Home Kripto Para Haberleri Bill Gates Bitcoin ve Dijital Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

Bill Gates Bitcoin ve Dijital Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

0
Bill Gates Bitcoin ve Dijital Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

Bitcoin konusunda tarafsız bir duruş sergileyen Bill Gates, finans dünyasının sonunda dijital ödeme yöntemlerine geçeceğini söyledi.

Ödemelerin geleceğinin dijital para birimlerinde olduğunu tahmin ederken, Microsoft kurucu ortağı ve hayırsever Bill Gates, Bitcoin hakkında “tarafsız bir görüş” ü vurguladı.

Bununla birlikte, dijital para biçiminin işlemlerin tersine çevrilmesi ve tam görünürlük sağlaması gerektiğini öne sürdü.

Bill Gates, Hiç Bitcoin Almadı

65 yaşındaki ABD’li iş adamı, yazar ve hayırsever, birkaç yıl öncesine kıyasla şimdi Bitcoin konusunda biraz daha iyimser görünüyor.

Gates, 2018 yılındaki bir yıl süren ayı piyasasında, “bunu yapmanın kolay bir yolu olsaydı” BTC’de eksik kalacağını söyledi .

Dahası, yıllar önce doğum günü hediyesi olarak kendisine bir Bitcoin verildi, ancak bunu çabucak elden çıkardı.

Halen herhangi bir BTC’ye sahip olmadığını söylemesine rağmen, daha yakın tarihli bir CNBC röportajında ortaya koyduğu gibi, varlığa karşı daha “tarafsız” bir yaklaşım benimsedi .

“Bitcoin sahibi değilim. Bende bitcoin Yok ; Tarafsız bir görüş aldım. “

Yine de, dijital para birimlerinin nihayetinde ana ödeme yöntemleri haline geleceğine inanıyor.

Gates Vakfı’nın, işlem maliyetlerini de düşürebilecek bu tür ödeme seçeneklerini aktif olarak araştırdığını belirtti.

Ancak Gates’e göre, BTC ile kullandıkları dijital ödeme biçimleri arasında birkaç hayati fark var:

“Ancak biz bunu, işlemleri tersine çevirebilmeniz için yapıyoruz, böylece kimin ne yaptığını tam olarak görebiliyorsunuz, dolayısıyla mesele vergiden kaçınma veya yasa dışı faaliyetlerle ilgili değil.”

Gates, BTC’nin fiyatı giderken, mevcut çılgınlığa bağlı olarak fiyatın yükselip düşebileceğini söyledi, ancak dalgalanmaya devam edip etmeyeceğini tahmin etmenin bir yolu yok.

Bitcoin Yasadışı İşlemlerde Kullanılıyor

Gates, BTC’nin şu anda yalnızca yasadışı faaliyetler için kullanıldığını kesin olarak iddia etmemiş olsa da, daha önce , kripto para birimlerinin, kötü aktörlerin kara borsalarda bir şekilde anonim olarak işlem yapmasına olanak sağladıkları için “oldukça doğrudan bir şekilde” insanların hayatına zarar verdiğini iddia etmişti.

BTC ağının benzersiz çalışma şekli nedeniyle Bitcoin işlemlerinin tersine çevirmeye izin vermediği bir noktaya sahipti.

Bununla birlikte, Bitcoin blok zinciri, Gates Vakfı’nın dijital para biriminin tam olarak neyi amaçladığını – tam görünürlük sağlar.

Tüm işlemler kaydedilir ve blok zincirinde gösterilir. Bu, yetkililerin yasadışı faaliyetleri takip etmesini ve geçmişte kötü aktörleri yakalamasını sağlamıştır.

Ve BTC yasadışı işlemlerde bir miktar kullanım görmüş olsa da, nakit ve hatta sıkı bir şekilde düzenlenmiş bankacılık kuruluşları da var.

FinCEN’den sızan belgeler, geçen yıl dünyanın en büyük bankalarının trilyonlarca doları saadet zinciri, terör örgütleri ve apaçık dolandırıcılıklar için akladığını ortaya çıkardı


E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here