Home Kripto Para Haberleri Amerika’da Yapılan Ankette Bitcoin, Altın ve Diğer Yatırım Araçlarından Daha Cazip

Amerika’da Yapılan Ankette Bitcoin, Altın ve Diğer Yatırım Araçlarından Daha Cazip

0
Amerika’da Yapılan Ankette Bitcoin, Altın ve Diğer Yatırım Araçlarından Daha Cazip

ABD ve Japonya vatandaşlarını karşılaştıran bir anket, Amerikalıların altın ve ETF’lerden çok kripto para birimlerine ilgi duyduğunu ortaya koydu.

Rus ankete katılanlar, çekici yatırım varlıkları açısından Bitcoin‘i altının üstüne koyduktan aylar sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nden yatırımcılar da yaptı.

BitFlyer’in insanların kripto endüstrisi algısı üzerine yaptığı son araştırma, Japonya merkezli yatırımcıların ABD vatandaşlarına kıyasla önemli ölçüde daha olumsuz görüşlere sahip olduğunu da gösterdi.

Amerikalılar Altın ve ETF Yerine Bitcoin’i Tercih Ediyor

2014 yılında kurulan bitFlyer, Japonya merkezli en büyük kripto para borsalarından biridir.

Özel sektöre ait şirket, dijital varlık endüstrisine ve yatırım yaklaşımlarına yönelik duyarlılıklarını gözden geçirmek için ABD ve Japonya merkezli 3.000’den fazla kişiye ulaştı.

Medya ile paylaşılan nihai sonuçlar, ABD merkezli katılımcıların en çok tercih ettikleri yatırım varlıkları olarak hisse senedi yatırdığını gösterdi (% 54).

Aynı zamanda, daha güvenli seçenekler olarak kabul edilen 401k ve mevduat sertifikası % 35 ile ikinci oldu.

Gayrimenkul% 31 ile üçüncü sırada yer aldı. İlginç bir şekilde, bitcoin ve diğer kripto para birimleri% 30 ile gayrimenkulün hemen arkasına geldi.

Bu, ETF’ler ve endeks fonları gibi yatırım fonlarından % 29 ve tahvillerden (% 22) daha yüksek bir noktadır.

Dijital varlıkların altın ve gümüş gibi emtialara göre neredeyse iki kat daha fazla seçmeni çektiğini belirtmek gerekir.

Kripto, altından iki kat daha popüler ve aynı zamanda en popüler 4. varlıktı çünkü Amerikalıların % 30’u cazip bir yatırım fırsatı olacağına inanıyor.

İnsanlar yatırım fonları ve FX gibi diğer yatırım araçlarını tercih ettiği için Japonya’da kripto en popüler 5. varlıktı. ”

Şöyle bildirildi Ekim 2020 yılında, benzer bir sonuca kara yoluyla Dünyanın en büyük ülkeden gitti. Rus çalışma katılımcıları kripto para birimlerini en çok tercih ettikleri 5. yatırım aracı olarak yerleştirirken, altın 6. sırada yer aldı.

ABD’nin Pozitifliği Vs. Japonya’nın Olumsuzluğu

Anket ayrıca, ABD ve Japonya katılımcılarının çoğunun kripto para birimlerini duyduğunu belirtti. Bununla birlikte, duyguları ve benimseme oranları arasında önemli bir fark vardı.

Örneğin, ABD merkezli katılımcıların% 15’i şu anda çeşitli dijital varlıkları satın almak, satmak veya sadece porsiyonlara sahip olmak için kullandıklarını söyledi. Japonya’da yüzde sadece% 4’tür.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here