Home Kripto Para Haberleri Borsa Haberleri Çin’in Sosyal Medya Uygulaması Weibo’nun Binance, OKEx ve Huobi Hesaplarını Yasakladığı Söylendi

Çin’in Sosyal Medya Uygulaması Weibo’nun Binance, OKEx ve Huobi Hesaplarını Yasakladığı Söylendi

0
Çin’in Sosyal Medya Uygulaması Weibo’nun Binance, OKEx ve Huobi Hesaplarını Yasakladığı Söylendi

Binance, OKEx ve Huobi gibi birkaç kripto borsasının hesaplarının Çin sosyal medya platformu Weibo tarafından yasaklandığı bildirildi.

Bazı Çinli şirketler BTC ve ETH satın alırken, sosyal medya devi Weibo gibi diğerlerinin, en büyük kripto borsalarından üçünün – Binance, Huobi ve OKEx’in hesaplarını durdurduğu bildirildi. Weibo, kararını “anormal uygulamalar” olarak özetleyerek ve güvenlik risklerini ihlal edilmesini gerekçe olarak gösterdi

Weibo’nun Hedefi Kripto Para Borsaları

Çin merkezli bir şirketin, ülkenin olumsuz duruşunu göz önünde bulundurarak kripto para birimi endüstrisine karşı biraz düşmanca bir yaklaşıma sahip olması şaşırtıcı olmayabilir. Yerel medya kuruluşu Global Times, Weibo’nun mikroblog platformu Weibo’nun birkaç dijital varlık alım satım yerinin hesaplarını engellediğini bildirdiğinden , bu açıklama bugün daha fazla onay aldı .

Yani bunlar Malta merkezli OKEx ve Binance ve Seyşeller merkezli Huobi. Haberlere göre, sosyal medya şirketi eylemlerinin iki olası sebebini ana hatlarıyla açıkladı.

Daha spesifik olarak, bunlar potansiyel güvenlik riskleri ve her bir hesaba bağlı anormal uygulamalardır. Yine de Weibo, bu nedenlerden herhangi birinin kesin doğasını açıklamayı başaramadı. Bir Huobi sözcüsü, borsanın sorunu çözmek için “Weibo ile aktif olarak iletişim kurduğunu” söyledi.

Bunun Binance veya diğer kripto para borsaları ile ilgili isimler için ilk benzer yasak olmadığını belirtmekte fayda var. 2019’da Weibo, Weibo Topluluk Sözleşmesi’ndeki yasaları ve düzenlemeleri ihlal ettiğini gerekçe göstererek borsanın hesabına erişimi geçici olarak durdurdu.

Ek olarak, sosyal medya platformu Justin Sun’ın hesabını o yıl herhangi bir gerekçe göstermeden kapattı .

Weibo’nun mevcut yasakları, başka bir Çinli şirketin kripto endüstrisine önemli ölçüde daha olumlu bir yaklaşım sergilediği ilginç bir dönemde geldi. Teknoloji firması Meitu kısa süre önce 380 BTC ve 15.000 ETH satın aldı .

Olabilecekler Konusunda Tahminler

Weibo, en büyük kripto borsalarının bazılarının hesaplarını neden yasakladığına dair daha spesifik bilgi verememiş olsa da, sürekli ses getiren bu hareket spekülasyon yaptı.

İlk bakışta biraz uzak görünse de Çin merkez bankası dijital para birimini çıkartması bu yasakların sebebi olabilir. Çin’in daha önceden böyle uygulamaları olduğu bilindik birşey.

Çin’in bitcoin üzerindeki resmi yasağını ve finansal sistem üzerinde kontrolü sürdürme arzusunu akılda tutarak, ülkenin yerel şirketleri kripto ile ilgili faaliyetleri yasaklamaya çalışması tamamen mümkün olabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here