Home Kripto Para Haberleri Borsa Haberleri Çin Menşeili Kripto Borsası Hacklendi Kullanılamaz Duruma Getirildi

Çin Menşeili Kripto Borsası Hacklendi Kullanılamaz Duruma Getirildi

0
Çin Menşeili Kripto Borsası Hacklendi Kullanılamaz Duruma Getirildi

Hotbit, bir dizi merkezi hizmeti felç eden bir siber saldırının ardından geçici olarak kapanıyor. 

Çin kripto borsası yaptığı açıklamada , Cuma günü saat 20:00 UTC (13:00 PST) civarında bir güvenlik ihlali yaşadığını ortaya koydu. Bilgisayar korsanları ayrıca Hotbit’in cüzdanlarına girmeye çalıştı, ancak saldırı, platformun risk kontrol sistemi tarafından tespit edildi ve durduruldu. 

Hotbit, soruşturma yapmak için tüm hizmetlerini askıya aldığını söylüyor. Ayrıca, daha yüksek güvenlik sağlamak için tüm sunucu paketini tamamen yeniden inşa ediyor.

Hotbit tüm verileri yedeklerken, saldırının neden olduğu zararın kapsamından emin değiller.

“Saldırgan, varlıkları elde edemedikten sonra kullanıcı veritabanını kötü niyetle sildi. Veritabanı rutin olarak yedeklense de, saldırganın saldırıdan önce verileri kirletip kirletmediğinden hala emin değiliz. Bu nedenle, genel verilerin kapsamlı bir incelemesini de yapmamız gerekiyor. Herhangi bir anormallik tespit edildiğinde, tüm kullanıcı verilerinin doğru olduğundan emin olmak için doğru bir yeniden yapılandırma gerçekleştireceğiz. “

Değişim, yaklaşık iki milyon kullanıcısına varlıklarının, şifrelerinin ve iki faktörlü kimliklerinin (2FA) güvenli olduğunu garanti ediyor. Yine de, bilgisayar korsanlarının veritabanı üzerinde kontrol sahibi olduğu ve Hotbit ekibinden olduğu iddia edilen sahte iletişim gönderebileceği konusunda uyarıyor. Ayrıca, saldırganların ele geçirilmiş telefon numaralarını, e-posta adreslerini ve diğer kullanıcı verilerini sızdırabileceklerini de kabul ediyor.

Kripto borsası, bakımın yedi ila 14 gün sürmesini bekliyor. Hotbit, dönem boyunca kaldıraçlı borsa yatırım fonlarındaki (ETF) kayıpların tüm sorumluluğunu alacağını söylüyor. Ticari kayıplardan kaçınmak için, sistem geri yüklenene kadar tüm açık siparişleri iptal ediyor. 

Yatırım ürünleri gibi günlük rutin gelir dağılımlarına gelince, firma ödemelerin bakım tamamlandıktan sonra yapılacağını söylüyor. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here