Bakkt, NYDFS Tarafından BitLicense Onayını Aldı ve 29. Onay Alan Kripto Şirketi Oldu

Intercontinental Exchange’in Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt, BitLicense alan en son kripto odaklı firma haline geldi. 

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Bakkt Marketplace’in 2015’ten bu yana BitLicense’i alan 29. kripto para birimi şirketi olduğunu duyurdu.

Bu onay, firmanın halka açık olarak listelenme ve uzun süredir beklenen Bakkt Uygulamasını başlatma çabalarının ortasında geliyor. 

NYDFS, 2015 yılında dijital varlık işletmelerine bu tür lisansları vermeye başladı, ilki Paxos’du. Bugün erken saatlerde, organizasyon gıpta ile bakılan BitLicense – Bakkt’ı alacak en son şirketi duyurdu .  

Lisans, Bakkt’ın New York müşterilerine kripto para birimi varlıkları satın alma ve satma olanağı sunmasını sağlıyor.  

SuperIntendent Lacewell, hızla büyüyen dijital varlık alanının kötü aktörlerin kötü niyetli faaliyetlerini önlemek için açık bir mevzuat gerektirdiğini açıkladı. 

BitLicense, NYDFS’nin “sanal para şirketlerinin filizlenmesi ve büyümesi için koşulları belirlemeye yönelik sürekli çabalarımız yoluyla finansal yeniliklerin ön saflarında yer almasını” sağlar.  

Lacewell, “eyalet yeniden inşa ve iyileşmeye devam ederken” Bakkt onayının New Yorklular için daha fazla güven sağlayacağını da sözlerine ekledi. 

Bitcoin vadeli işlem platformunun yakın zamanda atanan CEO’su Gavin Michael, onayın “dijital varlıkları herkes için erişilebilir hale getirme vizyonumuza ulaşmak için önemli bir kilometre taşı” olduğunu söyledi. 

Michael, uzun zamandır beklenen Bakkt Uygulaması hakkında daha spesifik ayrıntılar vermekte başarısız olmasına rağmen, BitLicense almanın şirkete bu girişimde yardımcı olacağını söyledi. 

Daha önce, Bakkt , özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) ile birleşme tamamlandıktan sonra halka açılmayı planladığını duyurmuştu . 

Tüm süreci tamamladıktan sonra, Bakkt Holdings, Inc New York Borsasında listelenecek ve tahmini işletme değeri kabaca 2,1 milyar dolar olacak. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
24,397.54 $
24,397.54 $
6.53%
ethereumEthereum
1,885.67 $
1,885.67 $
12.2%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.08%
bnbBNB
332.15 $
332.15 $
3.35%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.21%
xrpXRP
0.382899 $
0.382899 $
4.26%
cardanoCardano
0.541684 $
0.541684 $
6.01%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.09%
solanaSolana
42.93 $
42.93 $
8.05%
polkadotPolkadot
9.54 $
9.54 $
10.96%

Benzer Haberler