BitMEX Yöneticileri Para Aklama Suçlarından Dolayı Görevlerinden Alındı

  • BitMEX CEO’su, CTO derhal yürürlüğe girerek görevden alındı
  • İdarenin görevden alınmasına rağmen, takas işlemi devam ediyor

Seyşeller merkezli kripto değişim firması BitMEX’in yöneticileri, kendilerine yöneltilen para aklama suçlamalarının ardından görevden alındı.

BitMEX yönetici sarsıntısı, diğerlerinin yanı sıra, BitMEX CEO’su Arthur Hayes’i, CTO’su Samuel Reed’i, iş geliştirme başkanı Greg Dwyer’ı etkiledi.

ABD ve BitMEX Yöneticileri, Ne Oldu?

1 Ekim Perşembe günü, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX’i para aklamak ve ABD’de yasadışı olarak faaliyet göstermekle suçladı.

BitMEX yöneticileri , Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle ve kayıtsız bir ticaret platformu işletmekle suçlandı . Yeterli bir kara para aklama önleme (AML) programını oluşturmada, uygulamada ve sürdürmede kasıtlı olarak başarısız olmakla suçlandılar .

CFTC ayrıca, BitMEX’in Bitcoin depozitolarında 11 milyar doların üzerinde para aldığını ve borsa işlemlerinin çoğu ABD’den olduğu için 1 milyar dolardan fazla ücret aldığını iddia etti. Bu, firmanın 2015 yılında ABD pazarından çekilmesinden sonra.

Tüm bu suçlamalardan sonra, BitMEX, işlerinin en yüksek dürüstlükle çalışan uluslararası bir işletme olduğunu söyledikten sonra onlara karşı suçlamaları itiraz etmeye hazırlandı.

Ancak, işler şimdi hızlandı.

BitMEX Yöneticileri Arasında Son Değişiklikler

CFTC ve DoJ, BitMEX’e karşı mücadelede üstünlüğe sahip gibi görünüyor. Borsa, DoJ ve CFTC tarafından iddia edildikten bir hafta sonra, Perşembe günü liderlik yapılarında değişiklik yapılacağını duyurdu.

İlk olarak, BitMEX CEO’su Arthur Hayes, derhal yürürlüğe girerek CEO olmaktan çıkarıldı. BitMEX CTO’su Samuel Reed de firmanın CTO’su olmaktan hemen etkiyle kovuldu.

BitMEX ana şirketi 100x Group’un kurucusu Ben Delo da kripto firmasının yöneticisi olmaktan çıktı.

100x Group’un baş işletme sorumlusu Vivien Khoo, şu anda geçici CEO’dur. BitMEX ticari direktörü Ben Radclyffe, artık müşteri ilişkilerini ve finansal ürünlerin denetimini yönetiyor.

BitMEX Yönetici Sorunlarının Ortasında, İşlemler Devam Ediyor

BitMEX yönetici sarsılmasından sonra, firma hiçbir şey olmamış gibi faaliyetlerine devam etti.

100x Group Başkanı David Wong, değişikliklerin, müşterilere BitMEX platformu aracılığıyla üstün ticaret fırsatları sunarak temel işlerine odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Wong, yeni liderlerin istisnai olduğunu ve grubun ve eski yöneticiler tarafından ücretlendirildiği BitMEX Kullanıcı Doğrulama Programının büyümesini sürdürmek için iyi bir konumda olduklarını söyledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

eray sezer
eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

Mamoru Exchange, VIP Yatırımcılar için Genesis Üyesi NFT’yi Başlattı

Yeni NFT programı, daha yüksek getiriler, ticaretten kazanma, özel sosyal etkinliklere erişim gibi özel üye avantajları sunar 8 Eylül 2022 – NEW YORK – Mamoru,100...

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
19,095.08 $
19,095.08 $
0.64%
ethereumEthereum
1,323.63 $
1,323.63 $
0.94%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.36%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.5%
bnbBNB
274.90 $
274.90 $
0.17%
xrpXRP
0.468003 $
0.468003 $
6.78%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.31%
cardanoCardano
0.445434 $
0.445434 $
1.91%
solanaSolana
32.98 $
32.98 $
0.49%
dogecoinDogecoin
0.061169 $
0.061169 $
1.66%

Benzer Haberler