Home Kripto Para Haberleri Bitcoin Payments Firması BitPay Artık Apple Pay’i Desteklediğini Duyurdu

Bitcoin Payments Firması BitPay Artık Apple Pay’i Desteklediğini Duyurdu

0
Bitcoin Payments Firması BitPay Artık Apple Pay’i Desteklediğini Duyurdu

BitPay, Apple’ın yerel Cüzdan uygulamasına eklendi.

  • Dijital ödeme şirketi BitPay artık Apple Pay’i destekliyor.
  • Kriptoyu fiat’a dönüştürerek “harcamanıza” izin veren ön ödemeli Mastercard artık iPhone’unuzun Cüzdan uygulamasına eklenebilir.
  • Google ve Samsung aracılığıyla eşdeğer hizmetler için destek bu yılın ilerleyen günlerinde sağlanacaktır.

Bitcoin ödeme şirketi BitPay , Apple Pay’i desteklediğini duyurdu.

Geçen yıl BitPay, harcadığınız kriptoyu fiat’a dönüştüren bir tür ön ödemeli kripto banka kartı için Mastercard ile ortaklık kurdu ; müşteriler artık bu kartı iPhone’larının Cüzdan uygulamalarına ekleyebilir.

BitPay‘in halihazırda aynı numarayı gerçekleştiren kendi cüzdan uygulaması var – günlük satın alımlar için kriptoyu fiat’a çeviriyor – ancak şirket Apple Pay ortaklığının daha da fazla esneklik katacağını umuyor.

BtPay CEO’su Stephen Pair yaptığı açıklamada, Google ve Samsung telefonlarında eşdeğer hizmetler için desteğin bu yılın sonlarına doğru geleceğini söyledi.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini (gerçek mağazalarda harcanması zor olabilir) daha evrensel ödeme yöntemlerine dönüştürme çabasının bir parçası.

Daha dün, BitPay , Poynt adlı bir şirket sayesinde bazı kripto hizmetlerinin 100.000’den fazla fiziksel mağazadaki ödeme terminallerine eklendiğini duyurdu .

Mastercard’ın BitPay ortaklığı da benzer bir düşünceye işaret ediyor: Bu haftanın başlarında şirket , tüccarlarının fiat’a razı olmaya gerek kalmadan doğrudan kripto ile ödeme almasına izin vermeyi planladığını söyledi – bu , fiattan tamamen kurtulmak isteyen kripto sadıklarını memnun edecek bir şey.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here