Home Kripto Para Haberleri Borsa Haberleri Binance Vadeli İşlemleri Nisan Ayında 2 Trilyon Doların Üzerinde İşlem Görerek ATH Yaptı

Binance Vadeli İşlemleri Nisan Ayında 2 Trilyon Doların Üzerinde İşlem Görerek ATH Yaptı

0
Binance Vadeli İşlemleri Nisan Ayında 2 Trilyon Doların Üzerinde İşlem Görerek ATH Yaptı

Nisan ayında artan dalgalanma, Binance’in vadeli işlemler platformunda 2 trilyon doların üzerinde rekor düzeyde aylık işlem hacmine yol açtı.

Nisan, birkaç kripto para birimi için ve aynı zamanda dünyanın önde gelen dijital varlık borsası Binance için de rekor kıran bir ay oldu. Şirket, 2 trilyon doları aşan en yüksek vadeli işlem hacmini bildirdi.

Binance Vadeli İşlem İşlem Hacmi 2T Doların Üzerinde

Malta merkezli kripto para borsası devi , vadeli işlemler platformu için işlem hacmi açısından rekor kıran rakamları vurgulayarak dün Nisan sonuçlarını yayınladı .

Açıklamada Binance Vadeli İşlemler , Mart ayına göre% 54’lük önemli bir artış olan 2.14 trilyon $ ‘lık hacim işledi. Ayrıca platform, 121 milyar dolar değerinde işlenmiş sözleşmelerle 24 saatlik bir rekora da ulaştı.

Bu, bitcoin’in 50.000 doların altına düştüğü ve tüm piyasa kapitalizasyonunun 23 Nisan’da 24 saat içinde 300 milyar dolar kaybettiği bir kripto katliamının ortasında geldi .

Ancak bu çöküşten önce, BTC Nisan ortasında 65.000 $ ‘a yükseldi ve bu da Binance’e açık faiz için bir rekorla sonuçlandı .

Ancak, Bitcoin’in müteakip geri çekilmesi, tüccarları “tasfiye kayıpları nedeniyle BTC kaldıraçlı uzun pozisyonlarını gevşetmeye” zorladı. Sonuç olarak, açık faiz ay sonunda 10 milyar doların altına düştü.

Bir şirket temsilcisi, Binance Futures’ta görülen büyümeyi birkaç faktöre bağladı. Bunlar, özellikle yeni “kurumsal benimseyen dalgalarının” girişiyle birlikte kripto piyasasındaki genel performansı içerir.

Yılın başından beri Binance Vadeli İşlemlerde hem yeni hem de mevcut kullanıcı aktivitesinde güçlü artışlar kaydettik. Piyasa fiyatlarındaki mevcut yükseliş, daha fazla likidite talebinin artmasına ve vadeli işlemler ve opsiyonlar gibi riskten korunma araçlarına neden olacaktır ve kullanıcılarımıza hizmet vermeye devam etmek için iyi bir konumdayız.

BTC, Nisan’da ETH’den Daha Yüksek Performans Gösterdi

Binance’in raporu, en popüler kripto para varlıklarının fiyat performanslarına da değindi. Yukarıda bahsedildiği gibi, Bitcoin yeni bir ATH kaydetti ancak bundan sonra keskin bir düşüş yaşadı ve nihayetinde ayı Mart ayına kıyasla küçük bir kayıpla kapattı.

Aynı zamanda Binance, ETH’nin Nisan ayını, ikinci en büyük dijital varlığın % 44 oranında arttığı “olağanüstü bir ay” olarak nitelendirdi. Ayrıca, ETH, 1 Ocak’tan 30 Nisan’a kadar % 300’ün üzerinde artış gösterdi.

Makale, Ethereum’un ağın yüksek kullanımı ve akıllı sözleşmelerde kilitlenen giderek artan token sayısı ile yükselişini haklı çıkardı. Ek olarak, borsalardaki arz düşmeye devam ederken, ethere olan talep oldukça yüksek.

Binance, yatırımcıların “ısrarla” yüksek gas ücretlerini karşılaması beklenen EIP- 1559 ağ yükseltmesi nedeniyle Ethereum’da da yükselişe geçtiğine inanıyor .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here