Home Kripto Para Haberleri Coinbase Kullanıcıları Ademi Merkeziyet İddaları Yüzünden Çok Kızgın

Coinbase Kullanıcıları Ademi Merkeziyet İddaları Yüzünden Çok Kızgın

0
Coinbase Kullanıcıları Ademi Merkeziyet İddaları Yüzünden Çok Kızgın

ABD kripto borsa şirketi Coinbase, artık merkeziyetsizlikten çıktığı ve ademi merkeziyet olduğu için kullanıcıların bütün öfkesini almış durumda gözüküyor.

25 Şubat’ta “Coinbase, merkezi olmayan, merkezi olmayan bir şirkettir” başlıklı bir blog yazısında, CEO Brian Armstrong firmanın ‘uzak bir ilk ortama’ taşındığını belirtti.

Coinbase Merkezi Olmayan?

Çalışanlarının % 52’sinin bir ‘postane dünyasında’ şirkete katıldığını ve % 95’inin evden çalışma seçeneğine sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Aslen San Francisco’da bulunan birçok şirket çalışanı, 2020’nin başından bu yana dünya çapında dağılmış durumda.

“En iyi yetenekleri çekmemize yardımcı oldu. Merkezi olmayan bir şirket olmanın en iyi yanlarından biri, daha fazla sayıda en iyi kişiyi işe alabilmemizdir. “

Bu, tweet’e yanıt verenlerin belirttiği gibi, şirketi kripto açısından merkezi olmayan yapmaz.

Dünyada kripto onramps için büyük fiat biri olmasına rağmen Coinbase korkunç müşteri hizmetleri, sektör ortalamasının ücretleri daha yüksek ve piyasalar uçucu olan şüpheli güvenilirlik ün kazandı.

Uzak bir ilk ortama taşındığımızda, artık herhangi bir şehirde bulunan bir karargahımız olmadığını fark ettik.

Coinbase Müşterileri Saldırıyor

Yorum yağmuru yoğun ve hızlı geldi ve büyük kripto varlık fiyat hareketleri sırasında müşteri desteğinden şimdi öngörülebilir hizmet kesintilerine kadar her şeyi hedef aldı.

“Ayrıca sıfır müşteri desteğiniz var (otomatik kopyala-yapıştır e-postaları sayılmaz), sanırım buna merkezi olmayan da diyebilirsiniz.”

Başka bir Coinbase müşterisi, sadece 8.000 dolarlık bir yatırımla işlem ücretlerinde neredeyse bin dolar kaybettiğini iddia etti.

Başka biri XRP’nin askıya alınmasını sorguladı ve şirketin hala Amerika Birleşik Devletleri’nde çok merkezi olduğunu belirtti. Başka bir hoşnutsuz kullanıcı şunları söyledi;

“Coinbase, kripto dünyasında 2011’den beri uzun bir yol kat etti. Ne yazık ki, kabul edilemez düzeyde müşteri hizmetleri ve en değerli varlığınız olan [müşteriyi] görmezden gelmeniz nedeniyle [onun] itibarı zedelendi. “

Şikayetlerin çoğu, yanıtlanmamış e-postalar ve müşteri destek sorgularıyla ilgiliydi, ancak sık sık hizmet kesintilerinden bahsediliyordu;

“Karargah yok. Müşteri hizmeti yok. Piyasa hareket ettiğinde hiç hizmet yok … Madeni para tabanınız için iyi. “

Bir katılımcı, şirketlerin isimlerine blockchain ekledikleri son boğa koşusu gibi, şu anda popüler bir kelimeyi kullanmanın sadece bir hile olduğunu belirtti.

Yazma sırasında, blog gönderisinin yayınlanmasından yaklaşık 12 saat sonra, okunacak çok fazla yanıt vardı ve bunların büyük çoğunluğu olumsuzdu. Görünüşe göre hala çok sayıda balina yatırımcısına sahip olan Coinbase, kendisini de müşterilerinden merkezden uzaklaştırmış durumda gözüküyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here