Coinbase, Fidelity ve Square, Lobi Düzenleyicilerine Bir Kripto Para Birimi Konseyi Oluşturmak İçin Adım Attı

Fidelity, Coinbase, Square, Paradigm ve diğer kripto para şirketleri, yeterli düzenlemeleri paylaşmayı amaçlayan bir kripto konseyi oluşturdu. 

Ülkeler, kripto para birimi endüstrisinde yasal çerçeveler oluşturmakla uğraşırken, birkaç dev, politika yapıcılara lobi yapmak ve bu tür kuralların doğru şekilde uygulanmasını sağlamak için araştırmalar yürütmek için bir koalisyon oluşturdu. 

Wall Street Journal’e göre kapsama bugünden itibaren, önemli isimleri yeni girişimin katılmak Fidelity Investments, finansal hizmet sağlayıcısı , kripto-odaklı yatırım şirketinden Paradigma ve en büyük ABD merkezli dijital varlık değişimi dev yatırım fonu olan için Coinbase. 

Kripto İnovasyon Konseyi olarak adlandırılan proje, “politika yapıcılara lobi yapmayı, araştırma projelerini üstlenmeyi ve dijital para birimlerinin ve ilgili teknolojilerin ekonomik faydalarının savunulmasında gelişen endüstrinin sesi olarak hizmet etmeyi” amaçlıyor.  

Paradigm CEO’su ve Coinbase’in kurucu ortağı Fred Ehrsam, kripto para birimi endüstrisinin “ana akım bir dönüm noktasında” olduğunu söyleyerek konuya ağırlık verdi. Kripto’nun mevcut durumunun İnternet’in ilk günlerine benzediğine inanıyor, bu da “çok kırılgan” olduğu anlamına geliyor. 

“Zorlayıcı çünkü politika yapıcılar risk ve ödülü dengelemek istiyor ve bu alanda zaman geçiren insanlar bile bunun önümüzdeki on yılda nereye gideceğini tahmin etmekte zorlanacaklar.” 

Paradigm CEO’su ve Coinbase’in kurucu ortağı Fred Ehrsam

Konseyin gündemlerini yürütmek için, dört imzacı şirketin her birini temsil eden üyelerden oluşan bir kurul atayacak ve bir yönetim ekibi oluşturacak.  

Bu girişim, kripto para birimi düzenlemeleri için ilgi çekici zamanların ortasında geliyor. Sayısız ülke, dijital varlıklarla yasal olarak nasıl etkileşimde bulunmaları gerektiğine dair çeşitli kurallar getirmiştir. Bazı ülkeler Rusya , Güney Kore, İngiltere, İspanya ve ABD’dir. 

Özellikle ABD söz konusu olduğunda, FinCEN’in 2020 sonlarında ülkedeki tüm dijital varlık işletmelerini etkileyebilecek yeni bir mevzuat önerdiğini belirtmek gerekir.  

Bu kurallar henüz resmiyet kazanmasa da Coinbase en çok ses getiren rakipler arasındaydı ve kanun koyucuları son tarihini uzatmaya ve önerileri tamamen kaldırmaya çağıran çok sayıda mektup gönderdi.  

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,116TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
60,428.00 $
60,428.00 $
2.16%
ethereumEthereum
4,042.04 $
4,042.04 $
0.28%
binance-coinBinance Coin
475.23 $
475.23 $
1.6%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.24%
cardanoCardano
2.13 $
2.13 $
1.63%
solanaSolana
190.61 $
190.61 $
5.52%
xrpXRP
1.08 $
1.08 $
0.81%
polkadotPolkadot
42.48 $
42.48 $
3.85%
dogecoinDogecoin
0.258876 $
0.258876 $
5.12%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.34%

Benzer Haberler