Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin ve Ethereum 2021’de En Çok Hangisi Değer Kazanacak

Bitcoin ve Ethereum 2021’de En Çok Hangisi Değer Kazanacak

0
Bitcoin ve Ethereum 2021’de En Çok Hangisi Değer Kazanacak

Kripto para birimleri yaygınlaşırsa, şimdi girdiğiniz süre en erken giren kişiler arasında olacaksınız. Bitcoin ve Ethereum 2021’de sahneye çıkışları çok farklı olacak, Bitcoin varlık fonu değeri kazanımdan sonra Ethereum ondan sonraki kripto para varlığı olacak.

Artık kripto para birimleri dünyaca tanınmış ve varlık fonları olarak hayatımızda olacaklar. Önceki zamanlarda balon benzetmesi yapan eleştirmenler bile şuanda kripto paralara yatırım yapmak en akıllı yol olduğunu savunmaktadırlar.

Para her yerde kurumlardan akıyor ve artık kimse Bitcoin’den korkmuyor. Şimdi, kriptonun bir sonraki boğa koşusunda ne kadar ileri gidebileceğini merak etmeliyiz.

Bitcoin ve Ethereum, Dünyanın Önde Gelen Kripto Paraları

Kripto para biriminin tepesindeki iki lider, Bitcoin ve Ethereum’a odaklanacağız. Şimdi onların zamanı. Şu anda bu iki projede o kadar çok şey oluyor ki, devam etmesi zor, ama elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Öncelikle, bugünkü makalenin anlamı, Bitcoin ve Ethereum’a ve neler yapabileceklerine bakmadan önce piyasalardan başlayalım. Şu anda, genel piyasa değeri Bitcoin için 697,2 milyar dolar ve ethereum için 141,5 milyar dolardan geliyor. Bitcoin hakimiyeti son birkaç haftadır oldukça tutarlı kaldı.

Şimdi, birkaç gün sonra, Bitcoin hakimiyetine ve bunun bir sonraki boğa koşusu için altcoin fiyatları ile ilişkisine derin bir dalış yapacağız. Zaten bir mini alt sezonumuz vardı ve şimdi ilgi kesinlikle biraz kurudu. Öyleyse, her hafta ‘En İyi 5 Altcoin’i ve Cuma günü’ Haftanın Moonshots’unu ne zaman bekleyebiliriz?

Önümüzdeki birkaç ay içinde altcoinlerle tam olarak neler bekleyebileceğinizi size göstereceğimiz için, birkaç gün içinde geri döndüğünüzden emin olun. 

Şu anda Bitcoin 40.000 dolardan geliyor.

Ancak soru şu ki, yeni yıla doğru ilerlerken Bitcoin için 50 bin dolar görecek miyiz ve önümüzdeki ayın sonunda ilerici Bull çalıştıracak mıyız, Bitcoin’in bize verdiği muazzam yüksek rakamları görecek miyiz? Şimdiden evet diyerek cevapladığınızı duyar gibiyim.

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini 2021

2021 için Bitcoin fiyat tahmininin Ocak ayı sonlarında 50.000 $ ‘a, 2021 sonlarında ise 100.000 $’ a yükselmesi bekleniyor. Önümüzdeki 19 Gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini kıracağımıza inanıyorum. Tek söylemek istediğim, yeni yılın kesinlikle çılgın olacağı.

Sadece birkaç yıl önce, bunlar kripto paranın hayatta kalamayacağını söyleyenlerdi.

Ethereum Temelleri Başlıyor 

İnsanların yine aylardan bahsetmesi bile beni iyi hissettiriyor. Ancak Dünya’ya döndüğümüzde, Ethereum’un temelleri hakkında beğenilecek çok şey var. Hava merkezi olmayan finans balonundan en azından bir süreliğine emilmiş olsa da, Ether ihtiyacı azalmadı. DeFi projelerine yatırım yapmaya olan ilgi bir darbe almış olsa da, Uniswap ve BuyUcoin gibi diğer Crypto Exchange’ler hala çılgınca popülerliğini koruyor.

Ancak işler şu anda Bitcoin ile Ethereum arasında şiddetli bir savaş olarak şekillenmeye başlıyor ve her ikisi de Aralık 2018’den bu yana önümüzdeki haftalarda 10X’i hedefliyor.

Ethereum 2021’de Bitcoin’i Geçecek mi? 

Hayır, Ethereum’un Bitcoin’i geçme şansı çok az. Onu anlıyorum. Ancak şans sıfır değil. Ancak Ethereum’un başarılı olması için Bitcoin’i geçmesi gerekmiyor.

