Home Kripto Para Haberleri Borsa Haberleri Uniswap V3 Gelmesi Bir DeFi Patlamasını Ateşleyebilir

Uniswap V3 Gelmesi Bir DeFi Patlamasını Ateşleyebilir

0
Uniswap V3 Gelmesi Bir DeFi Patlamasını Ateşleyebilir

5 Mayıs, Uniswap’in en son sürüm 3 yükseltmesinin lansmanını duyurduğu gündür. Yeni sürüm, sermaye verimliliğini hedefleyen bir dizi yeni özellik sunacak. Katman 2 ölçeklendirme bu yükseltmeye dahil değildir, ancak Uniswap Labs’a göre yakında kullanıma sunulacaktır.

Sürüm 3’teki yükseltmelerden bazıları, likidite sağlayıcılarının değişen derecelerde risk üstlendikleri için tazmin edilmelerine olanak tanıyan çoklu ücret kademeleri içerir. Beklenen oynaklıklarına göre çift başına üç ayrı ücret kademesi olacak,% 0,05,% 0,30 ve % 1,00, likidite sağlayıcılarının geçici kayıplarına karşı daha fazla koruma sağlayacak.

Otomatik piyasa yapıcı bonding eğrilerinde de yükseltmeler var, bu da bireysel pozisyonları tek bir havuzda toplayarak kullanıcıların ticaret yapabileceği bir birleşik eğri oluşturuyor.

Uniswap kurucusu Hayden, 4 Mayıs’ta yeni bir etkileşimli likidite simülatörü içeren yeni kullanıcı arayüzünün bir demosunu yayınladı.

Gas Ücreti Azaltma

Çoğu kullanıcı gas ücretlerinde bir indirim bekliyor ancak bu, bir Ethereum güncellemesinin EIP-1559’u tanıttığı Temmuz ayına kadar gerçekleşmeyebilir. Uzun zamandır beklenen teklif, mevcut ücret hesaplama mekanizmasını ayarlayacak ve zamanla varlığı deflasyonist hale getirecek olan gazı yakmaya başlayacak.

Yakın zamanda yapılan bir Ethereum madenci gas limiti ayarlaması, ortalama gas fiyatlarını geçici olarak düşürme etkisine sahipti, ancak tekrar yükselmeye başladılar. Ortalama işlem ücretleri Nisan sonunda 30 dolardan 2 Mayıs’ta yaklaşık 8 dolara düştü, ancak Bitinfocharts’a göre 14 dolara yükseldi .

Bu acı verici ücretler, yeni DeFi kullanıcılarını Uniswap’ten uzaklaştırdı ve Binance Smart Chain tabanlı PancakeSwap gibi daha hızlı ve daha uygun maliyetli rakiplere yöneltti .

Uniswap v3 lansmanının, DEX için bu pazar payının ve likiditenin bir kısmını geri alabilmesi umulmaktadır, ancak L2 ölçeklendirmesi bir süre gerçekleşmeyebilir.

Basım anında, Uniswap’in yerel UNI tokeni, Coingecko’ya göre günde% 2 artışla 43,2 dolardan işlem görüyordu.

ATH’de DeFi TVL

Tüm DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer, Dappradar’a göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 78 milyar dolara ulaştı. Son 90 günde, bu kazançların çoğu Ethereum fiyatlarındaki muazzam artışa bağlı olsa da % 80 arttı.

Uniswap, akıllı sözleşmelerine bağlı olarak 9,48 milyar dolarlık bu Toplam kitlenen değer % 12 pazar payına sahip.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here