Binance’nin Satın Aldığı CoinMarketCap, Kripto Para Sıralama Sistemini Değiştirdi

CoinMarketCap, kripto para çifteliklerinde önemli değişikliğe giderek yapay zeka ile yeni algoritmaya göre kripto para sıralamalarını olacağını öğrenmiş bulunmaktayız.

Ünlü bir blog yazısına göre, lider kripto para veri web sitesi CoinMarketCap piyasadaki çiftler için yeni bir yapay zeka algoritması ile sıralama sistemi tanıttı.

CoinMarketCap’da listelenen binlerce kripto para işlem çiftine her birine hacim, likidite ve web sitesi trafiği gibi faktörlere dayalı bir puan verilecektir. 

Yatırımcılara Güven Vermek

Binance’nin Satın aldığı CoinMarketCap, kripto paraların üst sıralarda yer alabilmesi için her üç veridede üstün performans göstermesi gerektiğini vurguladı. Yeni yapay zeka algoritması, sipariş defteri derinliği ve kullanıcı tabanı gibi mevcut her türlü veri analiz edilerek makine öğrenimi yardımı ile geliştirilmiştir.    

Bu güncelleme yapılmadan önce kripto paraların hacimlerine göre sıralama yapılırken CoinMarketCap yeni yapay zeka algoritmasıyla bu işe çözüm bulmuş oluyor. Öyleki daha önceden herhangi bir borsa kolayca kripto paraların hacimleriyle oynayabiliyordu.

CoinMarketCap, güncellenmiş sıralama algoritmasının yanı sıra, üç grup halinde gelen yeni ‘Güven’ göstergesini de tanıttı: yüksek, orta ve düşük. Borsaların hacimlerini şişirmeye eğilimli olup olmadığını gösterir.
 
Binance, Coinbase Pro ve Bitfinex mükemmel bir skorla övünürken, OKEX listede ikinci sırada olmasına rağmen ılımlı bölgede. 

Binance Birinciliği Kimseye Kaptırmamış

CoinMarketCap Nisan ayında açıklanmasıyla beraber tarihi 400 $ milyon Dolar ile Binance Kripto para borsası satın almıştı.

Yeni güncelleme, web sitesinin farklı borsalarda sahte ticaret hacimleriyle mücadele konusundaki kararlılığının altını çiziyor.   
Yaygın olarak belirtilen Bitwise raporuna göre, kripto ticaret hacminin yüzde 95’inden fazlası sahte. Endüstrinin ön sayfası olarak kabul edilen CoinMarketCap, borsaları, web sitelerinin sıralamasında daha üstte görünmeleri için sayılarını şişirmeye teşvik ediyor. 

Binance , web trafiği metriğinin getirilmesinden kısa bir süre sonra satın almalardan kısa bir süre sonra CoinMarketCap’nin en iyi borsalar listesindeki ilk noktaya çıktıktan sonra büyük eleştriler aldı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

KAYNAKU-Today
eray sezer
eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
20,103.00 $
20,103.00 $
3.25%
ethereumEthereum
1,113.69 $
1,113.69 $
7.88%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.39%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.15%
bnbBNB
218.70 $
218.70 $
8.04%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.48%
cardanoCardano
0.470815 $
0.470815 $
3.72%
xrpXRP
0.327763 $
0.327763 $
5.47%
solanaSolana
34.60 $
34.60 $
10.42%
dogecoinDogecoin
0.067143 $
0.067143 $
4.83%

Benzer Haberler