Home Kripto Para Haberleri Borsa Haberleri Kraken, Piyasa Değerini 10 Milyar Dolara Çıkartmak İçin Finans Şirketleriyle Görüşmeye Başladı

Kraken, Piyasa Değerini 10 Milyar Dolara Çıkartmak İçin Finans Şirketleriyle Görüşmeye Başladı

0
Kraken, Piyasa Değerini 10 Milyar Dolara Çıkartmak İçin Finans Şirketleriyle Görüşmeye Başladı

Bloomberg raporuna göre büyük kripto borsası Kraken, piyasa değerini 10 milyar dolara çıkarmak için ek fon arıyor.

Deneyimli ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in, 5 milyar dolardan fazla para toplamak ve değerini ikiye katlayarak 10 milyar doların üzerine çıkarmak için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Son finansman turuna potansiyel olarak katılan dev isimlerden bazıları Fidelity, General Atlantic ve Tribe Capital’dir.

Kraken Değerini 10 Milyar Dolara Çıkaracak mı?

Merkezi San Francisco, California’da bulunan Kraken , yaklaşık on yıllık deneyime sahip en eski kripto para borsalarından biridir. Bloomberg’in yakın tarihli bir raporuna göre, şirket değerlemesini iki katından fazla artırma yolunda olabilir .

Konuya aşina olan insanlara atıfta bulunulan haber, Kraken’in şu anda Fidelity, Tribe Capital ve General Atlantic gibi önemli isimlerle önemli miktarda parayı güvence altına almak için görüşmelerde bulunduğunu okuyor.

Takas gerçekten şu anda fonla devam ederse, bu neredeyse iki yıl içinde bu türden ilk tur olacak. 2019’da Kraken, kripto dostu yatırım platformu Bank to the Future’ı kullandı ve 4 milyar dolar değerinde 13 milyon dolardan fazla para topladı. İlginç bir şekilde, bu tura 2.000’den fazla şirket katıldı.

Kraken’in bir finansman turu yoluyla daha fazla para toplama fikriyle uğraştığı bildirilirken, ABD merkezli başka bir dev borsa olan Coinbase, doğrudan bir listeleme yoluyla halka açılmayı planlıyor .

Kraken, Piyasa Fiyatı Düşüşlerini Araştıracak

Bu haftanın başlarında, BTC ve kripto piyasasının geri kalanı % 20 veya daha fazla değer kaybetti. Birincil kripto para birimi 58.400 dolardan 44.000 dolara düştü ve hala iyileşmek için mücadele ediyor.

Ethereum ayrıca 2.050 $ ‘dan 1.350 $’ a düştüğü için önemli bir düşüş yaşadı. Ancak, ETH’nin fiyatının yalnızca borsada yaklaşık 700 $ ‘a düştüğünü gören Kraken’de bir ani düşüş yaşandı .

Doğal olarak, platformu kullanan Ethereum yatırımcıları, bu tür gelişmeler önemli finansal kayıplara neden olabileceği için mutlu değildi.

Kraken’ın CEO’su Jesse Powell kısa süre önce durumu ele aldığı bir röportaj verdi ve şirketin konuyu araştıracağını söyledi:

“Kraken’de bazı büyük düşüşler oldu ve muhtemelen Kraken’da marj ticareti ve stop emirleri gibi diğer birçok borsada olmayan bazı gelişmiş sipariş türlerinin mevcudiyeti nedeniyle daha da kötüleştiğini düşünüyoruz.

Neden olduğundan tam olarak emin değiliz, ancak buna yatırım yapma sürecindeyiz – neden Kraken’da hacim daha fazlaydı veya Kraken’da neden benzerlerine göre daha fazla hücre baskısı vardı. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here