Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Balina Sayısıda ATH Yaparak En Yüksek Seviyeyi Geçti

Bitcoin Balina Sayısıda ATH Yaparak En Yüksek Seviyeyi Geçti

0
Bitcoin Balina Sayısıda ATH Yaparak En Yüksek Seviyeyi Geçti

Kripto analitik firması Santiment, cüzdan sahibi olan yatırımcıların Bitcoin balinalarının sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken BTC’yi hızla aldıklarını ortaya koyuyor.

Firma , minimum 1.000 BTC’ye sahip balina sayısının bu hafta başlarında rekor kırdığını söylüyor .

“Bitcoin’in en az 1.000 BTC’ye sahip balina adreslerinin sayısı, Salı günkü piyasa kapanışıyla (5 Ocak 2021) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.323’e ulaştı.”

Zincir içi analiz platformuna göre, artan Bitcoin balinası sayısı BTC’nin boğa piyasası için olumlu bir sinyal.

“Satırda 33,7 milyon $ + ile büyüyen sahiplere işaret etmekten daha dikkate değer bir yükseliş ölçütü olmayabilir.”

ABD merkezli kripto borsası Kraken’den gelen veriler, Santiment’in sonuçlarını doğruluyor . Kraken, artan sayıda Bitcoin balinasının yanı sıra amiral gemisi kripto varlığının borsalardan diğer depolama seçeneklerine taşınmasının, amiral gemisi kripto para biriminin hala daha fazla potansiyele sahip olduğunu gösterdiğini söylüyor.

“BTC’nin parabolik tırmanışı sırasında borsalardan ek balina birikimi ve çıkışları, iyi sermayelendirilmiş piyasa katılımcılarının, bilinmeyen sulara geçişe rağmen BTC’nin kısa vadede artarak arttığına inandığını gösteriyor.

Kraken, balina adreslerindeki BTC sayısının 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11,46 milyona ulaştığını açıkladı. Kripto para birimi borsası, 100’den fazla Bitcoin tutan adres sayısının Mart 2020’den bu yana en yüksek seviye olan 16.300’ün üzerine çıktığını da ekliyor.

Kraken ayrıca, amiral gemisi kripto para birimi büyük bir ralliden çıkarken, 100’den fazla Bitcoin tutan balinaların Aralık ayında 47.500 BTC biriktirdiğini açıkladı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here