BitMEX Yöneticileri Para Aklama Suçlarından Dolayı Görevlerinden Alındı

  • BitMEX CEO’su, CTO derhal yürürlüğe girerek görevden alındı
  • İdarenin görevden alınmasına rağmen, takas işlemi devam ediyor

Seyşeller merkezli kripto değişim firması BitMEX’in yöneticileri, kendilerine yöneltilen para aklama suçlamalarının ardından görevden alındı.

BitMEX yönetici sarsıntısı, diğerlerinin yanı sıra, BitMEX CEO’su Arthur Hayes’i, CTO’su Samuel Reed’i, iş geliştirme başkanı Greg Dwyer’ı etkiledi.

ABD ve BitMEX Yöneticileri, Ne Oldu?

1 Ekim Perşembe günü, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX’i para aklamak ve ABD’de yasadışı olarak faaliyet göstermekle suçladı.

BitMEX yöneticileri , Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle ve kayıtsız bir ticaret platformu işletmekle suçlandı . Yeterli bir kara para aklama önleme (AML) programını oluşturmada, uygulamada ve sürdürmede kasıtlı olarak başarısız olmakla suçlandılar .

CFTC ayrıca, BitMEX’in Bitcoin depozitolarında 11 milyar doların üzerinde para aldığını ve borsa işlemlerinin çoğu ABD’den olduğu için 1 milyar dolardan fazla ücret aldığını iddia etti. Bu, firmanın 2015 yılında ABD pazarından çekilmesinden sonra.

Tüm bu suçlamalardan sonra, BitMEX, işlerinin en yüksek dürüstlükle çalışan uluslararası bir işletme olduğunu söyledikten sonra onlara karşı suçlamaları itiraz etmeye hazırlandı.

Ancak, işler şimdi hızlandı.

BitMEX Yöneticileri Arasında Son Değişiklikler

CFTC ve DoJ, BitMEX’e karşı mücadelede üstünlüğe sahip gibi görünüyor. Borsa, DoJ ve CFTC tarafından iddia edildikten bir hafta sonra, Perşembe günü liderlik yapılarında değişiklik yapılacağını duyurdu.

İlk olarak, BitMEX CEO’su Arthur Hayes, derhal yürürlüğe girerek CEO olmaktan çıkarıldı. BitMEX CTO’su Samuel Reed de firmanın CTO’su olmaktan hemen etkiyle kovuldu.

BitMEX ana şirketi 100x Group’un kurucusu Ben Delo da kripto firmasının yöneticisi olmaktan çıktı.

- Advertisement -

100x Group’un baş işletme sorumlusu Vivien Khoo, şu anda geçici CEO’dur. BitMEX ticari direktörü Ben Radclyffe, artık müşteri ilişkilerini ve finansal ürünlerin denetimini yönetiyor.

BitMEX Yönetici Sorunlarının Ortasında, İşlemler Devam Ediyor

BitMEX yönetici sarsılmasından sonra, firma hiçbir şey olmamış gibi faaliyetlerine devam etti.

100x Group Başkanı David Wong, değişikliklerin, müşterilere BitMEX platformu aracılığıyla üstün ticaret fırsatları sunarak temel işlerine odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Wong, yeni liderlerin istisnai olduğunu ve grubun ve eski yöneticiler tarafından ücretlendirildiği BitMEX Kullanıcı Doğrulama Programının büyümesini sürdürmek için iyi bir konumda olduklarını söyledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
eray sezer
eray sezerhttps://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

71BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
785TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Rarible (RARI) Nedir? Rarible, NFT’leri Nasıl Kullanır?

Rarible (RARI) , kullanıcıların blockchain teknolojisi ile güvence altına alınmış dijital koleksiyonlarını oluşturmalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Bir sanatçı olarak kendi çalışmanızı pazarlamanın, yüksek değerli koleksiyon...

Vortex DeFi (VTX) Nedir? Vortex Bişenleri Nelerdir?

Vortex DeFi (VTX) , kullanıcılara tek bir web tabanlı kullanıcı arayüzünden tüm önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına ve protokollerine tek noktadan erişim sağlamayı...

SuperFarm (SUPER) Nedir? NFT Nedir? SuperFarm Ve NFT Nasıl Çalışır

SuperFarm (SUPER), onlara tokenlerine değer katma kapasitesi verirken, fungible olmayan tokenler (NFT) oluşturma sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan bir çapraz zincir DeFi platformudur.  Yaratıcıların yararlanabileceği kendi NFT pazarına...
bitcoinBitcoin
45,397.00 $
45,397.00 $
3.97%
ethereumEthereum
1,415.54 $
1,415.54 $
6.8%
cardanoCardano
1.32 $
1.32 $
1.74%
tetherTether
1.01 $
1.01 $
0.81%
polkadotPolkadot
33.93 $
33.93 $
3.51%
binance-coinBinance Coin
210.56 $
210.56 $
8.19%
xrpXRP
0.418340 $
0.418340 $
6.87%
litecoinLitecoin
165.60 $
165.60 $
5.66%
chainlinkChainlink
24.79 $
24.79 $
8.48%
stellarStellar
0.407192 $
0.407192 $
10.49%

Benzer Haberler

Ünlü Analist Paradotor 2021 Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

Kripto para analizi yapan ve en eski analistlerden olan Paradotor 2021 yılı için Bitcoin fiyat tahminini açıkladı. Ünlü analist 162 Bin takipçisine devamlı uyarılarda bulunup...

Ünlü Kripto Firması CEO’su Mike Novogratz 2021 Yıl Sonu İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Arttırdı

Ünlü Kripto Firması CEO'su Mike Novogratz 2021 Yıl Sonu İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Arttırdı

Ripple SEC Davası Sonucu Olarak XRP Fiyat Düşüşü Devam Ediyor

XRP piyasası, dava krizinin ortasında düşmeye devam ediyor.XRP, ayı % 16 düşüşle bitirmeye hazırlanıyor. Ripple Davası Haberleri Etkisi Devam Ediyor Bugün erken saatlerde,  XRP anlistlerinden biri  $ 0,403...

ethbox Akıllı Sözleşme Kodları İle Ne Kadar Güvenli?

ethbox , ETH işlemleriniz için rakipsiz koruma sunar . İki faktörlü kimlik doğrulama ve güçlü karma şifreleme ile birlikte gelen ethbox akıllı sözleşmesinin gücünü giderek daha fazla insan fark ediyor.  Ethbox'ın...