Bu 5 Kişi Bitcoin Sayesinde Milyoner Oldu

Bitcoin’den 5 Zengin Kişi Milyoner Oldu

Bitcoin haberleri, son zamanlarda büyük bir haber oldu, birçok insan ona yatırım yapıyor ve paralarından büyük bir gelir kazanıyor. Yeni başlarken büyük yatırımlar yapmış olsaydınız nasıl bir getiri elde edeceğinizi hayal edebiliyor musunuz? 

Eh, bir bitcoin milyoneri olmak, aşağıdaki beş vizyoner yatırımcı için bir gerçek fırsattı:

Bitcoin Sayesinde Zengin Olan 5 Kişi Bitcoin Milyonerleri

1. Roger Ver – 520 milyon dolar

Kaliforniya, San Jose’de doğan Roger Ver, artık Tokyo’da yaşıyor. Bitcoin’in en eski savunucularından biriydi ve servetini bitcoin ile ilgili start-up’lara yapılan yoğun yatırım nedeniyle kazandı. 

Bunu yapmak, onun 520 milyon dolarlık devasa bir servet biriktirdiğini gördü. Ver, geleneksel fiat para birimlerinden ve bankacılık sistemlerinden ekonomik özgürlük sunma şeklini desteklediği için bitcoin hayranı oldu. 

Gerçekten de, bu açık sözlü savunuculuk ona kripto para birimi çevrelerinde ‘Bitcoin Jesus’ takma adını verdiğini gördü. Su üzerinde yürüyüp yürüyemeyeceği bilinmemekle birlikte, şefkatli tarafını göstermek için kesinlikle hayır kurumlarına büyük miktarlarda bağışta bulunmuştur.

2. Charlie Shrem – 450 milyon dolar

Brooklyn, New York’ta doğan bu adam, muhtemelen en etkili Bitcoin milyoneri. Son derece akıllıca bir hareketle Shrem, fiyatı patlamadan önce büyük miktarlarda Bitcoin satın aldı. 

Bu ve diğer yatırımlar onun 450 milyon dolar kazandığını gördü. Sadece para birimine yatırım yapmakla yetinmeyip, parasının bir kısmı ve Roger Ver’in yardımıyla BitInstant’ı da kurdu. 

Ne yazık ki, bu onun kötü şöhretli derin web pazarı The Silk Road için kara para aklamaktan suçlu bulunmasına neden oldu. 2016 yılında hapisten çıktıktan sonra, işe geri döndü ve Blockchain şirketlerinde yatırım portföyleri satan Intellisys Capital’i kurdu.

3. Dave Carlson – 350 milyon dolar

Dave Carlson, 350 milyon dolarlık inanılmaz servetini kendisinin aslında bitcoin madenciliği yaparak kazandığı için çoğu Bitcoin milyonerinden biraz farklıdır. 

Washington bölgesinde madencilik faaliyetini yürüttüğü Kuzey Amerika’dan selamlayarak, 2010’un başlarında Bitcoin’e girdi.

Resmi olarak Microsoft’ta bir mühendis olan Carlson, bitcoin’in muazzam potansiyelini gördü ve madeni para çıkarmak için MegaBigPower’ı kurdu. 

Zirvede, operasyonunun ayda yaklaşık 8 milyon dolar kazandığı söyleniyordu! MegaBigPower, kısa süre önce Carlson’un CEO’su olduğu Giga Watt tarafından satın alındı.

4. Jered Kenna – tahmini 300 milyon dolar

Bitcoin endüstrisinin tüm geçmişlerden insanları cezbettiğini kanıtlayan eski ABD Deniz Piyadesi Jered Kenna’ya sahibiz. 

San Francisco’da doğdu, halen bir bira fabrikasının ve yeni başlayanlar için 20Mission alanının bulunduğu bölgede yaşıyor. 

İlk partisini madeni para başına sadece 20 sente satın aldığında milyonlarca dolar kazandı. Madeni para başına 200 doların üzerinde satış yapmak, bitcoin başarısının ilk tadıydı. 

Bireylerin anonim olarak dijital para birimine yatırım yapabileceği karanlık bitcoin madenciliği havuzlarına öncülük etmeye devam etti. 

Kenna, 2010 yılında bitcoin olarak yaklaşık 200.000 dolar kaybetmesine neden olan bir sabit diski yeniden biçimlendirmesiyle kripto para birimi endüstrisinde iyi tanınıyor!

5. Winklevoss İkizleri – 150 milyon dolar

Bunlar, halkın çoğunun bileceği bitcoin milyonerleridir. New York, Southampton’da doğdular, daha sonraki eğitimleri için Harvard’a katıldılar. 

Harvard’dayken ConnectU adında bir Facebook öncüsü ürettiler. Daha sonraki yıllarda, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’e kendi sitesi fikrini onlardan çaldığı için dava açacaklardı. Oscar ödüllü The Social Network filminde Armie Hammer tarafından canlandırıldılar.

Bunu takiben, bitcoin’in potansiyelini tespit etmekte hızlı davrandılar ve 11 milyon dolara kadar yoğun bir şekilde yatırım yaptılar. 

Para biriminin kendisine yatırım yapmanın yanı sıra, Charlie Shrem’in BitInstant’ı gibi birkaç bitcoin tabanlı şirketi de finanse ettiler. 

Bu, ortalama bitcoin fiyatını izlemek için bir finansal endeks olan Winkdex’in oluşturulmasına ek olarak yapıldı. Tüm bu çabalar, bitcoin yatırımlarındaki 150 milyon dolar da dahil olmak üzere aralarında büyük bir servet biriktirmelerine yol açtı.

Tabii ki, bitcoin nedeniyle milyoner olan bu insanlar listesi ve onların katılımı, beyninden milyarlar kazandığı söylenen gizemli kurucu Satoshi Nakamoto’yu içermiyor.

Bitcoin erken yatırımcıları çok zengin yaptı.

Bu bitcoin milyonerlerini birbirine bağlayan şey, onların erken benimsenmesi ve kripto para birimini desteklemesidir. Henüz emekleme döneminde büyük sermaye miktarlarıyla pazara girerek, son yıllarda fiyatların hızla artmasından gerçekten faydalandılar. 

2013’teki tarihi 1.000 dolarlık markadan bugün bulunduğumuz yere kadar, bu bitcoin milyonerleri dalgayı bankaya kadar sürdü!

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
20,157.00 $
20,157.00 $
3.21%
ethereumEthereum
1,119.39 $
1,119.39 $
6.97%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.05%
bnbBNB
219.32 $
219.32 $
7.6%
binance-usdBinance USD
1.01 $
1.01 $
0.4%
cardanoCardano
0.472578 $
0.472578 $
3.38%
xrpXRP
0.328924 $
0.328924 $
5.32%
solanaSolana
34.94 $
34.94 $
8.82%
dogecoinDogecoin
0.068114 $
0.068114 $
2.9%

Benzer Haberler