Cardano’nun Sahtecilikle Mücadele Çözümü İlk Başarılı Uygulamayı Gördü

Cardano, blockchain tabanlı bir tedarik zinciri çözümünün piyasaya sürülmesiyle izlenebilirliği artırarak sahte ürünlerle savaşmayı hedefliyor.

Cardano Vakfı, bir tedarik zinciri izlenebilirliği ve sahtecilik önleme çözümü başlatmak için dijital marka koruması sağlayan bir mal ve ürün platformu olan Scantrust ile ortaklık kurdu. İlk uygulama, Gürcü bir şarap üreticisi ile gün yüzüne çıktı.

Cardano-Wine Bağlantısı

Popüler Cardano blok zincirinin arkasındaki bağımsız İsviçre kar amacı gütmeyen kuruluş , anlaşmalarını bu hafta başlarında açıkladı . Aralık 2020’de ilk prototipi ortaya çıkardıktan sonra, işletme, Scantrust ile birlikte çalışan tedarik zinciri çözümünün resmi lansmanını vurguladı.

Konsept, küçük ve orta ölçekli işletmelerden Fortune 500 dev devrine kadar her tür işletme için izlenebilirliği ve tüketici katılımını artırmayı planlıyor.

Esasen proje, marka sahiplerinin Scantrust’un fiziksel QR kodlarının izlenebilirliği ve hedeflenen veri işlevlerinden “Cardano blok zincirinin hızı ve düşük maliyeti” ile yararlanmasını sağlıyor.

Gürcü bir şarap üreticisi olan Baia’s Wine, konsepti başarıyla uygulayan ilk büyük isim. Bir düzineden fazla ülkeye ihracat yapan bir aile şirketi olan Baia’s Wine, Cardano blok zincirindeki meta verileri, uluslararası pazarlara yönelik şişelerindeki benzersiz ve izlenebilir Scantrust QR kodlarına bağlayacak

Tedarik zinciri çözümünün kullanımı, “Baia’nın Şarap tedarik zinciri yolculuğu boyunca her temas noktası ve etkileşimden oluşturulan ayrıntılı veri görselleştirmesine” izin vermelidir.

Bazı önceki tahminler , küresel ticaretin % 3’ünden fazlasının sahte ürünler içerdiğini belirlemiştir. Bu yüzdeyi USD perspektifine koyarsak, önümüzdeki yıl yaklaşık 3 trilyon dolara çıkabilir.

Cardano Bu İşin En İyisi Mi?

Açıklamada, Cardano’nun ticari amaçlarla uyguladığı konsept projesinin ilk kanıtı olarak bu uygulama ana hatlarıyla belirtildi. Cardano blok zincirinin halka açık bir denetim platformu olarak kullanılmasına izin veren bir kimlik doğrulama ve doğrulama çözümünün geliştirilmesiyle mümkün hale geldi.

Vakfın CEO’su Frederik Gregaard, bu çözümle kuruluşun birincil hedefi olarak “tüm endüstrilerde ve dijital anlaşmalarda güven ve şeffaflığı güçlendirmek” olduğunu belirtti.

“Cardano blok zincirindeki meta verilerden yararlanmak için türünün ilk çözümünü sunmak için Scantrust ile yorulmadan çalıştık. Scantrust ile birlikte, markaların tüketicileriyle yeniden bağlantı kurmasına, tedarik zincirlerinde şeffaflığı artırmasına ve sahte faaliyetlerle mücadele etmesine yardımcı oluyoruz. ” 

Vakıf CEO’su Frederik Gregaard

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,116TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
61,086.00 $
61,086.00 $
0.84%
ethereumEthereum
4,091.20 $
4,091.20 $
1.16%
binance-coinBinance Coin
480.26 $
480.26 $
1.16%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
1%
cardanoCardano
2.14 $
2.14 $
1.46%
solanaSolana
193.48 $
193.48 $
4.2%
xrpXRP
1.09 $
1.09 $
0.75%
polkadotPolkadot
43.51 $
43.51 $
2.48%
dogecoinDogecoin
0.249059 $
0.249059 $
0.54%
usd-coinUSD Coin
1.01 $
1.01 $
0.53%

Benzer Haberler