Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Balinaları Şubat Ayında Bitcoin Düşerken 14.000 BTC Sattı

Bitcoin Balinaları Şubat Ayında Bitcoin Düşerken 14.000 BTC Sattı

0
Bitcoin Balinaları Şubat Ayında Bitcoin Düşerken 14.000 BTC Sattı

Son fiyat düşüşünün arkasında Bitcoin balinaları mı var? Zincir içi analiz, yalnızca Şubat ayında yaklaşık 7 milyar dolarlık büyük Bitcoin balina adreslerinden çıktığı görülüyor.

Haftalar ve aylarca Bitcoin balinaları topladıkları BTC’leri zirvede elden çıkararak büyük bitcoin düşüşünün arkasındaki kiş

Bitcoin Balina Yumurtlama Sezonu Bitti mi?

Kısa süre önce Bitcoin zirveler yaparken yani en yüksek seviyeye çıkarken 58.400 Dolara sonrasında büyük bir düşüş yaşandı. Yaklaşık BTC en yüksek seviyeden yüzde 20 oranında düştü.

Bu, bazıları için biraz sürpriz oldu. Kurumsal yatırımcıların Coinbase’den 650 milyon doların üzerinde BTC çekmesi, Square 170 milyon dolar daha satın alması ve MicroStrategy’nin varlığa 1 milyar dolar daha tahsis etmesi nedeniyle piyasadaki genel duyarlılık nispeten yükseldi.

Topluluk , olumsuz fiyat gelişmelerinin arkasındaki olası nedenlerin ne olabileceği konusunda spekülasyon yaparken , Glassnode verileri Bitcoin balinalarının olası rolünü ana hatlarıyla ortaya koydu .

Analiz şirketi, 1.000 BTC veya daha fazlasını içeren bu tür adreslerin Mart 2020’den Şubat 2021’in başına kadar geçen 11 ayda arttığını söyledi.

Firma, bu cüzdanlar % 14’ten fazla arttığı için bunu “Bitcoin balina yumurtlama sezonu” olarak nitelendirdi. .

Aynı dönemde, BTC’nin fiyatı Mart ayı ortasındaki en düşük seviyesi olan 4.000 $ ‘dan yaklaşık 60.000 $’ a fırladı.

Ancak, aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi, balinalar, holdingleri önemli ölçüde azaldığı için geçen hafta kar etmiş gibi görünüyordu.

Sözde “balinadan kamburluğa” kategorisinin arzı (1.000 ila 10.000 bitcoin varlığı) Şubat ayında yaklaşık 140.000 coinle azaldı.

USD cinsinden bu önemli miktar 6,5 trilyon doların üzerindedir.

İlk Kuzey Amerika BTC ETF’si Onayı Ne Olacak?

Glassnode , Kanada‘da yakın zamanda piyasaya sürülen Bitcoin ETF’nin hala hafife alınan rolüne de değindi . 

Amaç Bitcoin ETF, birincil kripto para biriminin performansını izleyen ilk onaylanmış Kuzey Amerika borsa yatırım fonu oldu.

Ürünün var olduğu ilk haftalar, birkaç gün içinde 400 milyon dolar topladığı için oldukça iyimser geçti . Daha yeni veriler , holdinglerin 10.000 bitcoine (yaklaşık 500 milyon $) yükseldiğini gösteriyor.

Büyük Kuzey Amerika bölgesinde düzenleyici onaylı ilk Bitcoin ETF‘si olarak, BTC’nin benimsenmesi ve ardından fiyatı üzerinde uzun vadeli büyük bir etkiye sahip olabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here