Home Kripto Para Haberleri Borsa Haberleri Bakkt, NYDFS Tarafından BitLicense Onayını Aldı ve 29. Onay Alan Kripto Şirketi Oldu

Bakkt, NYDFS Tarafından BitLicense Onayını Aldı ve 29. Onay Alan Kripto Şirketi Oldu

0
Bakkt, NYDFS Tarafından BitLicense Onayını Aldı ve 29. Onay Alan Kripto Şirketi Oldu

Intercontinental Exchange’in Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt, BitLicense alan en son kripto odaklı firma haline geldi.

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Bakkt Marketplace’in 2015’ten bu yana BitLicense’i alan 29. kripto para birimi şirketi olduğunu duyurdu.

Bu onay, firmanın halka açık olarak listelenme ve uzun süredir beklenen Bakkt Uygulamasını başlatma çabalarının ortasında geliyor.

NYDFS, 2015 yılında dijital varlık işletmelerine bu tür lisansları vermeye başladı, ilki Paxos’du. Bugün erken saatlerde, organizasyon gıpta ile bakılan BitLicense – Bakkt’ı alacak en son şirketi duyurdu .

Lisans, Bakkt’ın New York müşterilerine kripto para birimi varlıkları satın alma ve satma olanağı sunmasını sağlıyor.

SuperIntendent Lacewell, hızla büyüyen dijital varlık alanının kötü aktörlerin kötü niyetli faaliyetlerini önlemek için açık bir mevzuat gerektirdiğini açıkladı.

BitLicense, NYDFS’nin “sanal para şirketlerinin filizlenmesi ve büyümesi için koşulları belirlemeye yönelik sürekli çabalarımız yoluyla finansal yeniliklerin ön saflarında yer almasını” sağlar.

Lacewell, “eyalet yeniden inşa ve iyileşmeye devam ederken” Bakkt onayının New Yorklular için daha fazla güven sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Bitcoin vadeli işlem platformunun yakın zamanda atanan CEO’su Gavin Michael, onayın “dijital varlıkları herkes için erişilebilir hale getirme vizyonumuza ulaşmak için önemli bir kilometre taşı” olduğunu söyledi.

Michael, uzun zamandır beklenen Bakkt Uygulaması hakkında daha spesifik ayrıntılar vermekte başarısız olmasına rağmen, BitLicense almanın şirkete bu girişimde yardımcı olacağını söyledi.

Daha önce, Bakkt , özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) ile birleşme tamamlandıktan sonra halka açılmayı planladığını duyurmuştu .

Tüm süreci tamamladıktan sonra, Bakkt Holdings, Inc New York Borsasında listelenecek ve tahmini işletme değeri kabaca 2,1 milyar dolar olacak.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here