Home Kripto Para Haberleri CBDC’yi Güney Kore’mi Test Etmek İstiyor

CBDC’yi Güney Kore’mi Test Etmek İstiyor

0
CBDC’yi Güney Kore’mi Test Etmek İstiyor

Güney Kore Bankası, merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) verilmesinin lojistiğini değerlendirmek için bir pilot program başlattı.Banka, yakın zamanda bir CBDC başlatma planının bulunmadığını açıkça belirtti. Banka bunu yapmak için bir gereklilik haline gelirse lansman için hazırlanır.

Güney Kore CBDC Pilot Bölge

Güney Kore Bankası kısa bir süre önce merkez bankası dijital para birimini (CBDC) yayma lojistiğini test etmek için bir pilot programın başlatıldığını duyurdu. Güney Kore merkez bankasının böyle bir para birimi başlatmak için acil bir planı olmamasına rağmen, pilot program ülkenin değişen piyasa koşulları ışığında buna hazırlıklı olmasını sağlayacaktır.

Şubat ayında da teorik araştırma yapıldı. Pilot, CBDC düzenlemesinin teknolojik ve yasal bir incelemesini gerektirecektir. Mart ayında başladı ve Aralık 2021’e kadar sürmesi planlanıyor. İlk aşama, Temmuz 2020’ye kadar sürecek olan CBDC’nin gereksinimlerini ve tasarımını tanımlamayı amaçlıyor. Temmuz ve Ağustos aylarında, para birimini uygulamak için gerekli teknolojinin gözden geçirilmesi yer alacak. Bundan sonra, bu yılın sonuna kadar süren iş süreçlerinin bir analizi yapılacaktır. Son olarak, 2021’in tamamı CBDC pilot sisteminin 12 aylık bir kurulum ve testine tanık olacak.

Duyuru, ülkenin yakın zamanda bir CBDC başlatma planının olmadığını vurguladı.

Yakın gelecekte bir CBDC ihraç etme ihtiyacı, hala mevcut olan nakit talebi, rekabetçi ödeme hizmeti pazarı ve yüksek düzeyli finansal içerme göz önüne alındığında hala zayıf kalmaktadır, ancak piyasa durumunda hızlı bir şekilde adım atmaya ihtiyaç vardır. yurtiçi ve yurtdışındaki koşullar hızla değişmektedir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here