Home Kripto Para Haberleri Çin Merkez Bankası Dijital Parası Yuan Resmileşiyor

Çin Merkez Bankası Dijital Parası Yuan Resmileşiyor

0
Çin Merkez Bankası Dijital Parası Yuan Resmileşiyor

Çoğu kes adından söz ettiren bu proyle ilgili Çin İlk hamlesini yapıyor ve Çin Merkez Bankası, Çin Halk Bankası (PBoC), yapılan Dijital Para analiz ve testlerini raporlarını onayladı.Çin Başkenti Pekin’de başlatılacak olan testler sonucu artık resmen piayasaya girmiş olacak.

Çin Halk Bankası (PBoC) ayrıca, Dijital Para Yuan‘ın piyasaya sürülmesinin Orta Krallık’ta enflasyonu tetiklemeyeceği konusunda ısrar etti.

Çin Halk Bankası (PBoC)‘un bu yaptığı şeyi en baştan beri savunması ve iki test sitesinin – Shenzhen ve Suzhou şehirlerinin – zaten tahsis edildiğini iddia ediyordu . Geçtiğimiz hafta Xiongan ve Chengdu gibi iki şehrin daha da genişleyen Dijital Para Yuan test yatağının bir parçası olduğu ortaya çıktı .

Dijital Para Yuan Haber Merkez Bankası Açıkladı

Merkez bankasının devlete ait haber ajansı CCTV aracılığıyla yaptığı duyuru , dört testbed alanının hepsini doğruladı ve bir adım daha ileri giderek, “önümüzdeki Kış Olimpiyatları sitesinin” – muhtemelen Pekin Kuş Yuvası ulusal stadyumu ve başkentin Yanqing Bölgesi olduğunu belirtti. – Ayrıca önümüzdeki haftalarda Dijital Para Yuan testi göreceksiniz.

Daha Önce Dijital Yuan Olarak Bu Görüntüler Sosyal Medyalarda Dolaşıyordu.

Ancak medya kuruluşu UDN, bunun Hebei Eyaletindeki Zhangjiakou’yu da içerebileceğini ve oyunların en büyük gösteri kar olaylarından bazılarına ev sahipliği yapacağını iddia ediyor.

Hareket, Çin hükümetinin Şubat 2022’de başlayacak olan uluslararası amiral etkinliği için dijital para birimini zamanında ve çalışır durumda tutmayı umduğunun en açık göstergesi.

PBoC halkı testlerin hala ön olduğunu ve henüz bir düzenleme yapılmadığını akılda tutmaya çağırdı.

Bir PBoC araştırmacısı haber ajansına testlerin hala “kapalı” olduğunu söyledi ve ekledi,

“Test, devlet kurumlarının ticari faaliyetlerini etkilemeyecektir. Mevcut [fiat] ihraç ve dolaşım sistemlerini, finansal piyasaları ve ekonomiyi de etkilemezler. Efektler testbed ortamında tutulacak. ”

Daha önce bildirildiği gibi, Çin devlet Tarım Bankası, Mayıs ayında Suzhou şehrinde kamu sektörü çalışanları için ulaşım sübvansiyonlarını kısmen finanse etmek için kullanılacak olan dijital Para Yuan için bir test cüzdanı uygulaması başlattığına inanılıyor.

PBoC ayrıca bireylerin ve tüccarların, aracı banka faaliyetlerine ihtiyaç duymadan dijital jeton kullanarak cüzdandan cüzdana işlemler yapabileceğini doğruladı ve tokenin “çevrimdışı” senaryolarda kullanılabileceğini de sözlerine ekledi.

Merkez bankası, “fazla satmayı” ve sonuçta ortaya çıkan enflasyonu önlemek için, katılımcı kurumların PBoC’ye% 100 rezerv fon sağlamaları gerektiğini – aslında dijital jetonu geleneksel fiat ile desteklemektedir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here