Home Kripto Para Haberleri Cardano’nun Sahtecilikle Mücadele Çözümü İlk Başarılı Uygulamayı Gördü

Cardano’nun Sahtecilikle Mücadele Çözümü İlk Başarılı Uygulamayı Gördü

0
Cardano’nun Sahtecilikle Mücadele Çözümü İlk Başarılı Uygulamayı Gördü

Cardano, blockchain tabanlı bir tedarik zinciri çözümünün piyasaya sürülmesiyle izlenebilirliği artırarak sahte ürünlerle savaşmayı hedefliyor.

Cardano Vakfı, bir tedarik zinciri izlenebilirliği ve sahtecilik önleme çözümü başlatmak için dijital marka koruması sağlayan bir mal ve ürün platformu olan Scantrust ile ortaklık kurdu. İlk uygulama, Gürcü bir şarap üreticisi ile gün yüzüne çıktı.

Cardano-Wine Bağlantısı

Popüler Cardano blok zincirinin arkasındaki bağımsız İsviçre kar amacı gütmeyen kuruluş , anlaşmalarını bu hafta başlarında açıkladı . Aralık 2020’de ilk prototipi ortaya çıkardıktan sonra, işletme, Scantrust ile birlikte çalışan tedarik zinciri çözümünün resmi lansmanını vurguladı.

Konsept, küçük ve orta ölçekli işletmelerden Fortune 500 dev devrine kadar her tür işletme için izlenebilirliği ve tüketici katılımını artırmayı planlıyor.

Esasen proje, marka sahiplerinin Scantrust’un fiziksel QR kodlarının izlenebilirliği ve hedeflenen veri işlevlerinden “Cardano blok zincirinin hızı ve düşük maliyeti” ile yararlanmasını sağlıyor.

Gürcü bir şarap üreticisi olan Baia’s Wine, konsepti başarıyla uygulayan ilk büyük isim. Bir düzineden fazla ülkeye ihracat yapan bir aile şirketi olan Baia’s Wine, Cardano blok zincirindeki meta verileri, uluslararası pazarlara yönelik şişelerindeki benzersiz ve izlenebilir Scantrust QR kodlarına bağlayacak

Tedarik zinciri çözümünün kullanımı, “Baia’nın Şarap tedarik zinciri yolculuğu boyunca her temas noktası ve etkileşimden oluşturulan ayrıntılı veri görselleştirmesine” izin vermelidir.

Bazı önceki tahminler , küresel ticaretin % 3’ünden fazlasının sahte ürünler içerdiğini belirlemiştir. Bu yüzdeyi USD perspektifine koyarsak, önümüzdeki yıl yaklaşık 3 trilyon dolara çıkabilir.

Cardano Bu İşin En İyisi Mi?

Açıklamada, Cardano’nun ticari amaçlarla uyguladığı konsept projesinin ilk kanıtı olarak bu uygulama ana hatlarıyla belirtildi. Cardano blok zincirinin halka açık bir denetim platformu olarak kullanılmasına izin veren bir kimlik doğrulama ve doğrulama çözümünün geliştirilmesiyle mümkün hale geldi.

Vakfın CEO’su Frederik Gregaard, bu çözümle kuruluşun birincil hedefi olarak “tüm endüstrilerde ve dijital anlaşmalarda güven ve şeffaflığı güçlendirmek” olduğunu belirtti.

“Cardano blok zincirindeki meta verilerden yararlanmak için türünün ilk çözümünü sunmak için Scantrust ile yorulmadan çalıştık. Scantrust ile birlikte, markaların tüketicileriyle yeniden bağlantı kurmasına, tedarik zincirlerinde şeffaflığı artırmasına ve sahte faaliyetlerle mücadele etmesine yardımcı oluyoruz. ”

Vakıf CEO’su Frederik Gregaard

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here