Home Kripto Para Haberleri Bu 5 Kişi Bitcoin Sayesinde Milyoner Oldu

Bu 5 Kişi Bitcoin Sayesinde Milyoner Oldu

0
Bu 5 Kişi Bitcoin Sayesinde Milyoner Oldu

Bitcoin’den 5 Zengin Kişi Milyoner Oldu

Bitcoin haberleri, son zamanlarda büyük bir haber oldu, birçok insan ona yatırım yapıyor ve paralarından büyük bir gelir kazanıyor. Yeni başlarken büyük yatırımlar yapmış olsaydınız nasıl bir getiri elde edeceğinizi hayal edebiliyor musunuz?

Eh, bir bitcoin milyoneri olmak, aşağıdaki beş vizyoner yatırımcı için bir gerçek fırsattı:

Bitcoin Sayesinde Zengin Olan 5 Kişi Bitcoin Milyonerleri

1. Roger Ver – 520 milyon dolar

Kaliforniya, San Jose’de doğan Roger Ver, artık Tokyo’da yaşıyor. Bitcoin’in en eski savunucularından biriydi ve servetini bitcoin ile ilgili start-up’lara yapılan yoğun yatırım nedeniyle kazandı.

Bunu yapmak, onun 520 milyon dolarlık devasa bir servet biriktirdiğini gördü. Ver, geleneksel fiat para birimlerinden ve bankacılık sistemlerinden ekonomik özgürlük sunma şeklini desteklediği için bitcoin hayranı oldu.

Gerçekten de, bu açık sözlü savunuculuk ona kripto para birimi çevrelerinde ‘Bitcoin Jesus’ takma adını verdiğini gördü. Su üzerinde yürüyüp yürüyemeyeceği bilinmemekle birlikte, şefkatli tarafını göstermek için kesinlikle hayır kurumlarına büyük miktarlarda bağışta bulunmuştur.

2. Charlie Shrem – 450 milyon dolar

Brooklyn, New York’ta doğan bu adam, muhtemelen en etkili Bitcoin milyoneri. Son derece akıllıca bir hareketle Shrem, fiyatı patlamadan önce büyük miktarlarda Bitcoin satın aldı.

Bu ve diğer yatırımlar onun 450 milyon dolar kazandığını gördü. Sadece para birimine yatırım yapmakla yetinmeyip, parasının bir kısmı ve Roger Ver’in yardımıyla BitInstant’ı da kurdu.

Ne yazık ki, bu onun kötü şöhretli derin web pazarı The Silk Road için kara para aklamaktan suçlu bulunmasına neden oldu. 2016 yılında hapisten çıktıktan sonra, işe geri döndü ve Blockchain şirketlerinde yatırım portföyleri satan Intellisys Capital’i kurdu.

3. Dave Carlson – 350 milyon dolar

Dave Carlson, 350 milyon dolarlık inanılmaz servetini kendisinin aslında bitcoin madenciliği yaparak kazandığı için çoğu Bitcoin milyonerinden biraz farklıdır.

Washington bölgesinde madencilik faaliyetini yürüttüğü Kuzey Amerika’dan selamlayarak, 2010’un başlarında Bitcoin’e girdi.

Resmi olarak Microsoft’ta bir mühendis olan Carlson, bitcoin’in muazzam potansiyelini gördü ve madeni para çıkarmak için MegaBigPower’ı kurdu.

Zirvede, operasyonunun ayda yaklaşık 8 milyon dolar kazandığı söyleniyordu! MegaBigPower, kısa süre önce Carlson’un CEO’su olduğu Giga Watt tarafından satın alındı.

4. Jered Kenna – tahmini 300 milyon dolar

Bitcoin endüstrisinin tüm geçmişlerden insanları cezbettiğini kanıtlayan eski ABD Deniz Piyadesi Jered Kenna’ya sahibiz.

San Francisco’da doğdu, halen bir bira fabrikasının ve yeni başlayanlar için 20Mission alanının bulunduğu bölgede yaşıyor.

İlk partisini madeni para başına sadece 20 sente satın aldığında milyonlarca dolar kazandı. Madeni para başına 200 doların üzerinde satış yapmak, bitcoin başarısının ilk tadıydı.

Bireylerin anonim olarak dijital para birimine yatırım yapabileceği karanlık bitcoin madenciliği havuzlarına öncülük etmeye devam etti.

Kenna, 2010 yılında bitcoin olarak yaklaşık 200.000 dolar kaybetmesine neden olan bir sabit diski yeniden biçimlendirmesiyle kripto para birimi endüstrisinde iyi tanınıyor!

5. Winklevoss İkizleri – 150 milyon dolar

Bunlar, halkın çoğunun bileceği bitcoin milyonerleridir. New York, Southampton’da doğdular, daha sonraki eğitimleri için Harvard’a katıldılar.

Harvard’dayken ConnectU adında bir Facebook öncüsü ürettiler. Daha sonraki yıllarda, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’e kendi sitesi fikrini onlardan çaldığı için dava açacaklardı. Oscar ödüllü The Social Network filminde Armie Hammer tarafından canlandırıldılar.

Bunu takiben, bitcoin’in potansiyelini tespit etmekte hızlı davrandılar ve 11 milyon dolara kadar yoğun bir şekilde yatırım yaptılar.

Para biriminin kendisine yatırım yapmanın yanı sıra, Charlie Shrem’in BitInstant’ı gibi birkaç bitcoin tabanlı şirketi de finanse ettiler.

Bu, ortalama bitcoin fiyatını izlemek için bir finansal endeks olan Winkdex’in oluşturulmasına ek olarak yapıldı. Tüm bu çabalar, bitcoin yatırımlarındaki 150 milyon dolar da dahil olmak üzere aralarında büyük bir servet biriktirmelerine yol açtı.

Tabii ki, bitcoin nedeniyle milyoner olan bu insanlar listesi ve onların katılımı, beyninden milyarlar kazandığı söylenen gizemli kurucu Satoshi Nakamoto’yu içermiyor.

Bitcoin erken yatırımcıları çok zengin yaptı.

Bu bitcoin milyonerlerini birbirine bağlayan şey, onların erken benimsenmesi ve kripto para birimini desteklemesidir. Henüz emekleme döneminde büyük sermaye miktarlarıyla pazara girerek, son yıllarda fiyatların hızla artmasından gerçekten faydalandılar.

2013’teki tarihi 1.000 dolarlık markadan bugün bulunduğumuz yere kadar, bu bitcoin milyonerleri dalgayı bankaya kadar sürdü!

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here