Home Kripto Para Haberleri Coinbase İşlemleri Neden Durdurdu?

Coinbase İşlemleri Neden Durdurdu?

0
Coinbase İşlemleri Neden Durdurdu?
  • Robinhood hisseleri pompalandıktan sonra Coinbase ticareti durduruyor.
  • Coinbase’de ticaret neden durduruldu?

Birkaç hafta önce, tam olarak 29 Ocak’ta, kullanıcıların değişim platformunda alım satım konusunda şikayet etmesiyle başka bir Coinbase kesintisi yaşandı.

Coinbase fiyat pompalandıktan sonra stok ve kripto platformu Robinhood GameStop hisselerini ticareti durdu sonra yaşanılan aksaklıktan Coinbase Sorumluydu.

Ancak Coinbase, yakın tarihli bir Blog gönderisinde , kullanıcıların yaşadığı alım satım zorluklarının bir yasaktan değil, kesintiden kaynaklandığını açıkladı.

Cuma günkü Blog Yazısına göre, borsa kesintinin 4:25 ile 09:31 PST arasında olduğunu söyledi. Birçok kullanıcının o saatte aralıklı olarak mevcut olan alım satım, alım satım işlemlerinde bir hatayla karşılaştığı belirtildi.

Coinbase, kesintiye rağmen Coinbase Pro uygulamasını kullanan tüccarların o saat içinde herhangi bir zorluk yaşamadan işlem yapabileceğini açıkladı.

Coinbase Kesintisine ne sebep oldu?

Borsanın yayınına göre, kripto fiyat verilerindeki zorluk, döviz kesintisine neden oldu. Daha sonra, spot para birimi dönüştürme oranlarını depolamak için kullanılan Redis kümesinde bir sorun olarak erken teşhis edildi. Sonuç olarak, portföyün değerini yerel para birimi cinsinden görüntülemek gibi farklı işlevler için kritik öneme sahiptir.

Arka uç süreçleri, süreçte aşırı yüklenir ve çökmesine neden olur. Coinbase teknoloji ekibi, çeşitli seçenekleri denedikten sonra, sonunda platformdaki aktiviteleri tekrar hayata geçirmek için bir çözüm buldu.

Gelecekteki kesintileri önlemeye yönelik değişim, ekibin iyileştirme için uyguladığı birden fazla değişikliği listeledi. Ayrıca, borsanın kesinti yaşamasının yeni bir olay olmadığına da değindiler.

Borsa, geçen yıl çok sayıda kesinti yaşadı ve bu durum değişken Bitcoin işlem günlerine denk geldi.

Coinbase’de kapasite sorunu var gibi görünüyor. Kullanıcılar, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının özellikle değişken olduğu durumlarda, borsa bazen uyarı yapılmadan çevrimdışı duruma geçtiğini yıllarca belirttiler.

Coinbase kesintileri, kullanıcıların kripto varlıklarını satın almasını veya satmasını engeller ve genellikle tüccarlar tarafından olumsuz bir şekilde görülür.

Geçen yıl Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin sorunlarını çözme çalışmaları hakkında tweet attı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here