Home Kripto Para Haberleri Ayda 10 Milyar Dolar, Grayscale Şirketinin Yönettiği Kripto Paralar (AUM) 30 Milyar Dolara Ulaştı

Ayda 10 Milyar Dolar, Grayscale Şirketinin Yönettiği Kripto Paralar (AUM) 30 Milyar Dolara Ulaştı

0
Ayda 10 Milyar Dolar, Grayscale Şirketinin Yönettiği Kripto Paralar (AUM) 30 Milyar Dolara Ulaştı

Grayscale’in devasa kripto para birimi alımları, şirketin yönettiği varlıklar bir ayda % 50 artarak 30 milyar dolara çıkarken hala yükselmeye devam ediyor.

Dünyanın önde gelen kripto para birimi varlık yöneticisi Grayscale Investments, 30 milyar dolarlık başka bir AUM seviyesini aşarak hızla büyümesine devam ediyor.

Biraz beklendiği gibi, en büyük iki dijital varlığa, yani Bitcoin ve Ethereum’a uyarlanmış Trusts, tüm varlıkların % 95’inden fazlasını oluşturuyor.

Grayscale, AUM’da 30 Milyarın Üstüne Çıktı

2013 yılında kurulan Grayscale, kurumsal yatırımcıların, varlıkları depolama veya yönetme konusunda endişelenmeden çeşitli kripto para birimlerini yatırmasını sağlar.

2019 yılına kadar şirket, yönetim altındaki varlıklardan yaklaşık 2 milyar dolar çekmişti.

Ancak 2020, kurumlardan en önemli girişlere tanık olduğu için firmanın en başarılı yılı oldu. Yıl sonunda, Grayscale’in yönettiği kripto paralar AUM’si 10 ila 20 milyar dolar arasında fırladı .

Şirket, yeni yılın başından bu yana hız kesmedi. Son veriler, şirketin yönettiği varlıklar AUM’nin bir aydan biraz daha uzun bir süre içinde 10 milyar dolar daha büyüdüğünü ve şu anda 30 milyar doların üstünde olduğunu gösterdi.

Bu, yaklaşık beş hafta içinde % 50’lik bir artış anlamına gelir.

Ancak, Grayscale çok sayıda yeni altcoinin performansını takiben Trusts’ı başlatmak için belgeler sunduğundan, akredite yatırımcıların altcoin pazarına da baktığı görülüyor. Bunlar Polkadot, Chainlink, Tezos, Aave, Monero ve daha fazlasını içerir.

Bitcoin ve Ethereum Hala Hakim

Grayscale’in birkaç kripto para birimi için Güvenleri olmasına ve daha fazlasını başlatmayı düşünmesine rağmen, AUM’un çoğu en iyi iki dijital varlıkta yoğunlaşmıştır – Bitcoin ve Ethereum.

Yukarıdaki AUM güncellemesinin gösterdiği gibi, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) 24,3 milyar doların üzerinde, Grayscale Ethereum Trust (ETHE) ise yaklaşık 5 milyar dolara sahip.

Bu, GBTC’nin toplam holdinglerin neredeyse% 81’inden sorumlu olduğu ve ETHE’nin% 16,5’inden sorumlu olduğu anlamına gelir. Veya iki SEC raporlama Tröstü, yönetilen tüm varlıkların% 97’sinden fazlasını oluşturur.

İlginç bir şekilde, 4. çeyrek raporuna göre GBTC’nin payı 2020’nin sonundan bu yana% 85 iken düştü . Bu, ETH’nin hızla yükselen fiyatına tüm zamanların en yüksek seviyelerine ve son zamanlarda şirket tarafından benimsenen muazzam birikim oranına bağlanabilir.

Grayscale, yalnızca geçtiğimiz hafta portföyüne yaklaşık 84.000 ETH ekledi – yaklaşık 140 milyon dolar değerinde. Bu, 2020’nin 4. çeyreğinde kaydedilen 26 milyon dolarlık ortalama haftalık girişlerden önemli bir artış.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here