BlockFi 350 Milyon Dolar Toplayarak 3 Milyar Dolar’a Ulaştı

0
26

Popüler kripto para borç verme platformu BlockFi’nin değerlenmesi, şirketin D Serisi fon toplama turunda 350 milyon dolar topladıktan sonra 3 milyar dolara ulaştı.

Kripto para ödünç veren şirket BlockFi, Tiger Global, Bain Capital Ventures ve Pomp Investments gibi önde gelen isimler tarafından yönetilen bir D Serisi bağış toplama turu aracılığıyla 350 milyon dolar topladı. 

Firma, bu önemli miktarı yeni ürün sürümleri için kullanmayı planlıyor.

BlockFi 350 Milyon Dolar Artırdı; 3 Milyar Dolarlık Değerleme

2017 yılında kurulan BlockFi, kendisini “kripto para birimleri ile geleneksel finans ve varlık yönetimi ürünleri arasında bir köprü kurmaya adanmış bir finansal hizmetler şirketi” olarak tanımlayan bir firmadır.

Bu haftanın başlarında şirket , Morgan Creek Digital, Valar Ventures, Paradigm, Kenetic gibi isimlerin 350 milyon dolar topladığı bir Series D bağış toplama turunun tamamlandığını duyurdu .

Şu anda değeri 3 milyar ABD doları olan yeni toplanan fonlar, “ürün paketinde daha fazla inovasyonu mümkün kılacak, yeni pazarlara açılımı hızlandıracak ve belirli satın alma fırsatları için sermaye sağlayacaktır.”

D Serisi’nden önce, bildirildiği gibi, şirket Ağustos 2020’de bir Seri C finansmanı tamamladı . Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve ortağı Anthony Pompliano, 50 milyon dolar toplamanın yanı sıra, BlockFi’nin yönetim kuruluna katıldı.

“Dijital varlıkların finansın geleceği olduğuna olan inancımız, 2020’de yıldan yıla 10 kat büyüyen ve 2020’nin sonundan bu yana iki kattan fazla büyüyen müşteri tabanımız tarafından doğrulandı. Dijital varlıklar finansmanı demokratikleştirmeye devam edecek, enflasyona ve genişleyen para politikasına karşı bir korunma ve finansal teknolojide yeniliği ve finansal hizmetlere erişimi teşvik etme. ” – BlockFi’nin CEO’su ve Kurucu Ortağı Zac Prince yorumladı.

BlockFi’de Son Saldırı

Yukarıda belirtilen açıklamadan sadece birkaç gün önce Forbes, BlockFi’nin borç verme platformuna sızan kötü bir aktör bildirdi .

Açıklanmayan saldırgan, binlerce hesap oluşturarak kayıt sayfasını spam olarak gönderdi. Kayıtları yapmak için 1000’den fazla e-posta kullandı ve en az yarısının gerçek kullanıcılara ait olduğu belirlendi.

Daha da endişe verici bir şekilde, bilgisayar korsanı her hesabın adı ve soyadı için alanlara kaba ve ırkçı terimler koydu ve bu da sistemi çok sayıda tamamlanmamış kayıtla doldurdu.

Prince’e göre bu saldırı, “içlerinde kaba bir dille gönderilen e-postaları almaya çalışarak BlockFi ile ilgili olumsuz duygular yaratmayı denemek ve yaratmak” için tasarlandı.

Borç verme platformu, saldırı ile savaşırken yeni kayıtları geçici olarak askıya aldı. Yine de bu satırlar yazılırken kayıt sayfası yeniden aktif hale getirildi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz