Home Altcoin Haberleri Cardano (ADA) Cardano, DeFi ve NFT’lere Ölçeklenebilirlik Getirmek için Orion Protokolü ile İş Ortaklığı Kurdu

Cardano, DeFi ve NFT’lere Ölçeklenebilirlik Getirmek için Orion Protokolü ile İş Ortaklığı Kurdu

0
Cardano, DeFi ve NFT’lere Ölçeklenebilirlik Getirmek için Orion Protokolü ile İş Ortaklığı Kurdu

Her iki şirket de DeFi ürünleri ve NFT’ler için esnek bir zemin üzerinde çalışmak üzere bir araya geldi. Cardano’nun çok varlıklı blok zinciri, Orion protokolü için daha fazla birlikte çalışabilirlik sağlayacaktır.

Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOHK, Orion Protokolü ile ortaklık kurarak Cardano blok zincirinin ilk likidite toplayıcısı oldu.

Orion, kripto borsalarından likiditeyi tek bir DeFi platformunda toplayarak kripto piyasasına gözetim dışı bir geçit sağladı. Cardano ile ortaklık, Binance Smart Chain, Avalanche ve Elrond gibi diğer protokollerle bir dizi entegrasyonun ardından geliyor.

Cardano Kripto Pazarına Köprü Olacak

Bu ortaklık, Cardano’ya, kullanıcıların merkezi borsalardan merkezi olmayan bir şekilde likiditeye erişebilecekleri tüm kripto pazarına bir köprü sağlıyor. Bir blog gönderisine göre , Orion ve Cardano’nun birincil odak noktası ölçeklenebilirlik ve DeFi ürünleri ve NFT’ler için esnek bir zemin çalışması olacak.

31 Mart’ta Cardano, DeFi topluluğu tarafından uzun zamandır beklenen bir lansman olan tamamen merkezi olmayan çok varlıklı bir protokol haline geldi. Çok katmanlı bir protokol ile, Cardano’nun altyapısının entegrasyonu, Orion protokolünün çok daha fazla birlikte çalışabilirliğini, ölçeklenebilirliğini ve performansını sağlayacaktır.

“Orion Protokolü, Cardano’nun çığır açan altyapısını geliştiren, DeFi ve NFT alanlarının ölçeklenebilirliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamak için birlikte çalışan ilk likidite toplayıcısı olmaktan gurur duyuyor.” – Yazıyı okur.

Cardano’da NFT’ler

Likiditeye merkezi olmayan erişim eklemenin yanı sıra, her iki protokol de, tüm NFT pazarlarını tek bir platformda birleştiren türünün ilk örneği olan Orion’un NFT Toplayıcısı’nı kullanarak NFT’ler (değiştirilebilir olmayan tokenlar) için bir alan üzerinde çalışacak.

Cardano’nun kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, geçtiğimiz günlerde NFT hareketi hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Görünüşe göre Hoskinson, Cardano’nun NFT’leri ve ilgili pazar yerlerini destekleyebileceğini ima ederek çeşitli pazar yerleriyle çalışmaya hevesli görünüyor .

NFT’ler, kripto topluluğundaki en sıcak trendlerden biridir.

Cardano ve DeFi alanındaki Rolü

DeFi alanındaki diğer topluluklar, Cardano’yu henüz akıllı sözleşmeler yapmadığı için eleştirdi ve ağın aşırı değerli olduğunu ekledi. Hoskinson, eleştirmenlere rağmen, geliştiricilerin Cardano’nun blok zincirinde akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanıyan test ağı Alonzo’yu başlatmanın zaman çizelgesini açıkladı .

Ayrıca, akıllı sözleşmeler için bir programlanabilirlik katmanına sahip olmamasına rağmen Cardano’nun “ezici bir şekilde yarışa girdiğini” da sözlerine ekledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here