Home Kripto Para Haberleri Bitcoin Madencilerini Sevindirecek Bir Haber Samsung Mikro Çip Fabrikası Kuruyor

Bitcoin Madencilerini Sevindirecek Bir Haber Samsung Mikro Çip Fabrikası Kuruyor

0
Bitcoin Madencilerini Sevindirecek Bir Haber Samsung Mikro Çip Fabrikası Kuruyor

• Samsung, Çin’in işgal ettiği mikro çip pazarının bir kısmını ABD’ye iade edecek

• Çin ikilisi sona eriyor.

• Bitcoin madenciliği çiplerine olan talep artıyor.

Bloomberg haberine göre Samsung, Austin Texas’ta bulunan bir Bitcoin madencilik çip fabrikasından yararlanmak için 10 milyar doların üzerinde harcama yapmayı düşünüyor.

Bloomberg kaynakları, dünyanın en büyük teknoloji şirketi ve telefon üreticisinin önümüzdeki yıllarda 3nm mikroçip üretebilecek bir tesise sahip olmayı planladığını bildirdi.

Samsung’un nihayetinde harcayacağı gerçek miktar değişebilir, ancak şirket şu anda Asya pazarının hâkim olduğu bir dizi mikroçip üretim pazarını ABD’ye iade etmeye çalışıyor.

BTC madencilik şirketleri için güzel haber

Seattle’da bulunan BTC madencilik firmasının İcra Kurulu Başkanı Nick Hansen, BTC madencilik şirketlerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde Doğu ve Batı arasında bir güç değişikliğini hızla etkileyecek bir mikroçip tesisini sabırsızlıkla beklediklerini açıkladı. Hansen, Coindesk ile konuşurken bu açıklamayı yaptı.

Bitcoin madenciliği çipleri, BTC Şirketinin büyümesi için hayati önem taşıyor

Bu, genellikle kurumlardan şaşmaz ve verimli miktarda Bitcoin madencilik çipi almaya çalışan BTC madencilik makinesi üreticilerinin yaşadığı tedarik zinciri türleri üzerinde olumlu sonuçlar doğurabilir .

Hansen ayrıca şirketin ilerlemesi için düzenli bir Bitcoin madencilik makinesi tedarikinin gerekli olduğunu belirtti.

Çin’deki birçok olumsuz eğilimi olan uzun süredir ikiliden kurtulacağını da belirtti. Hatta bugün itibariyle en mayınlı ile ülke olarak Çin’in nokta BTC edilir iddia ediliyor .

Wayne Zao, Çin’in dünyadaki BTC madencilerinin yaklaşık yüzde 80’ine sahip olduğu ancak şu anda sadece yüzde 50’sine sahip olduğu bir zaman olduğunu söyledi .

Teknoloji endüstrisindeki Nvidia ve Apple gibi bazı büyük silahlar, çoğu kurum onları daha az bir seçenek haline getireceğinden, bu mikroçipler için şiddetli rekabetle başa çıkacak.

Tüm bunlar, bir BTC fiyat artışı, piyasadaki oyuncuların artması, Bitcoin madencilik çiplerine olan talebin artması ve Bitcoin madencilik donanımlarında stokların tükenmesi sırasında meydana geliyor.

Samsung, lider üretici olma niyetiyle önümüzdeki 10 yıl içinde Bitcoin madencilik çipleri tasarımına 116 Milyar $ yatırım yapmayı planlıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here