Home Kripto Para Haberleri Binance, Yaptığı Anket İle Kripto Kullanıcı Endeksi Yayınladı

Binance, Yaptığı Anket İle Kripto Kullanıcı Endeksi Yayınladı

0
Binance, Yaptığı Anket İle Kripto Kullanıcı Endeksi Yayınladı

Binance, dünya çapındaki kripto yatırımcılarının motivasyonlarına, davranışlarına ve tercihlerine içeriden bir bakış açısı ile yatırımcıları değerlendiriyor.

Küresel kripto borsası kısa süre önce 178 farklı ülke ve bölgede 61.000’den fazla kripto kullanıcısının verilerini inceleyen ve katılımcının demografisini, tutumunu, finansal katılımını, benimsemesini ve ideolojisini araştıran 2021 Küresel Kripto Kullanıcı Endeksi raporunu yayınladı.

Binance’in araştırması, ankete katılan kullanıcıların% 55’inin uzun vadeli yatırımlar için kripto varlıkları satın aldığını ortaya koyuyor. Bu arada, mevcut finansal sisteme güvenmedikleri için% 38’i kripto para birimlerine sahipler ve% 31’i kısa vadeli ticaret fırsatları için kripto piyasalarına katılıyor.

Ankete katılan kullanıcıların% 52’si kripto yatırımlarını bir gelir kaynağı olarak görüyor. % 15’i, birincil gelir kaynağı olarak kripto yatırımı veya ticareti yapıyor.

Rapor ayrıca, kullanıcıların% 97’sinin kripto para birimlerine güvendiğini ve Bitcoin (BTC) ankete katılan müşterilerin% 65’inin sahip olduğu en popüler kripto varlığı olduğunu keşfediyor.

Kripto varlıklarının en yaygın kullanımlarına gelince,% 39’u sadece madeni paralarını tuttuklarını,% 22’si tokenlerini stake etme ve borç verme ve% 11’i ödemeler için kullandıklarını iddia ediyor.

Ek olarak, rapor, kullanıcıların% 63’ünün kripto satın almak için harcanabilir gelirlerine güvendiğini ve% 60’ının jetonlarını kripto borsalarında depoladığını ortaya koyuyor.

Binance’in raporu, yeni ortaya çıkan merkezi olmayan finans (DeFi) alanında hizmetlerin artan kabulünü de ortaya koyuyor. Tüm kullanıcıların% 66’sı DeFi uygulamalarını kullandıklarını iddia ediyor.

Para özgürlüğü konusuna gelince, rapor “düşük kurumsal güven kriptoda daha yüksek güven ile ilişkili” diyor. Araştırmaya göre, 20 piyasadan 17’si yerel kurumlara % 50’den az güven duyuyor.

Ayrıntılı rapora burada göz atabilirsiniz .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here