Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin’in Yaratıcısının Tüm Yazıları 340 Sayfalık Bir Kitapta Toplanıyor

Bitcoin’in Yaratıcısının Tüm Yazıları 340 Sayfalık Bir Kitapta Toplanıyor

0
Bitcoin’in Yaratıcısının Tüm Yazıları 340 Sayfalık Bir Kitapta Toplanıyor

Bitcoin’in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto, ilk olarak yazılım programcısı (veya programcıları) 2008 Cadılar Bayramı’nda Bitcoin teknik incelemesini yayınladığında web’de ortaya çıktı. Kağıt yayınlandıktan ve kripto ağı başlatıldıktan sonra, mucit toplulukla biraz zaman geçirdi. proje. Nakamoto’dan ilham alan veya mühendisin çalışmalarını araştırmaktan hoşlanan kişiler, Satoshi’nin yazılarının fiziksel bir kopyasını, “Hornet’in Yuvasını Tekmelemek” adlı bir kitaptan elde edebilir.

Kripto savunucuları artık “Hornet’in Yuvasını Kicking: The Complete Writings, Emails and Forum Posts of Satoshi Nakamoto, the Founder of Bitcoin and Cryptocurrency” adlı bir kitaptan yararlanabilirler. Compendium Bitcoin oluşturanın ‘ın yazıları Değirmen Tepesi Kitaplar tarafından monte ve dir baskı biçiminde kullanılabilir 29 $ için.

Tüm yazılar, “neredeyse hiçbir editoryal yorum olmaksızın” kronolojik olarak toplandı ve bir araya getirildi. Kitaptan kaynakların birçoğu gibi siteler kaynaklandığını nakamotoinstitute.org, bitcointalk.org Mike Hearn ve gelen Kriptografi Posta metzdowd.com kısmındaki Liste, (Druid aka) Dustin Tramell adına ve kişisel e-postalar ve kişisel e-postalar Hal Finney olarak iyi.

Editörden Notlar bölümünde, Nakamoto’nun yazılarının derlemesinin neden toplandığını açıklayan bir miktar yorum var.

Yazar, “Satoshi, mali güçlerin pruvasına bir kurşun sıktı” diye yazıyor. “Bankacılar, politikacılar ve para arzının manipülatörleri Bitcoin ve kripto para biriminden memnun değiller.”

Editör, on yıl sonra güçlerin kripto para birimi fikrine ve esasen bu teknolojinin “kaçınılmazlığına” ısınmaya başladığını açıklıyor. Tabii ki, mali görevliler yavaş ve temkinli, diyor yazar.

Editörün notları, aynı zamanda, bitcoin’in “bireye güç, özgürlük ve sorumluluk” verdiği gerçeğinin finansal büyüklerin tehdit altında olduğunu gösteriyor.

Editör, “Bir çocukken, erkek kardeşim ve ben ormanda oynarken bazen bir eşek arısı yuvasına rastlardık” dedi.

Ekledi:

Bunu yaptığımızda, erkek olduğumuzda, bir taş atmak ya da ona sopa atmaktan ya da tekmelemekten başka yapacak bir şey yoktu. Bir eşek arısı yuvasını tekmelemek mantıklı değil, ama çok cazip ve yapmamak çok eğlenceli. Ve bunu yaptığında, hızlı yaparsın ve sonra cehennem gibi koşarsın.

Kitabın editörü, Bitcoin’in yaratıcısının, bir cümle tamamlandıktan sonra çift boşluk bırakmayı sevmesi gibi, yazarken gösterdiği bir dizi özelliği yazıyor. Nakamoto’nun kronolojik çalışmasından alınan diğer bilgiler, Satoshi’nin kibar, iyi bir öğretmen, net bir iletişimci, harika bir düşünür, baş aşağı bir programcı ve editörün “mahremiyete değer veren” bir kişi veya grup olduğuydu.

Ek olarak yazar, “Satoshi Nakamoto bilinmediği için, Satoshi’nin cinsiyeti bilinmemektedir” ifadesini kabul etmenin kayda değer olduğunu yazıyor.

Editör şunu ekler:

Satoshi bir erkek, kadın veya grup olabilir. Bununla birlikte, サ ト シ Japonya’da genellikle bir erkek adı olduğundan, Satoshi burada [bu kitapta] tekil, erkek zamirler kullanılarak anılmaktadır.

Mill Hill Books tarafından derlenen kitabın, Nakamoto’nun bitcointalk.org’da 539 kez yazdığı ve herkesin bildiği yaklaşık 34 e-posta olduğu gibi, hazmetmesi gereken çok şey var. Nakamoto’nun yazılarının özeti 340 sayfadır ve Satoshi’nin Mart 2014’te programcının (veya programcıların) yazdığı iddia edilen son mesajıyla biter:

Ben Dorian Nakamoto değilim.

Editör, bu özel mesajın gerçekliğinin tam olarak doğrulanmadığını ve gönderinin meşruiyetinin tartışıldığını not eder.

Editörün notu, “Odaklanmış, mantıklı, iş odaklı eğilimlerine rağmen, bana göre onda biraz çocuksu bir tavır var” diye sonlandırıyor. Bu nadiren gösteriliyor, ama orada, yazılarında nadir görülen parıltılarla ortaya çıkıyor. Bu, nihai bir sonuca götürür… Satoshi insandır. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here