Home Kripto Para Haberleri Borsa Haberleri Coinbase, SEC’te Olan Dosya Artık Halka Açık S-1

Coinbase, SEC’te Olan Dosya Artık Halka Açık S-1

0
Coinbase, SEC’te Olan Dosya Artık Halka Açık S-1

Kripto borsası Coinbase’in Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile halka açık bir liste kaydı için başvurusu artık halka açıldı.

Form S-1 kayıt tablosu 25 Şubat’ta 1933 Menkul Kıymetler Yasası altında açılmıştı. Ayrıca, yatırımcılara Coinbase’in operasyonları ve ekonomisine genel bir bakış sunmaya çalışan bir prospektüs içerir.

SEC S-1 Formu

Bu detaylar arasında S-1 formu Coinbase’in geçen yıl 1,1 milyar dolar nakit ve nakit benzerleri kar ettiğini belirtti.

31 Aralık 2020 itibarıyla Coinbase müşterileri, başlangıcından bu yana platformunda 456 milyar dolardan fazla işlem yaptı ve platformda 90 milyar doların üzerinde varlık depoladı.

Coinbase ekibi, bu büyümeyi “başlangıçtan beri minimum giden satış ve pazarlama çabasıyla” elde ettiklerini iddia etti.

Görünüşe göre Coinbase’in perakende kullanıcılarının % 90’ından fazlası borsayı “organik olarak veya ağızdan ağıza” bulmuş.

Coinbase, A Sınıfı adi hisse senetlerinin SEC’e doğrudan listelenmesini önerdikten sonra halka açık bir şirket olmayı amaçladığı gördük.

CEO Brian Armstrong liderliğindeki kripto şirketi, kripto analitik firması Messari’ye göre , geçen yıl Aralık ayında 1 milyar dolarlık günlük hacmi ile ABD merkezli önemli bir borsadır.

Coinbase’in halka arz söylentilerinin ardından Messari, şirkete 28 milyar dolar değer biçmişti.

Bununla birlikte, bugünkü dosyalamadan çok önce, firmanın toplam şirket değerinin, Coinbase’in özel hisselerine dayanan Nasdaq’dan 77 milyar dolar olduğu tahmin ediliyordu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here