Paranın İnterneti Olarak Bitcoin

2010’ların başında Andreas Antonopoulos “Paranın İnterneti” terimini ortaya attı.

Aynı adı taşıyan en popüler Bitcoin kitaplarından birini yazdı ve Bitcoin’i şimdiye kadar okuduğum diğer kitaplardan daha iyi parçaladı. Ancak şimdi, Bitcoin sanal kulesinin yükselmekte olduğu internetin yanı sıra, ufukta şehirden bir kule beliriyor.

Ethereum İnternet Değeri

Ethereum liderliğindeki bu, “Değerin İnterneti” olarak bilinecek.

Şimdi, ilk bakışta aynı şey gibi görünebilirler. Para ve değer, daha yakın değilse, muhtemelen uzak eşanlamlılardır, ancak bu durumda, farklı temsillerdir.

Bitcoin asla yapıldığı dijital para birimi haline gelemese de, kesinlikle parayı tersine çeviriyor. Burada dürüst olursak, tüm blockchain yenilikleri sonuçta Bitcoin’in erken başarısından kaynaklanıyor. Bu, dolambaçlı bir şekilde anlamına gelir ve dijital bir para birimine geçtiğimizde, ister kripto ister merkez bankası, dijital para birimi, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, dünya ekonomik sistemindeki herkes kadar büyük bir rol oynadı. 

Değer Deposu ve Dijital Altın Olarak Bitcoin

Bitcoin, ne kadar değer deposu olduğunun standardını belirliyor. Ben de dahil olmak üzere birçok kişi tarafından dijital altın gibi bilinir hale geldi ve sayısız nedenden dolayı bitcoin satın almak fiziksel altından daha iyidir.

Sonunda, altının kendisi büyük olasılıkla er ya da geç, büyük olasılıkla tokenize edilecektir.

Bitcoin, tüm kutuları sağlam bir para birimi ve mağaza değeri olarak işaretler, ancak dijital para birimi ve elektronik ödeme sistemi olarak ihtiyacı karşılamaya gelince, yeterince hızlı değildir ve hızlı bir şekilde ölçeklenemez.

Ve Ethereum’un ‘Değer İnterneti’ olarak geldiği yer burasıdır. Bu noktaya kadar, internette kısıtlandık, paramızı ve kredi kartımızı çevrimiçi deneyimimizden ayıran duvarlar, bizi kendi verilerimizden ve mahremiyetimizden ayıran duvarlar, bizi doğrudan hisse senetlerine yatırım yapabilmekten ve hatta altın satın alabilmekten ayıran duvarlar. direkt olarak.

Ancak Ethereum’un yükselişiyle bu artık olmayacak.

Ethereum, Devamlı Gelişiyor

İnternet, bizi bir değer internetine sahip olmaktan alıkoyan inovasyonu engelleyen tekeller tarafından yönetiliyor. Mevcut internet ağının üzerine inşa edilen kuruluşların, tescilli ve halka kapalı bir kodla kar amacı gütmeyen şirketler olmaktan başka seçenekleri yoktur. Ancak ağın kendisi değer aktaracak şekilde tasarlandığında, farklı iş modellerinin ortaya çıkmasını sağlar.

Bu yeni sınırda, kullanıcılar fonlarının ve kişisel bilgilerinin kontrolünü elinde tutuyor. Herhangi bir krala boyun eğmeden özgürce dolaşıyorlar. 

Değer, yani para, varlıklar, menkul kıymetler, mülk internet uygulamalarına kedi videoları kadar yereldir.

Ve zaten oluyor. İnternette köklü bir değişimden bahsediyoruz. Kişisel olarak bunun sadece kripto ve internetin ötesine geçtiğine inanıyorum. Dünyada göreceğimiz bir sonraki patlama, her şeyin sanal hale geldiği ve akıllı cihazlar aracılığıyla internet üzerinden bağlandığı dijitalleşme patlaması. 

Bazen yenilik, ayak uydurmak için daha fazla yeniliği doğurur. Uniswap piyasaya sürüldüğünde, Uniswap bile bizi nereye götüreceğini kimse hayal etmedi.

Ancak Uniswap’in kullanım kolaylığı ile kesinlikle bir dezavantajı var. Merkezi kripto borsaları, otomatik ticarette belirli fiyat seviyelerine göre sipariş vermemize, kripto para birimi satın almamıza ve satmamıza izin verdi ve bu şimdiye kadar DEX’lerle mümkün olmadı.

Kripto paralar, yaklaşmakta olan bu dijitalleşme ve tokenleştirmenin yalnızca bir parçası. Ethereum bu patlamayı sürdürürse, yaratıcılarının beklentilerini veya belki de portföyünüz için sizin beklentileri bile aşacaktır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here