Brad Garlinghouse: ABD, XRP’nin Menkul Kıymet Olduğunu Kabul Eden Tek Ülke

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’nin XRP’nin para birimi değil güvenlik olduğunu iddia eden tek ülke olduğunu söyledi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD makamlarının kripto para birimi endüstrisine ilişkin açık ve kesin düzenlemeler uygulayamamasının “sinir bozucu” olduğunu söyledi. Yönetici ayrıca ülkenin düzenleyicisini XRP tokeninin bir menkul kıymet olduğu konusunda ısrar eden tek dünya ülkesi olduğunu söyledi.

ABD, Kripto Netliği İçin Diğer Ulusların Arkasında İzliyor

Kripto para endüstrisinin geçtiğimiz yıllardaki büyümesiyle, dünya düzenleyicileri ne tür bir yasal çerçevenin oluşturulması gerektiğini daha aktif bir şekilde tartışmaya başladı. Bununla birlikte, Ripple’dan Brad Garlinghouse’a göre, bazı ülkeler daha açık fikirli bir yaklaşımla ön sıralarda yer alırken, ABD gibi diğerleri geride kaldı.

Yakın tarihli bir CNBC röportajında , ABD’nin girişimlerini “sinir bozucu” olarak nitelendirdi. Dünyanın en büyük ekonomisi birkaç potansiyel kural önerdi, ancak kripto para birimi endüstrisi bunları kısıtlayıcı oldukları için bastırdı. Nihayetinde, Biden yönetimi gelişimlerini durdurdu.

En son girişim dün, Temsilciler Meclisi’nin SEC ve CFTC ile ortak bir kripto görev gücü oluşturmak için bir tasarıyı onaylamasıyla geldi .

Yine de Garlinghouse, bu yaklaşımın özellikle daha gelişmiş ülkelere kıyasla biraz geç olabileceğine inanıyor:

“Singapur gibi pazarlara ve hatta Kore’nin kripto para birimleri etrafında net düzenleyici çerçeveler tanımlamak ve bunlara sahip olmak için hükümetin önderliğinde gerçekten düşünceli bir çabanın olduğu bölgelere kredi veriyorum.”

Sadece ABD XRP’yi Güvenlik Olarak Görüyor

Garlinghouse, ABD’yi kripto düzenlemeleri açısından belirleyici eylemlerde bulunmadığı için eleştirirken, XRP tokeninin bir menkul kıymet olduğu iddiasıyla ülkenin finansal bekçisini atlatma fırsatını yakaladı.

“İronik bir şekilde, burada Amerika Birleşik Devletleri’nde aynı netliği sağlamadılar. XRP’nin para biriminden başka bir şey olduğunu söyleyen gezegendeki tek ülke. SEC dedi ki… XRP bir menkul kıymettir. Ve şimdi bir mahkeme tartışması yapıyoruz. Şimdiye kadar bunun nasıl gittiği konusunda kendimi iyi hissediyorum, ancak kesinlikle sinir bozucu. “

Daha önce bildirildiği gibi , Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ödeme işlemcisinin XRP tokeni için kayıtsız bir menkul kıymet teklifi gerçekleştirdiğini iddia etti. Her iki taraf da yasal savaşlarına devam ederken, diğer ülkeler bu yoldan gitmeyi reddettiler ve Ripple’ın yerel dijital tokeninin gerçekten bir para birimi olduğunu iddia ettiler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,117TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
62,178.00 $
62,178.00 $
1.92%
ethereumEthereum
3,757.82 $
3,757.82 $
1.28%
binance-coinBinance Coin
480.35 $
480.35 $
3.02%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.28%
cardanoCardano
2.13 $
2.13 $
1.31%
xrpXRP
1.09 $
1.09 $
3.08%
solanaSolana
157.48 $
157.48 $
1.7%
polkadotPolkadot
40.76 $
40.76 $
1.83%
dogecoinDogecoin
0.256962 $
0.256962 $
8.5%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.07%

Benzer Haberler