Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin’in Geleceği Hakkındaki Korku Ve Şüphe Karşısında Durmadan Mücadele Eden İsim Dan Held

Bitcoin’in Geleceği Hakkındaki Korku Ve Şüphe Karşısında Durmadan Mücadele Eden İsim Dan Held

0
Bitcoin’in Geleceği Hakkındaki Korku Ve Şüphe Karşısında Durmadan Mücadele Eden İsim Dan Held

Kraken kripto para borsasında büyüme lideri olan Dan Held, Bitcoin’in büyük boğa koşusunun ortasında süzülen korku belirsizliğine ve şüpheye (FUD) karşı geri çekiliyor.

Uzun süredir Bitcoin yatırımcısı olan Held, Bitcoin kükrediğinde her zaman gürültü olduğunu söylüyor.

“Bitcoin ne zaman bir boğa koşusu yapsa, itiraz edenler, neden ‘Korku, Belirsizlik ve Şüphe’ ya da biz Bitcoin’cilerin ‘FUD’ lakabını taktığımız şeyde neden başarısız olacağını rasyonelleştirerek tekneyi kaçırmakla başa çıkmaya çalışıyor.”

St. Louis Federal Rezerv Bankası tarafından yayınlanan bir makaleye atıfta bulunan Held , Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığı iddiasını çürüttü .

“Birincil hükümet para birimlerinin hiçbir iç değeri olmadığında bunun gerçek bir değeri olmadığından şikayet etmek (Hayır, ABD doları altınla desteklenmiyor). ‘Bitcoin birimlerinin gerçek bir değeri yok … ABD doları, euro ve İsviçre frangı da gerçek değere sahip değil.’ – Federal Rezerv.”

Kripto uzmanı ayrıca, BTC’nin başarısız olmaya mahkum bir balon olduğu fikrine de değiniyor.

“Bitcoin lale değildir. Dünyaya şimdiye kadar yaratılmış en iyi dijital değer deposunu sunarak, insanların ele geçirmesi zor olan değeri depolamasına ve bunu dünyadaki herhangi birine izinsiz olarak aktarmasına olanak tanıyor. “

Bitcoin’in cezai amaçlarla kullanılmasına gelince, Held, BTC’nin kara para aklama ve terör finansmanı için düşük riskli bir varlık olduğunu söylüyor.

“Küresel olarak yılda yaklaşık 2T $ aklanıyor, Amerikalılar uyuşturuculara yılda 150 milyar $ harcıyor, bu tweet fırtınası itibariyle Crypto piyasa değeri 1.1T $. Sorun, fonların gizlenmesini zorlaştıran şeffaf defterler üzerinde çalışan Bitcoin veya kripto değil, devlet parasıyla ilgili. “

Ek olarak Held, önde gelen kripto para biriminin çevre için bir tehdit oluşturduğuna dair konuşmaları gidermek için Bitcoin madenciliği faaliyetleri tarafından tüketilen yıllık maliyete ve enerji miktarına bakar.

“Altın madenciliği, finans sistemi, hükümet, mahkemeler, ordu, özçekimler veya Kardashianları izlemenin enerji tüketimiyle karşılaştırmadan enerji tüketiminden şikayet etmek. Elektriği satın aldınız, o enerjiyi öznel olarak kullanmanıza etki eden ahlaki bir ‘elektrik polisi’ yok. “

Pazar manipülasyonu söz konusu olduğunda Held, tüm pazarların manipüle edildiğini belirtiyor. Bankaların yalnızca son on yılda piyasaların ve finansal araçların manipülasyonundaki rollerinden dolayı 300 milyar doların üzerinde para cezasına çarptırıldığını vurguluyor.

Held ayrıca, şirketin bir düzenleyici kurum tarafından dava edilmesi durumunda BTC’nin çökebileceğini öne süren mevcut Tether (USDT) FUD’yi de reddediyor.

“Bitcoin’in piyasa değerinin yalnızca% 3’ünü temsil eden bir stabilcoinin, iflas ederek Bitcoin’e zarar verebileceği endişesi saçmadır … Tether basımının tamamen üretildiği (ki öyle değildir) bir durum olsaydı, bu Bitcoin için harika olurdu çünkü insanlar Tether satacak ve Bitcoin için diğer stabilcoinleri boşaltacaktı. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here