Home Kripto Para Haberleri Amerika Birleşik Devletleri 900 Milyar Dolarlık Teşvik Paketinde Anlaştı

Amerika Birleşik Devletleri 900 Milyar Dolarlık Teşvik Paketinde Anlaştı

0
Amerika Birleşik Devletleri 900 Milyar Dolarlık Teşvik Paketinde Anlaştı

ABD’li milletvekilleri ikinci koronavirüs teşvik paketi üzerinde anlaşmaya vardıklarından, yatırımcılar Pazartesi günü Bitcoin teklifini daha yüksek tutmaya devam etti .

BTC / USD döviz kuru sabah erken Asya seansında gün içi 24.072 $ ‘a yükseldi. Bu arada, Bitcoin spot piyasasına bağlı vadeli işlemler de 24.210 $ ‘a kadar yükseldi ve daha yüksek çağrı sözleşmeleri alımlarına işaret ederek, tüccarların amiral gemisi kripto para birimi için artan yükseliş eğilimini

ABD Küçük ve Orta Öleçekli Teşvik Paketi

ABD Kongre liderleri, küçük ve orta ölçekli işletmeler için yardım ve koronavirüs salgını sırasında ekonomik olarak acı çeken Amerikan haneleri için doğrudan ödemeler içeren yaklaşık 900 milyar dolarlık bir teşvik paketi üzerinde bir anlaşma yaptı. Anlaşma aynı zamanda kilitlenme kısıtlamaları nedeniyle işlerini kaybeden kişilere de yardım edecek.

ABD doları 0.13 oranında kazandı geçtiğimiz hafta iki yılın en düşük seviyesine çökmesini sonra dolar ve yen karşısında. Son toparlanma, kısa vadeli bir teknik düzeltme olarak ortaya çıktı ve Pazartesi günü erken saatlerde 90.13 ile gün içi en yüksek seviyesi olan güçlü bir red ile teyit edildi. Bu, Bitcoin’in yükseliş trendini sürdürmek için tipik olarak dolarla ters orantılı işlem gören potansiyelini daha da artırdı.

BITCOIN TEKNIK GÖRÜNÜMÜ

Dört saatlik (4H) bir grafikte, Bitcoin fiyatı yarı yapılmış bir Rising Wedge kanalı gibi görünen şeyi boyadı.

Aşağı dönüş paterni, bir varlık bir dizi yakınsayan trend çizgisi içinde işlem görürken, kuzeyde işlem yaparken daha yüksek zirveler ve daha yüksek dipler oluştururken ortaya çıkıyor. Ancak, yapının zirvesine yaklaştıkça – azalan hacimlerle birlikte – fiyat nihayetinde üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum yükseklik kadar düşer.

Mevcut Bitcoin görünümü, Rising Wedge’ı kısmen doğruluyor. En iyi ihtimalle, kripto para birimi önümüzdeki seanslarda 25.000 $ ‘a kadar tırmanabilir, ancak daha sonra 1.600 $’ dan fazla düzeltme yapabilir. Bununla birlikte, mevcut tahmin, Bitcoin’in artık kurumsal sermaye tarafından dikte edilen uzun vadeli yükseliş eğilimini azaltmaktan hala kaçınacaktır.

Son iki haftadır yapılan güncellemelerde görülebilir. Halka açık firma MicroStrategy, Bitcoin rezervlerini 650 milyon dolara yükseltti. Sigorta devi Mass Mutual , kripto para birimine 100 milyon dolar yatırım yaptı . Yatırım şirketi Ruffer Management da 745 milyon dolarlık satın aldı.

Bu arada, Guggenheim’ın CIO’su Scott Minerd, Bitcoin için 400.000 dolarlık bir tahmin verdi. Jefferies’den Christopher Wood, emeklilik fonları için uzun süredir var olan varlık tahsisi tavsiyesini yüzde 50’den yüzde 45’e düşürdü ve kripto para biriminde yüzde 5 pozisyon başlattı.

Bu, daha sonra olabilecek herhangi bir teknik düşüşün muhtemelen daha fazla alıcı çekeceğini gösteriyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here