Home Kripto Para Haberleri Binance’nin Satın Aldığı CoinMarketCap, Kripto Para Sıralama Sistemini Değiştirdi

Binance’nin Satın Aldığı CoinMarketCap, Kripto Para Sıralama Sistemini Değiştirdi

0
Binance’nin Satın Aldığı CoinMarketCap, Kripto Para Sıralama Sistemini Değiştirdi

CoinMarketCap, kripto para çifteliklerinde önemli değişikliğe giderek yapay zeka ile yeni algoritmaya göre kripto para sıralamalarını olacağını öğrenmiş bulunmaktayız.

Ünlü bir blog yazısına göre, lider kripto para veri web sitesi CoinMarketCap piyasadaki çiftler için yeni bir yapay zeka algoritması ile sıralama sistemi tanıttı.

CoinMarketCap’da listelenen binlerce kripto para işlem çiftine her birine hacim, likidite ve web sitesi trafiği gibi faktörlere dayalı bir puan verilecektir.

Yatırımcılara Güven Vermek

Binance’nin Satın aldığı CoinMarketCap, kripto paraların üst sıralarda yer alabilmesi için her üç veridede üstün performans göstermesi gerektiğini vurguladı. Yeni yapay zeka algoritması, sipariş defteri derinliği ve kullanıcı tabanı gibi mevcut her türlü veri analiz edilerek makine öğrenimi yardımı ile geliştirilmiştir.

Bu güncelleme yapılmadan önce kripto paraların hacimlerine göre sıralama yapılırken CoinMarketCap yeni yapay zeka algoritmasıyla bu işe çözüm bulmuş oluyor. Öyleki daha önceden herhangi bir borsa kolayca kripto paraların hacimleriyle oynayabiliyordu.

CoinMarketCap, güncellenmiş sıralama algoritmasının yanı sıra, üç grup halinde gelen yeni ‘Güven’ göstergesini de tanıttı: yüksek, orta ve düşük. Borsaların hacimlerini şişirmeye eğilimli olup olmadığını gösterir.

Binance, Coinbase Pro ve Bitfinex mükemmel bir skorla övünürken, OKEX listede ikinci sırada olmasına rağmen ılımlı bölgede.

Binance Birinciliği Kimseye Kaptırmamış

CoinMarketCap Nisan ayında açıklanmasıyla beraber tarihi 400 $ milyon Dolar ile Binance Kripto para borsası satın almıştı.

Yeni güncelleme, web sitesinin farklı borsalarda sahte ticaret hacimleriyle mücadele konusundaki kararlılığının altını çiziyor.
Yaygın olarak belirtilen Bitwise raporuna göre, kripto ticaret hacminin yüzde 95’inden fazlası sahte. Endüstrinin ön sayfası olarak kabul edilen CoinMarketCap, borsaları, web sitelerinin sıralamasında daha üstte görünmeleri için sayılarını şişirmeye teşvik ediyor.

Binance , web trafiği metriğinin getirilmesinden kısa bir süre sonra satın almalardan kısa bir süre sonra CoinMarketCap’nin en iyi borsalar listesindeki ilk noktaya çıktıktan sonra büyük eleştriler aldı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here