Home Kripto Para Haberleri Çin Blockchain’de Amerika’ya Yetişmek Üzere

Çin Blockchain’de Amerika’ya Yetişmek Üzere

0
Çin Blockchain’de Amerika’ya Yetişmek Üzere

Çin Blockchain yani Blok Zinciri yatımları artıyor Ama ABD Blockchain blok zinciri yatırımlsryla yarışıyorma veya yetişecekmi? CB Insights tarafından rapor , New York merkezli bir araştırma şirketi, Çin bu konuda oldukça yakın olduğunu göstermektedir. Çin blockchain endüstrisi çoğalmasına rağmen, ABD hala blockchain ile ilgili yatırımların zirvesinde oturuyor.

Çin Blockchain blok zinciri yatırımları, toplamda 2019 yılı olarak küresel blok zinciri yatırımlarının yüzde 22’sini temsil ediyor. Buna karşılık, Amerika Birleşik Devletleri dünya ortalamasının yüzde 31’ine sahipti. Ülkenin 2015 yılında küresel yatırımın sadece yüzde 2’sini oluşturduğu düşünüldüğünde Çin’in etkisi önemli ölçüde arttı. Aynı yıl ABD küresel yatırımların yüzde 51’ini elde etti.

Çin Blockchain Yatırımları Artıyor

ABD Çin ticaret savaşı 2019’da git gide yoğunlaşıyordu. CB Insights raporu , blockchain endüstrisinin de kurtarılmadığından bahsediyor. Dünyanın iki büyük ekonomisi birbiriyle ticaret savaşı yaparken, olumsuz sonuçların çıkması doğaldır. Her iki ülkenin blockchain şirketleri, birbirinden daha üstün olmak için dünya çapında büyük projeleri güvence altına almak için birbirleriyle rekabet ediyorlar.

Çin Ve Amerika ticaret savaşlarında kim kazanır bilinmez ama Dünya olarak tüm Ülkeler bu savaştan etkilenmektedir.Öte yandan da CB Insights raporu, küresel blockchain arenasına 2.8 Milyar $ değerinde yatırım yapıldığını belirtiyor.

Hükümetlerin Bakış Açısı

Geçen sene Blockchain yatırımlarını savunan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping bu olayı çekirdek teknoloji olarak değerlendirdi.Consensys verilerine , göre ülkede 500 kayıtlı proje var.Ama en büyük projeleri Kripto Yuan’dır.ABD hükümeti, blockchain teknolojisinin benimsenmesi konusunda temkinli bir duruş sergiliyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here