Bill Gates Bitcoin ve Dijital Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

Bitcoin konusunda tarafsız bir duruş sergileyen Bill Gates, finans dünyasının sonunda dijital ödeme yöntemlerine geçeceğini söyledi.

Ödemelerin geleceğinin dijital para birimlerinde olduğunu tahmin ederken, Microsoft kurucu ortağı ve hayırsever Bill Gates, Bitcoin hakkında “tarafsız bir görüş” ü vurguladı. 

Bununla birlikte, dijital para biçiminin işlemlerin tersine çevrilmesi ve tam görünürlük sağlaması gerektiğini öne sürdü.

Bill Gates, Hiç Bitcoin Almadı

65 yaşındaki ABD’li iş adamı, yazar ve hayırsever, birkaç yıl öncesine kıyasla şimdi Bitcoin konusunda biraz daha iyimser görünüyor. 

Gates, 2018 yılındaki bir yıl süren ayı piyasasında, “bunu yapmanın kolay bir yolu olsaydı” BTC’de eksik kalacağını söyledi .

Dahası, yıllar önce doğum günü hediyesi olarak kendisine bir Bitcoin verildi, ancak bunu çabucak elden çıkardı. 

Halen herhangi bir BTC’ye sahip olmadığını söylemesine rağmen, daha yakın tarihli bir CNBC röportajında ortaya koyduğu gibi, varlığa karşı daha “tarafsız” bir yaklaşım benimsedi .

“Bitcoin sahibi değilim. Bende bitcoin Yok ; Tarafsız bir görüş aldım. “

Yine de, dijital para birimlerinin nihayetinde ana ödeme yöntemleri haline geleceğine inanıyor. 

Gates Vakfı’nın, işlem maliyetlerini de düşürebilecek bu tür ödeme seçeneklerini aktif olarak araştırdığını belirtti. 

Ancak Gates’e göre, BTC ile kullandıkları dijital ödeme biçimleri arasında birkaç hayati fark var:

“Ancak biz bunu, işlemleri tersine çevirebilmeniz için yapıyoruz, böylece kimin ne yaptığını tam olarak görebiliyorsunuz, dolayısıyla mesele vergiden kaçınma veya yasa dışı faaliyetlerle ilgili değil.”

Gates, BTC’nin fiyatı giderken, mevcut çılgınlığa bağlı olarak fiyatın yükselip düşebileceğini söyledi, ancak dalgalanmaya devam edip etmeyeceğini tahmin etmenin bir yolu yok.

Bitcoin Yasadışı İşlemlerde Kullanılıyor

Gates, BTC’nin şu anda yalnızca yasadışı faaliyetler için kullanıldığını kesin olarak iddia etmemiş olsa da, daha önce , kripto para birimlerinin, kötü aktörlerin kara borsalarda bir şekilde anonim olarak işlem yapmasına olanak sağladıkları için “oldukça doğrudan bir şekilde” insanların hayatına zarar verdiğini iddia etmişti.

BTC ağının benzersiz çalışma şekli nedeniyle Bitcoin işlemlerinin tersine çevirmeye izin vermediği bir noktaya sahipti. 

Bununla birlikte, Bitcoin blok zinciri, Gates Vakfı’nın dijital para biriminin tam olarak neyi amaçladığını – tam görünürlük sağlar.

Tüm işlemler kaydedilir ve blok zincirinde gösterilir. Bu, yetkililerin yasadışı faaliyetleri takip etmesini ve geçmişte kötü aktörleri yakalamasını sağlamıştır.

Ve BTC yasadışı işlemlerde bir miktar kullanım görmüş olsa da, nakit ve hatta sıkı bir şekilde düzenlenmiş bankacılık kuruluşları da var. 

FinCEN’den sızan belgeler, geçen yıl dünyanın en büyük bankalarının trilyonlarca doları saadet zinciri, terör örgütleri ve apaçık dolandırıcılıklar için akladığını ortaya çıkardı 


E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

Mamoru Exchange, VIP Yatırımcılar için Genesis Üyesi NFT’yi Başlattı

Yeni NFT programı, daha yüksek getiriler, ticaretten kazanma, özel sosyal etkinliklere erişim gibi özel üye avantajları sunar 8 Eylül 2022 – NEW YORK – Mamoru,100...

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
19,028.37 $
19,028.37 $
0.1%
ethereumEthereum
1,319.96 $
1,319.96 $
0.37%
tetherTether
0.996774 $
0.996774 $
0.43%
usd-coinUSD Coin
0.996445 $
0.996445 $
0.43%
bnbBNB
273.60 $
273.60 $
0.7%
xrpXRP
0.471521 $
0.471521 $
6.76%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.02%
cardanoCardano
0.444687 $
0.444687 $
1.94%
solanaSolana
33.04 $
33.04 $
0.84%
dogecoinDogecoin
0.060946 $
0.060946 $
2.36%

Benzer Haberler