Home Kripto Para Haberleri Borsa Haberleri Coinbase, Fidelity ve Square, Lobi Düzenleyicilerine Bir Kripto Para Birimi Konseyi Oluşturmak İçin Adım Attı

Coinbase, Fidelity ve Square, Lobi Düzenleyicilerine Bir Kripto Para Birimi Konseyi Oluşturmak İçin Adım Attı

0
Coinbase, Fidelity ve Square, Lobi Düzenleyicilerine Bir Kripto Para Birimi Konseyi Oluşturmak İçin Adım Attı

Fidelity, Coinbase, Square, Paradigm ve diğer kripto para şirketleri, yeterli düzenlemeleri paylaşmayı amaçlayan bir kripto konseyi oluşturdu. 

Ülkeler, kripto para birimi endüstrisinde yasal çerçeveler oluşturmakla uğraşırken, birkaç dev, politika yapıcılara lobi yapmak ve bu tür kuralların doğru şekilde uygulanmasını sağlamak için araştırmalar yürütmek için bir koalisyon oluşturdu. 

Wall Street Journal’e göre kapsama bugünden itibaren, önemli isimleri yeni girişimin katılmak Fidelity Investments, finansal hizmet sağlayıcısı , kripto-odaklı yatırım şirketinden Paradigma ve en büyük ABD merkezli dijital varlık değişimi dev yatırım fonu olan için Coinbase.

Kripto İnovasyon Konseyi olarak adlandırılan proje, “politika yapıcılara lobi yapmayı, araştırma projelerini üstlenmeyi ve dijital para birimlerinin ve ilgili teknolojilerin ekonomik faydalarının savunulmasında gelişen endüstrinin sesi olarak hizmet etmeyi” amaçlıyor.

Paradigm CEO’su ve Coinbase’in kurucu ortağı Fred Ehrsam, kripto para birimi endüstrisinin “ana akım bir dönüm noktasında” olduğunu söyleyerek konuya ağırlık verdi. Kripto’nun mevcut durumunun İnternet’in ilk günlerine benzediğine inanıyor, bu da “çok kırılgan” olduğu anlamına geliyor.

“Zorlayıcı çünkü politika yapıcılar risk ve ödülü dengelemek istiyor ve bu alanda zaman geçiren insanlar bile bunun önümüzdeki on yılda nereye gideceğini tahmin etmekte zorlanacaklar.”

Paradigm CEO’su ve Coinbase’in kurucu ortağı Fred Ehrsam

Konseyin gündemlerini yürütmek için, dört imzacı şirketin her birini temsil eden üyelerden oluşan bir kurul atayacak ve bir yönetim ekibi oluşturacak.

Bu girişim, kripto para birimi düzenlemeleri için ilgi çekici zamanların ortasında geliyor. Sayısız ülke, dijital varlıklarla yasal olarak nasıl etkileşimde bulunmaları gerektiğine dair çeşitli kurallar getirmiştir. Bazı ülkeler Rusya , Güney Kore, İngiltere, İspanya ve ABD’dir.

Özellikle ABD söz konusu olduğunda, FinCEN’in 2020 sonlarında ülkedeki tüm dijital varlık işletmelerini etkileyebilecek yeni bir mevzuat önerdiğini belirtmek gerekir.

Bu kurallar henüz resmiyet kazanmasa da Coinbase en çok ses getiren rakipler arasındaydı ve kanun koyucuları son tarihini uzatmaya ve önerileri tamamen kaldırmaya çağıran çok sayıda mektup gönderdi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here