Home Kripto Para Haberleri Çin Dijital Yuan’ı Kripto Paralar İçin Risk Taşıyor, İşte Nedenleri

Çin Dijital Yuan’ı Kripto Paralar İçin Risk Taşıyor, İşte Nedenleri

0
Çin Dijital Yuan’ı Kripto Paralar İçin Risk Taşıyor, İşte Nedenleri

Piyasa yapıcı Phillip Gillespie, Çin’in dijital yuan’ı başlatma çabasının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin geleceği için iyi bir işaret olmayabileceği konusunda uyardı .

Kripto piyasa yapıcı ve likidite sağlayıcı B2C2 Japonya’nın CEO’su açıklamasında; Çin bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) serbest bırakır ve bu kez ülke de kripto para alanını bastırabileceğini söyledi. Bloomberghaberine göre…

“Dijital bir yuan piyasaya sürüldüğünde, bu kriptodaki en büyük risklerden biri olacak.”

Gillespie, yeni düzenleyici önlemlerin, Tether’in (USDT) bölgenin kripto pazarında yasaklanma olasılığını gördüğü için Çin pazarından gelen “muazzam miktarda likiditeyi” bozabileceğini söylüyor.

Çin Yuan’nı Tokenlere Çevirmek Yasak

Yuan’ları tokenlere dönüştürmek Çin’de zaten yasak, ancak vatandaşlar, Bitcoin (BTC) ve diğer dijital para birimleri ticareti yapmak için bir çözüm olarak dolar sabitlenmiş stablecoin Tether’i kullanıyor.

Gillespie, Çin’in USDT kullanımını yasaklaması durumunda büyük bir likidite şoku yaşanabileceği alarmını çalarken yeniden yönlendirmenin yakında bitebileceğini düşünüyor. 

” Ne olurdu, büyük bir panik satışı olacak.”

Bu arada, Tether CTO’su Paolo Ardoino, CBDC’lerin stabilcoinler üzerindeki potansiyel etkisini küçümsüyor.

“Tether’in başarısı, bir CBDC’nin nasıl çalışabileceğine dair bir plan sağladı. Dahası, CBDC’lerin Ethereum veya Bitcoin gibi halka açık blok zincirlerinde bulunması pek olası değildir. Bu son mil, özel olarak verilen stabilcoinlere bırakılabilir. “

Ekim ayında, Çin’in elektronik para birimi Yuan , dört milyon ayrı işlemde 2 milyar Yuan veya 299 milyon dolar hareket ettikten sonra bir dönüm noktasına ulaştı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here