Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Arzı Ve Arkasındaki Kurumsal Şirketler BTC Boğa Dönemi Yeni Başlıyor

Bitcoin Arzı Ve Arkasındaki Kurumsal Şirketler BTC Boğa Dönemi Yeni Başlıyor

0
Bitcoin Arzı Ve Arkasındaki Kurumsal Şirketler BTC Boğa Dönemi Yeni Başlıyor
  • Bitcoin’in boğası, uzun vadeli yatırımcılar sayesinde yükseldi.
  • Boğa dönemine rağmen borsalardaki BTC sayısı son aylarda önemli ölçüde azaldı.
  • Analistler, bunun uzun vadede Bitcoin satın alan kurumsal oyunculara atfedilebileceğini düşünüyor.
  • Bu yatırımların, piyasadaki kripto para arzı azaldıkça zamanla BTC’yi daha yükseğe çıkarması bekleniyor.

Kripto Para Borsalarındaki BTC Sayısı Düşüyor

Analistler , BTC tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselirken Bitcoin’in arz tarafında bir krizin ortasında olduğunu düşünüyor . Son rallinin bir kısmı büyük ölçüde türev alıcıları tarafından yönlendirilirken, spot borsalar yoluyla büyük miktarda BTC biriktirildiği açıktır.

Glassnode CTO’su Rafael Schultze Kraft, 21 Aralık’ta aşağıdaki tabloyu paylaştı . Makro zaman dilimi boyunca borsalarda BTC’nin fiyatını ve Bitcoin arzını gösterir.

Görülebileceği gibi, Şubat ayındaki rallide görülen yerel zirveler 10.500 $ ‘a yükseldiğinden beri, borsalardaki Bitcoin sayısı keskin bir düşüş içinde. Schultze Kraft ve diğerleri, bunu Bitcoin’in bir arz ve likidite krizinin ortasında olduğunun bir işareti olarak görüyor ve bu da fiyatları zaman içinde daha da yukarı çekmesi gerekiyor:

“#Bitcoin, arz ve likidite krizinde. Bu son derece boğa! Ve fazlasıyla küçümsenmiş. Önümüzdeki aylarda bunun Bitcoin’in fiyatına önemli ölçüde yansıdığını göreceğimize inanıyorum. Verilere bir göz atalım. “

Kurumsal Firmaların BTC’ye Yoğunlaşması

Bazı kanıtlara göre, borsalarda Bitcoin’deki bu düşüşün arkasında kurumsal oyuncular var. Artık Bitcoin büyük firmaların yani büyük kurumsal şirketlerin arkasında olduğu bir yapıya dönüşmüştür.

Bugün erken saatlerde MicroStrategy , 30.000 Bitcoin satın almayı ve cüzdanlara çektiğini doğruladı :

“TYSONS CORNER, Va .– (BUSINESS WIRE) –Dec. 21, 2020– En büyük bağımsız halka açık iş zekası şirketi olan MicroStrategy® Incorporated (Nasdaq: MSTR) (“Şirket”), bugün, kendi yatırımlarına göre yaklaşık 650,0 milyon $ nakit karşılığında yaklaşık 29.646 bitcoin daha satın aldığını duyurdu. Hazine Rezerv Politikası, ücretler ve harcamalar dahil bitcoin başına ortalama 21.925 $ ‘lık bir fiyatla. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here