Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin İçin Bir Boğa Yaklaşıyor mu? 15 Temmuz’dan İtibaren 39 Milyon ABD Hanesi 3.6 Bin Dolara Kadar Aylık Teşvik Alacak

Bitcoin İçin Bir Boğa Yaklaşıyor mu? 15 Temmuz’dan İtibaren 39 Milyon ABD Hanesi 3.6 Bin Dolara Kadar Aylık Teşvik Alacak

0
Bitcoin İçin Bir Boğa Yaklaşıyor mu? 15 Temmuz’dan İtibaren 39 Milyon ABD Hanesi 3.6 Bin Dolara Kadar Aylık Teşvik Alacak

ABD hükümeti 39 milyon Amerikan hanesine ayda 3.600 dolara kadar teşvik vermeye hazırlanırken, Bitcoin’in fiyatı bir kez daha değerlenecek mi?

COVID-19 yardım faturası başlığı altındaki yeni bir teşvik, Temmuz ortasından itibaren 39 milyon ABD hane halkının ayda 3.600 dolara kadar para alacağını görecek. BTC’nin şimdiye kadarki ilk teşvik faturasından bu yana fiyat değerlenmesi arasındaki geçmişe bakıldığında, bu son girişim Bitcoin’i tekrar yükseltirse anlatı şimdi yükseliyor.

39 Milyon Amerikan Ailesi Ayda 3,6 Bin Dolara Kadar Alacak

COVID-19 salgını, ABD hükümetini (ve diğerlerini) vatandaşlarının mali acısını hafifletmeye yardımcı olmak için aşırı önlemler almaya itti. Teşvik kontrolleri girişimler arasındaydı ve ilki alıcılarına Nisan 2020’de ulaştı.

O zamandan beri hükümet, Amerikan nüfusunun çoğunluğuna gönderilen yeni çeklerle birkaç benzer yasa daha geçirdi. Reuters’te yayınlanan bir haberi göre 17 Mayıs’ta bildirdiğine göre , bazı vatandaşlar için başka bir dizi teşvik geliyor.

Başkan Biden tarafından Mart ayında imzalanan yardım tasarısının bir parçası olarak faaliyet gösteren bu yasa, bazı ebeveynler için geçerli bir vergi kredisi olarak çalışacak. Altı yaşın altında çocukları olanlar (2021’de), gelir kısıtlamalarına tabi olarak her çocuk için 3.000 $ veya 3.600 $ ‘a kadar alacaklar.

Reuters’e göre bu, 15 Temmuz’dan itibaren 39 milyon hanenin her ay otomatik olarak veya doğrudan mevduatla fon alacağı anlamına geliyor.

Biden ayrıca Kongre’den önümüzdeki dört yıl için vergi kredisini uzatmasını istedi. Yönetimi, bu önlemlerin, gençlerin yaklaşık % 50’si olan “beş milyondan fazla çocuğu yoksulluktan kurtarabileceğine” inanıyor.

Bitcoin Boğası Yaşabilir mi?

Hükümet, yardım tasarısını nüfusuna yardım ederek haklı çıkarırken, bu trilyon dolarların bir yerlerden gelmesi gerekiyor. ABD örneğinde, merkezi yetkililer nispeten kısa sürelerde aşırı miktarda dolar basmak zorunda kaldı.

Bu nedenle, bazı raporlar , dolaşımdaki ABD dolarının beşte birinden fazlasının yalnızca 2020 yılında yaratıldığını tahmin ediyor. Bu, uzmanlar arasında potansiyel enflasyon ve hatta hiper enflasyon ile ilgili endişeleri artırıyor.

İlk teşvik kontrollerinin hedeflerine ulaşmasından kısa bir süre sonra, Paul Tudor Jones III ve Stan Druckenmiller dahil olmak üzere birkaç efsanevi geleneksel yatırımcı, kendilerini enflasyona karşı korumak için bitcoin satın alma fikrini vurguladı .

Sonuçta, Bitcoin önceden belirlenmiş toplam 21 milyon coin arzına sahip. Dört yılda bir meydana gelen yarılanma enflasyonun düşmesini sağlar. Sonuç olarak, PTJ, Druckenmiller ve çok daha fazlası, BTC’nin dijital bir değer deposu olarak hizmet edebileceğine karar verdi.

JPMorgan (ve diğerleri) , bitcoin’in geleneksel olarak nihai güvenli liman varlığı olarak kabul edilen altının pazar payını tükettiğini bile söyledi .

Önde gelen isimlerden gelen bu benimseme, önümüzdeki 13 ay içinde (ilk kontrollerden bu yana) BTC için önemli bir fiyat artışıyla sonuçlandı. Varlık, Nisan 2021’e kadar on katına çıkmadan önce Nisan 2020’de 6.000 $ civarında işlem gördü. En son düzeltmesine rağmen, bitcoin hala kabartma öncesi bono seviyelerinden önemli ölçüde daha yüksek.

Bu nedenle, en son hükümet girişimi, sınırlı arzı olan bir varlık arayışında yatırımcıları bir kez daha BTC’ye itebilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here