Home Kripto Para Haberleri Bitcoin (BTC) Madencileri Halving’e Hazırlanırken Stratejileri Nelerdir

Bitcoin (BTC) Madencileri Halving’e Hazırlanırken Stratejileri Nelerdir

0
Bitcoin (BTC) Madencileri Halving’e Hazırlanırken Stratejileri Nelerdir
  • Bitcoin Madencileri Halvingten sonra ilk iki hafta makinalarını kapatacağı tahmin ediliyor
  • Madenciler, bazı yeni yöntemler madencilik gelirlerini arttırabilir.

Bitcoin (BTC) halving için çok bir zaman kaldı ve şimdiden madenciler eyleme swooping edilir. Eski madencilerden bazıları kademeli olarak ekipmanlarını kaldırıyorlar bazıları ise Halvingten sonra belirlenen fiyatın altında kalması durumunda tamamiyle makinaları kapatacığını duyurdu.

Ancak halving, madencilik ödüllerini% 50 oranında azaltacak ve bir madencilik teçhizatı yığını kapatılacak olsa da, bu durumda yine umutlarının kaybetmiyorlar. Hareketli piyasada belirlenen fiyatın üstünde kalmasını bekliyorlar Bitcoin fiyatının.

Madenciler Yavaşlıyor.

Madencilik maliyetlerinin artması işlerin daha yavaş ilerlemesine sebep oluyor.TradeBlock şubat ayında 6850 Dolar olan madencilik maliyetinin şuanda 7300 Dolara kadar bir maliyet olduğunu söylüyor.

Bu fiyatlarda, yarıya indirildikten sonra, madencilere yeni BTC 6.25 blok ödülünü kazanmaları için (yine ortalama) 46.000 USD’ye mal olacak. Bu, blok başına yaklaşık 1.000 ABD Doları kaybı olan başarılı (yani ödülü alanlar) madencileri bırakacaktır. Bir hatırlatma olarak, günde yaklaşık 144 blok mayınlı.

Haşhaş ve madencilik zorluğu artmaya devam ederse ve madenciler kulelerini daha yeni modellerle değiştirirse (ki bu satın almak için paraya mal olur), yarı yarıya sonra işler bundan daha da kötü sonuçlanabilir. Mart sonunda TradeBlock, tek bir bitcoin madenciliğinin brüt maliyetinin 12.000 USD’ye – 15.100 USD’ye bile ulaşabileceğini tahmin etti .

Açıkçası, bir şeyler vermek zorunda ve çeşitli madenciler ve madencilik havuzları, , Bitcoin’in hash oranını ve ek olarak maliyetlerini azaltmak için madencilik birimlerini kapatmaya hazırlandıklarını söylüyor .

F2Pool’un baş pazarlama sorumlusu Qingfei Li, “BTC’nin yarıya inmesinin işimiz üzerinde bir etkisi olacak” diye açıklıyor . “Madencilik makinelerinin bir kısmı kapanacak ve yarıya indirildikten sonra BTC hashresi azaltılacak.”

Li ayrıca yarıdan sonraki ilk iki hafta boyunca “Bitcoin blok oluşturma hızının keskin bir şekilde düşeceğini ve Bitcoin işlem onaylarının hızının azalacağını” öngörüyor.

Yarıya indirildikten sonra kaç tane madencilik makinesinin çevrimdışı olacağına ilişkin olarak, Li, bir bütün olarak endüstri için, yarıya indirildikten sonraki ilk iki hafta içinde “% 40 veya daha fazla madencilik makinesinin kapanmasını” öngördüğünü söylüyor. BTC fiyatı sabit kalıyor.

Ancak bu ilk iki haftadan sonra Li, kademeli bir yeniden dengeye tanık olacağımızı önermektedir. “Hashrate ve madencilik zorluğu dinamik olarak ayarlanacak ve sonunda dengeye ulaşacak” diye tahmin ediyor. “O zaman, BTC ağ hashrate yarıya inmeden önce% 65-% 75 arasında stabilize olacak.”

Farklı pazar pozisyonları

Tabii ki, tüm madenciler ve madencilik havuzları F2Pool ile tam olarak aynı görünümü paylaşmıyor. Örneğin, OKEx Pool madencilik kapasitesinin% 40’ından azını kapatmayı umuyor.

