Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bollinger Bands Yaratıcı, Bitcoin Fiyatının Psikolojik Direnci Geçtikten Sonra Boğa Dönemi Yaşayabiliriz

Bollinger Bands Yaratıcı, Bitcoin Fiyatının Psikolojik Direnci Geçtikten Sonra Boğa Dönemi Yaşayabiliriz

0
Bollinger Bands Yaratıcı, Bitcoin Fiyatının Psikolojik Direnci Geçtikten Sonra Boğa Dönemi Yaşayabiliriz

John Bollinger, Bitcoin (BTC) fiyatının psikolojik desteği geçtiğinde güzel bir ralli yani boğa dönemi geçireceğine inanıyor.

Şifreli bir tweet’te Bollinger Bands’ın yaratıcısı John Bollinger , kripto para birimlerinin amiral gemisi Bitcoin (BTC) bu karmaşadan çıkınca psikolojik direnci geçmeyi başardığı zaman Bitcoin Rallisi göreceğimizi söylüyor.

Bollinger’in sirene yaptığı, Yunan mitolojisinden denizcileri cezbeden ve onları bir gemi enkazına söyleyen tehlikeli yaratık şarkısı, görünüşe göre BTC fiyatının kırılma noktasına ulaşmanın eşiğinde olduğunu gösteriyor.

Yazı yazılırken, boğalar 9.600 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkamadıktan sonra Bitstamp borsasında 9.427 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in Hareketleri Bollinger Tarafından Tahmin Edilmişti

5 yıldan beri ticaretle uğraşan Bollinger, Bollinger Bantları (BB’ler) göstergesinin oluşturulmasıyla ön plana çıktı. Fiyat aracı, devam eden eğilimi potansiyel olarak değiştirebilecek değişken fiyat hareketlerini tespit etmekte kullanılıyor.

Mart ayı başında koronavirüs kriziyle beraber orta çıkan çöküş, Bollinger’in istediği gibi hareket ettğini hatta krizden korunacak bir varlık sınıfı olduğunu söylemişti.

Bununla birlikte, 20 Nisan’da, Bitcoin 6.800 $ ‘da hareket ederken, bu alanda bir fiyat sıkışması (ileri geri alım işlemlerinden sonra önemli bir hareket) öngörüsü vardı. BTC fiyatı, tahmininden bu yana sadece on gün içinde yüzde 40’a yakın yükseldi.

2017 Boğa Dönemi Gibi Bitcoin

Bollinger’in tweet’i her nakadar belirsiz ve kafalarda soru işareti bırakmış olsada dediği gibi bir hareketin olması muhtemeldir.

Bitcoin her yarılanmadan sonra tarihte olduğu gibi yüzde elli azaldıktan sonra güzel bir boğa dönemine girdiğini biliyoruz.

Glassnode verilerine göre 2017 yılında olan pozisyonlar görülmekte. 2017 yılında Bitcoin yatırımcılar tarafından son damlasına kadar satın alınıp beklenilmişti. Bitcoin’deki bu hareketler, yatırımcıların elde tutma davranışı bir önceki boğa piyasasına benzemekte olup, madeni para toplam arzının yüzde 60’ı hareket etmemektedir.

Yüzde 60’lık kesim hala Bitcoin’lerini boğa döneminde satacaklarının göstergesidir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here