Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Adil Kripto Düzenlemeleri İstiyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’nin kripto ve blok zincirinin benimsenmesi açısından Çin’in daha da gerisine düşme riskini aldığını söyledi.

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, şirketi için uzun süredir beklenen halka arzın önünde, ABD düzenleyicilerinin kripto para birimlerinin öncelikle yasadışı işlemler için kullanıldığına inanmakta yanlış olduğunu iddia etti. Sektörün, yasal çerçeveler söz konusu olduğunda geleneksel finansla aynı oyun alanında ele alınmak istediğini de sözlerine ekledi.

Armstrong, Kripto Yanılgıları Üzerine

Dijital varlıkların esas olarak yasadışı işlemler için kullanıldığı inancı, belki de yaklaşık on yıl önce başlayan bazı karanlık web pazarlarında Bitcoin’in kullanımından bu yana yıllardır devam ediyor. Düzenleyiciler bunu iyi bir saldırı noktası olarak kullandılar ve ABD merkezli bekçiler bu saldırıların ön saflarında yer aldı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, terörizmin finansmanı, saadet zinciri, yasadışı mallar satın alma ve aradaki her şey için bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin büyük çapta kullanıldığına dair iddiaları defalarca özetledi . Doğal olarak, Hazine’nin FinCEN departmanı , süresiz olarak ertelenen oldukça kısıtlayıcı bir mevzuat önerdi .

Bugün doğrudan listelenmeye hazırlanan en büyük ABD merkezli kripto borsasının CEO’su Brian Armstrong, bir CNBC röportajında bu endişelere değindi . Bununla birlikte, nakit ve hatta yüksek düzeyde düzenlenmiş bankacılık sektörünün yasa dışı işlemlerde kriptodan daha sık kullanıldığını iddia etti.

Yakın zamanda başlatılan Kripto İnovasyon Konseyi tarafından bugün yayınlanan ve tüm dijital varlık işlemlerinin “% 1’inden azının” yasadışı köklere sahip olduğunu belirten bir rapora atıfta bulundu . Eş zamanlı olarak, PwC tahminleri, yüzdenin geleneksel ekonomide ve daha özel olarak nakit ile 4 kattan fazla olduğunu gösterdi.

“Elimizdeki veriler, kriptonun gerçekten benzersiz bir suç yazılmadığını gösteriyor. Aslında veriler, bu bakımdan nakit paradan daha iyi olduğunu gösteriyor. “

Bize Eşit Davranın

Armstrong, özellikle şimdi halka açılacağı için, şirketi için ve aynı zamanda tüm endüstri için yeterli düzenlemenin önemini daha da vurguladı. ABD’nin kripto alanını diğer finans sektörleri gibi ele alması gerektiğini öne sürdü.

“En azından geleneksel finansal hizmetlerle eşit şartlar altında muamele görmek istiyoruz ve kripto alanında olduğumuz için herhangi bir cezamız yok.”

Kraken’in CEO’su Jesse Powell’a da katılarak, nominal GSYİH’ye göre dünyanın en büyük ülkesinin, kripto ve blok zincirinin benimsenmesi açısından Çin gibi diğer ülkelerin daha da gerisinde kalma riskleri olduğunu söyledi.

“Çin, kripto para birimini ve blok zincirini gerçekten büyük bir şekilde benimsedi – yaklaşık altı yıl öncesinden başlayarak. Önemli ölçüde çok ilerideler. ”   

ARMSTRONG EKLENDİ

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

120BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,100TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
54,342.00 $
54,342.00 $
7.05%
ethereumEthereum
4,104.24 $
4,104.24 $
8.53%
binance-coinBinance Coin
591.37 $
591.37 $
8.98%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.29%
solanaSolana
193.73 $
193.73 $
6.3%
cardanoCardano
1.57 $
1.57 $
4.92%
xrpXRP
0.952322 $
0.952322 $
8.68%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.27%
polkadotPolkadot
35.07 $
35.07 $
9.75%
dogecoinDogecoin
0.205937 $
0.205937 $
6.22%

Benzer Haberler