Home Kripto Para Haberleri Coinbase Pro, Tether’i 50 Milyar USDT Arzına Yaklaşırken Listeliyor

Coinbase Pro, Tether’i 50 Milyar USDT Arzına Yaklaşırken Listeliyor

0
Coinbase Pro, Tether’i 50 Milyar USDT Arzına Yaklaşırken Listeliyor

ABD kripto borsası Coinbase Pro, nihayet dünyanın en popüler stabilcoin’i olan Tether’i listeledi.

Coinbase Pro, 23 Nisan’da yaptığı bir duyuruda, Tether stablecoin için alım satımı etkinleştirdiğini belirtti. Önde gelen borsa yalnızca kendi doğal stabilcoin’i USDC’yi destekleyeceği için bu hareket büyük bir haber.

Duyuru, USDT desteğinin genellikle New York Eyaleti haricinde Coinbase’in desteklenen yargı bölgelerinde mevcut olacağını da ekledi. USDT’nin mevcut tek sürümü Ethereum ERC-20 standardı olacaktır.

Likidite koşulları karşılanırsa ticaret 26 Nisan Pazartesi Pasifik Saatiyle 18: 00’de veya daha sonra başlayacak. Aşağıdaki çiftler mevcut olacaktır: BTC / USDT, ETH / USDT, USDT / EUR, USDT / GBP, USDT / USD ve USDT / USDC.

Tether, normal Coinbase borsasında henüz mevcut değil ve profesyonel ve kurumsal tüccarlar için daha uygun olan Pro sürümü ile sınırlı.

Bugünden itibaren, USDT için gelen transferler artık ticaretin desteklendiği bölgelerde kullanılabilir. Tüccarlar sipariş veremez ve hiçbir emir yerine getirilmez. Likidite koşulları karşılanırsa, ticaret 26 Nisan Pazartesi günü saat 18: 00’da veya daha sonra başlayacak.

Tether Tedarik Dalgalanmaları

Hareket, Tether’in dolaşımdaki arzının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50 milyar’a yaklaşmasıyla gerçekleşti. Tether Şeffaflık raporuna göre şu anda dolaşımda 49,58 milyar USDT bulunuyor.

Bu toplamın neredeyse yarısı veya 24,4 milyarı Ethereum’a dayanırken geri kalanının neredeyse 26 milyarı Tron ağında dolaşıyor.

2021’in başından bu yana, Tether’in toplam arzı, DeFi ile ilgili faaliyetlerde stablecoin talebindeki artışı özetleyerek % 137 arttı.

Nispeten, sahibi olan Circle’a göre şu anda dolaşımda 13.4 milyar USDC var. 1 Ocak’tan bu yana % 244 ile bu yıl daha da büyük bir artış yaşadı.

Üçüncü en büyük stabilcoin, Coingecko’ya göre şu anda 7 milyar tirajı olan Binance USD’dir. Bu yıl BUSD için arzdaki artış, büyük ölçüde PancakeSwap’teki Binance Smart Chain ve DeFi getiri çiftliklerinden kaynaklanan % 600’ün üzerinde bir artış gösterdi .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here