Home Bitcoin (BTC) Haberleri Büyük Yatırım Fonu 750 Milyonluk Bitcoin’ni Satıp Cardano (ADA) Ve Polkadot (DOT) Alacağını Duyurdu

Büyük Yatırım Fonu 750 Milyonluk Bitcoin’ni Satıp Cardano (ADA) Ve Polkadot (DOT) Alacağını Duyurdu

1
Büyük Yatırım Fonu 750 Milyonluk Bitcoin’ni Satıp Cardano (ADA) Ve Polkadot (DOT) Alacağını Duyurdu

FD7 Ventures, Bitcoin varlıklarının 750 milyon $ dolar’lık kısmını satacak ve fonları Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) olarak tahsis edecek.

Dubai merkezli kripto para yatırım fonu şu anda AUM’da 1 milyar dolar üzerinde duruyor, önümüzdeki yıllarda Cardano ve Polkadot’un değerinin BTC’den daha yüksek olacağına inanıyor.

Sonuç olarak, fon 750 milyon dolarlık Bitcoin varlıklarını satarak onun yerine Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) almayı planladıklarını duyurdu.

BTC’yi DOT ve ADA ile Değiştirecek Fon

FD7 (Fall Down Seven Times) Ventures, kendisini “8. kez ayağa kalkan girişimcilere yatırım yapan” ve çeşitli kripto varlıklarında 1 milyar doların üzerinde AUM’ye sahip kripto odaklı bir yatırım fonu olarak tanımlıyor.

Doğal olarak, bunlar arasında en büyük ikisi olan Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra Cardano, Polkadot ve Cosmos bulunur.

Bununla birlikte, bir şirketin basın açıklamasına göre , fon önümüzdeki ay 750 milyon dolarlık Bitcoin fonunu satarak portföyünü yeniden dengelemeyi planlıyor. FD7, BTC’yi elinde tutmak yerine “yükselen projeler Cardano ve Polkadot” dan daha fazlasını biriktirmeyi amaçlıyor.

Firma, altcoin varlıklarındaki bu artışın, “büyüyen kripto para birimi alanında portföylerini çeşitlendirmek isteyen FD7 yatırımcılarının ihtiyaçlarına daha iyi hizmet edeceğine” inanıyor.

Fonun Genel Müdürü, duyurunun ardından birincil kripto para birimi hakkında söyleyecek bazı sert sözler söyledi:

“Bitcoin’in piyasaya ilk giren olması ve toplumun ona bir değer deposu olarak anlam vermesi bir yana, Bitcoin’in aslında oldukça faydasız olduğunu düşünüyorum.”

Bunun aksine, Ethereum, Cardano ve Polkadot gibi “önümüzdeki birkaç yıl içinde Bitcoin’den daha değerli olacağına” inandığı projelerin potansiyelini vurguladı.

Sonuç olarak, açıklama, fonun BTC varlıklarını ADA ve DOT‘a dönüştürmeye başladığını bildirdi.

Charles Hoskinson Alım Haberlerini Olumlu Karşıladı

Basın bülteni sonrasında, Cardano’nun kurucuları Charles Hoskinson ve Polkadot – Dr. Gavin Wood’u “bugün kripto geliştirme alanında çalışan en parlak beyinlerden ikisi” olarak tanımladı ve Ethereum’un yıllar önce kurulmasındaki hayati rollerini ana hatlarıyla açıkladı.

Fonun ADA ve DOT yatırımlarına öncelik verme kararı, öncelikle itibarlarına dayanıyordu.

Hoskinson, Twitter hesabından gelen haberlere hızlı yanıt verdi. Biraz beklendiği gibi, Cardano ekosisteminde FD7 Ventures’ı memnuniyetle karşıladı ve gerekirse teknik yardım teklif etti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here