Home Kripto Para Haberleri Binance Smart Chain Günlük İşlem Sayısı Ethereum’dan %200 Daha Çok

Binance Smart Chain Günlük İşlem Sayısı Ethereum’dan %200 Daha Çok

0
Binance Smart Chain Günlük İşlem Sayısı Ethereum’dan %200 Daha Çok

Binance Smart Chain’deki günlük işlemler yeni bir zirveye ulaştı ve şimdi Ethereum‘daki işlemleri % 200’den fazla aştı.

Binance Akıllı Zincir (BSC), ağın işlediği günlük işlem sayısında büyük bir artışa neden olan sürekli bir benzersiz adres akışının tadını çıkarıyor.

BSC İşlemleri Ethereum’dan% 200 Daha Fazla

Binance Smart Chain, şüphesiz DeFi meraklıları arasında en popüler ağlardan biridir. Saniyede çok sayıda işlemi verimli bir şekilde gerçekleştirme yeteneği, onu çeşitli projeler ve kullanıcılar için tercih edilen bir merkez haline getirmiştir.

Ağın popülaritesi artıyor ve bu, günlük işlem sayısı da dahil olmak üzere temel ölçümleriyle mükemmel bir şekilde örnekleniyor.

7 Nisan 2021 itibariyle BSC, günlük 4 milyondan fazla işlem rekoru kırdı. Bu, blockchain için tüm zamanların en yüksek seviyesi. İlginçtir ki, Ethereum 1.3 milyondan biraz daha azını gördü, bu da % 200’den fazla bir fark.

BSC’deki benzersiz adreslerin Ethereum’dakilere kıyasla çok daha az olması ilginçtir. Sırasıyla 63 milyon ve 147 milyon. Bu, BSC’deki kullanıcıların Ethereum’dakilere kıyasla kesinlikle daha aktif olduğu anlamına gelir.

Yüksek Ethereum Ücretleri Temel Nedeni

BSC kendi başına ölçeklenebilir teknolojiye sahip rekabetçi bir ağ olsa da, hızlı ayaklanması ve popülerlik artışı büyük olasılıkla Ethereum’daki çok yüksek işlem ücretlerinden kaynaklanıyordu.

Bu yazının yazıldığı sırada, BSC’deki ücretler, ETH’de bunlara göre istiflendiğinde kesinlikle karşılaştırılamaz. Bu yazının yazıldığı sırada bir işlem Ethereum’da ortalama 18,5 dolara mal olurken, BSC’de sadece birkaç sente mal olacaktı. Fark önemlidir ve ağ etkileşimlerini çok daha verimli ve etkili hale getirir.

Üstelik, hızla artan günlük işlemlere rağmen, dün itibariyle BSC% 52 kapasite ile çalışıyordu. Öte yandan Ethereum,% 98,65’lik bir kapasite ile çalışarak tıkanmaya devam ediyor.

Ethereum 2.0’ın mevcut ölçeklendirme sorunlarını çözeceği düşünülüyor. Bununla birlikte, gün ışığına çıkmadan önce, ikinci katman ölçekleme çözümleri biraz nefes alma alanı sağlamalıdır. Vitalik Buterin ağı “Birkaç ay içinde 100x ölçek olabilir.” Dedi

Ethereum mevcut sorunlarını çözmeyi başarırsa, rekabetçi ağların nasıl performans göstereceğini görmek ilginç.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here