Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Balinaları BTC Düştükçe Satın Almaya Devam Ediyor

Bitcoin Balinaları BTC Düştükçe Satın Almaya Devam Ediyor

0
Bitcoin Balinaları BTC Düştükçe Satın Almaya Devam Ediyor
  • Yılbaşından bu yana 1.000’den fazla BTC’ye sahip yaklaşık 164 Bitcoin balina adresi oluşturuldu.
  • Bitcoin’in değeri artmaya başladığından beri büyük BTC adresleri yükselişte.

Bitcoin (BTC) , birçok insan altcoin sezonunun burada olduğuna inandığı için çok fazla fiyat ivmesini kaybetmiş görünüyor. Ether ( ETH ), Polkadot ( DOT ), Chainlink ( LINK ), hatta Binance Coin ( BNB ) gibi kripto para birimleri kısa süre önce tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Ancak, en büyük dijital para birimi olan BTC , birkaç gün önce bu noktadan düştükten sonra tekrar 40.000 doları kırmak için mücadele ediyor.

Yazım sırasında Bitcoin, Coinmarketcap’te 666 milyar dolarlık piyasa değeriyle 35.843 dolardan işlem görüyordu. Bazı yatırımcılar varlıklarını satıyor olabilirken, derin cepli yatırımcılar hala kripto para biriminde yükselişe geçiyor. Glassnode’dan gelen son veriler Çarşamba günü, BTC’nin 40.000 doların altında işlem görmesine rağmen Bitcoin balina adreslerinin hala arttığını doğruladı .

Bitcoin balinaları satın almaya devam ediyor

İnsanlar önde gelen kripto para biriminde düşüşe geçerken, Bitcoin balinalarının portföylerine daha fazla para biriktirdiği görüldü. Glassnode’a göre, en az 1000 coin tutan BTC adresleri bugün yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Balinalar yıla Bitcoin’e güvenerek başladı, çünkü sadece bu yıl 1.000’den fazla coin içeren yaklaşık 164 BTC adresi oluşturuldu ve bu değer 6 milyar doları aştı.

Bitinfocharts’a bir bakış, yaklaşık 2.334 Bitcoin balina adresinin şu anda 1.000 ila 10.000 Bitcoin tuttuğunu gösteriyor. Doksan dokuz adres 10.000 – 100.000 BTC tutuyor.

Arcane Research, Pazartesi günü Twitter’da 1.000 jetonlu BTC adreslerinin bu yıldan bu yana önemli ölçüde arttığını gösteren verileri paylaştı . Geçen yıldan bu yana, bu tür adresler yalnızca yüzde 6,7 arttı. Bununla birlikte, Aralık 2020’den 18 Ocak’a kadar, bu adresler yüzde 7,2 arttı ve bu, 2020’de oluşturulan 1.000 BTC adresinin tamamından daha fazla .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here