Çin’in Sosyal Medya Uygulaması Weibo’nun Binance, OKEx ve Huobi Hesaplarını Yasakladığı Söylendi

Binance, OKEx ve Huobi gibi birkaç kripto borsasının hesaplarının Çin sosyal medya platformu Weibo tarafından yasaklandığı bildirildi.

Bazı Çinli şirketler BTC ve ETH satın alırken, sosyal medya devi Weibo gibi diğerlerinin, en büyük kripto borsalarından üçünün – Binance, Huobi ve OKEx’in hesaplarını durdurduğu bildirildi. Weibo, kararını “anormal uygulamalar” olarak özetleyerek ve güvenlik risklerini ihlal edilmesini gerekçe olarak gösterdi

Weibo’nun Hedefi Kripto Para Borsaları

Çin merkezli bir şirketin, ülkenin olumsuz duruşunu göz önünde bulundurarak kripto para birimi endüstrisine karşı biraz düşmanca bir yaklaşıma sahip olması şaşırtıcı olmayabilir. Yerel medya kuruluşu Global Times, Weibo’nun mikroblog platformu Weibo’nun birkaç dijital varlık alım satım yerinin hesaplarını engellediğini bildirdiğinden , bu açıklama bugün daha fazla onay aldı .

Yani bunlar Malta merkezli OKEx ve Binance ve Seyşeller merkezli Huobi. Haberlere göre, sosyal medya şirketi eylemlerinin iki olası sebebini ana hatlarıyla açıkladı.

Daha spesifik olarak, bunlar potansiyel güvenlik riskleri ve her bir hesaba bağlı anormal uygulamalardır. Yine de Weibo, bu nedenlerden herhangi birinin kesin doğasını açıklamayı başaramadı. Bir Huobi sözcüsü, borsanın sorunu çözmek için “Weibo ile aktif olarak iletişim kurduğunu” söyledi.

Bunun Binance veya diğer kripto para borsaları ile ilgili isimler için ilk benzer yasak olmadığını belirtmekte fayda var. 2019’da Weibo, Weibo Topluluk Sözleşmesi’ndeki yasaları ve düzenlemeleri ihlal ettiğini gerekçe göstererek borsanın hesabına erişimi geçici olarak durdurdu.

Ek olarak, sosyal medya platformu Justin Sun’ın hesabını o yıl herhangi bir gerekçe göstermeden kapattı .

Weibo’nun mevcut yasakları, başka bir Çinli şirketin kripto endüstrisine önemli ölçüde daha olumlu bir yaklaşım sergilediği ilginç bir dönemde geldi. Teknoloji firması Meitu kısa süre önce 380 BTC ve 15.000 ETH satın aldı .

Olabilecekler Konusunda Tahminler

Weibo, en büyük kripto borsalarının bazılarının hesaplarını neden yasakladığına dair daha spesifik bilgi verememiş olsa da, sürekli ses getiren bu hareket spekülasyon yaptı.

İlk bakışta biraz uzak görünse de Çin merkez bankası dijital para birimini çıkartması bu yasakların sebebi olabilir. Çin’in daha önceden böyle uygulamaları olduğu bilindik birşey.

Çin’in bitcoin üzerindeki resmi yasağını ve finansal sistem üzerinde kontrolü sürdürme arzusunu akılda tutarak, ülkenin yerel şirketleri kripto ile ilgili faaliyetleri yasaklamaya çalışması tamamen mümkün olabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,116TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
60,188.00 $
60,188.00 $
2.72%
ethereumEthereum
4,032.23 $
4,032.23 $
0.68%
binance-coinBinance Coin
474.33 $
474.33 $
1.93%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.29%
cardanoCardano
2.12 $
2.12 $
2.39%
solanaSolana
188.62 $
188.62 $
6.83%
xrpXRP
1.08 $
1.08 $
1.62%
polkadotPolkadot
42.33 $
42.33 $
4.64%
dogecoinDogecoin
0.255608 $
0.255608 $
3.29%
usd-coinUSD Coin
0.998411 $
0.998411 $
0.74%

Benzer Haberler