“Bitcoin fiyat daha düşük bir seviyeye ulaşır bile Bizim madencilik kapasitesi ve hashrate neredeyse etkilenmeden kalır,” Alysa Xu, baş strateji memuru diyor OKEx .

“Antminer S9’un toplam Bitcoin hashratının yaklaşık% 30 ila% 40’ını oluşturduğundan kapatılacak ilk alt seviye madencilik teçhizatı modeli olacağına inanıyorum. Ancak, kullanıcılarımızın% 90’ından fazlası Bitcoin’i Whatsminer M20S, Whatsminer M21S ve Antminer S17 gibi daha üst düzey modellerle kullanıyor. ”

Li’de olduğu gibi Xu, sonunda, bitcoin’in fiyatındaki daha büyük düşüşlerle bile er ya da geç yeni bir denge durumunun geleceğini söylüyor.

Benzer şekilde, Bitcoin madenciliği için Rusya merkezli bir ortak konum hizmetleri sağlayıcısı olan BitRiver , Bitcoin yarılamasının operasyonları üzerinde daha mütevazı bir etki yaratmasını bekliyor.

CEO Igor Runets, “Fiyatın en düşük tahminlerimizden daha düşük olması halinde toplam kapasitemizin yalnızca% 15-20’si söz konusu olacak” diyor. “Dünyadaki muhtemelen en düşük elektrik maliyetlerine erişim ve önceden risk hesaplamaları ile […] müşterilerimize eski nesil donanımları aşamalı olarak ortadan kaldırma konusunda rahat finansal şartlar sunma konumundayız.”

Çeşitlendirilmiş stratejiler

Ancak, hashratın azaltılması ve eski donanımın düşürülmesinin yanı sıra, madenciler, özellikle BTC fiyatının düştüğü durumlarda, Bitcoin yarıya nasıl adapte olacaklar?

Qingfei Li, “Madencilik gelirini artırmak için bazı yöntemler hazırladık” diye açıklıyor. “En doğrudan olanı, madencilerin en yüksek kazançlı madeni madenciliği sürdürmelerine ve madencilik gelirlerini büyük ölçüde iyileştirmelerine izin veren ‘BTC / BCH / BSV Otomatik Değiştirme’ işlevidir.”

Ayrıca bazı madencilerin, azaltılmış (veya negatif) kâr dönemlerinde nakit akışını sürdürmek için bitcoin stoklarını satma olasılığı da vardır. Ancak, en azından bazı madenciler bunu yapmayacaklarını söylüyorlar.

Igor Runets, “Büyük miktarda BTC stoku tutmuyoruz, ancak BTC ve diğer kıt varlıkların, diğer piyasalar zarar verdiğinde bile yatırımcıları çekmeye devam edeceğini tahmin ediyoruz” diyor.

F2Pool’dan Qingfei Li, bitcoin için artan talebin yarıya indirilmesini telafi edeceğine inanıyor. Bu arada, BitRiver’den Igor Runets, bitcoin’i boşaltmanın yanı sıra diğer stratejilerin madencilerin gelir akışlarını sürdürmelerine yardımcı olacağını söylüyor.

“Madencilerin maksimum 180 güne kadar verim almasını sağlamak için OKEx Pool’da riskten korunma hizmeti sunuyoruz” diye açıklıyor. Ayı piyasasında korunarak kârları kilitleyebilirler. ”

Runets ayrıca, bitcoin’in önceki iki yarıdan sonra olduğu gibi uzun vadede değer kazanması gerektiğini umuyor. Durum böyleyse, madencilerin Bitcoin yarıya indirilmesinden birkaç hafta sonra bile olsa, işler zaman içinde yavaş yavaş toplanacak.

Ancak çoğunuzun bildiği gibi, geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir. Bugünkü koşullar, Bitcoin’in daha az olgun ve daha az bilinen olduğu 2012 ve 2016’daki önceki yarılanmalarda olduğu gibi değil.

“2020 yarılarına ilişkin dikkate alınması gereken çeşitli farklılıklar var; bugün daha az madencilik işletmecisinin etkisi, önceki yarı yarıya karşı etkisi , COVID-19 krizi etrafındaki ekonomik düşüşle ilişkili genel piyasa riski ve madencilik maliyeti verimliliğini, öngördüğümüzden daha yüksek seviyelere ve diğer faktörlere göre artırmak gibi ”dedi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here