Home Kripto Para Haberleri Artık Bitcoin Kurumsal Yatırımcıların Varlık Sınıfına Dahil Oluyor

Artık Bitcoin Kurumsal Yatırımcıların Varlık Sınıfına Dahil Oluyor

0
Artık Bitcoin Kurumsal Yatırımcıların Varlık Sınıfına Dahil Oluyor

Bitcoin boğa ve hedge fonu yöneticisi Anthony Pompliano, yeni bir sermaye sınıfının Bitcoin’e gireceğini söylüyor.

Morgan Creek Digital kurucu ortağı , CNBC’nin Piyasa Uyarısına Bitcoin’in finansal ortamın tüm sektörlerinden yatırımcıları çeken bir varlığa dönüştüğünü söyledi.

Pompliano, Federal Rezerv’in halihazırda küçük ve büyük yatırımcılara fonlarını metaller, gayrimenkuller ve en önemlisi Bitcoin gibi değerli varlıkların deposuna yerleştirme konusunda ilham veren yeni para basma politikaları uyguladığını söylüyor.

“Jerome Powell ve Federal Rezerv, 2020’de değer saklama veya enflasyondan korunma varlıkları için 3 trilyon dolarlık bir pazarlama kampanyası yürüttü ve enflasyonun gerçekten gerçekleşeceğine inanıp inanmasanız da bir enflasyon korkusu var ve bu nedenle yatırımcılar sermayeyi değerli metallere taşıyor. Bitcoin, emlak vb.

Bence bu gruptan en büyük kazanan Bitcoin oldu … Şimdi izlediğimiz şey Bitcoin’in Wall Street’teki bir kontrat ticaretinden bir uzlaşma ticaretine geçişini izliyoruz.

Önce perakende gelmiştiniz, şimdi kurumlarınız var ve sanırım sonra şirketler göreceksiniz. Fortune 100 şirketlerinden aşağıya doğru olan herkes Bitcoin’i bilançolarına koymaya başlayacak ve sonunda dünya çapındaki merkez bankalarının bunu rezervlerine koymaya başladığını göreceğiz. Şu anda perakendeden kurumlara geçiş yapıyoruz ve ondan sonra kurumlardan şirketlere geçeceğiz. “

Pomp Podcast sunucusu, Bitcoin’in yeni bilançolarda bir yer buldukça, değer deposu olarak üstünlüğünün daha belirgin hale geleceğini ve muhtemelen önde gelen küresel dijital para birimine geçişine izin vereceğini söylüyor.

“Ve yine sadece – Bitcoin daha iyi bir varlık. Bunu altın gibi bir şeyle karşılaştırırsanız, bu, altından teknik bir bakış açısından 10 kat bir gelişmedir, çünkü bir değer deposu kullanım durumu biraz düşük bir meyvedir ve sonra ona gerçek bir dijital para birimi, merkezi olmayan bir para birimi olarak bakmaya başlarsanız dijital para birimi… Küresel rezerv statüsüne yükselebilir mi? Sanırım dünyadaki yatırımcıların üzerine spekülasyon yaptığı en büyük soru bu ve önümüzdeki yıllarda piyasanın burada nasıl oynayacağını öğreneceğiz. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here