Home Kripto Para Haberleri Alman Bankası Euro Stabilcoin Kullanmaya Başladı

Alman Bankası Euro Stabilcoin Kullanmaya Başladı

0
Alman Bankası Euro Stabilcoin Kullanmaya Başladı
  • Alman geleneksel bankası Bankhaus von der Heydt (BVDH), bir Fintech girişimi ile ortaklaşa Euro Stablecoin’i başlattı
  • Stellar CEO, madalyonun geleneksel bankaların da blockchain kullanabileceğinin kanıtı olduğunu söylüyor 

Önde gelen bir Avrupa geleneksel bankası olan Bankhaus von der Heydt (BVDH), doğrudan banka tarafından sunulan öncü bir Stablecoin başlattı . Banka, varlığın Euro Stablecoin (EURB) olarak adlandırıldığını ve Stellar Network’e entegre edildiğini belirtti.

Bu Stablecoin’i geliştirmek için banka, Almanya’da bir blok zinciri hizmet sağlayıcısı olan Bitbond ile ortaklık kurdu. Baskı zamanı itibariyle, kripto varlığı şu anda çeşitli kripto borsalarında işlem görüyor.

Resmi duyuruya göre Euro Stablecoin, Avrupa pazarındaki ilk ayırt edici Stablecoin’dir. Bunun nedeni, piyasadaki çoğunlukla ABD Doları’na sabitlenen diğer sabit paraların aksine, Stablecoin’in Euro’ya karşı sabitlenmiş olmasıdır.

Raporda ayrıca Stellar Geliştirme Vakfı’nın da Euro Stablecoin’in geliştirilmesine aktif olarak katıldığını belirtti. Vakıf, Stellar Network’ün çıkarlarını gözetleme sorumluluğuna sahiptir . Alman Fintech girişimi Bitbond’a danıştı.

BVDH, 1754 yılında faaliyete geçti. O zamandan beri banka, özellikle menkul kıymetleştirme ile ilgili olabilecek işlemlerde kurumsal müşterilere nasıl hizmet edebileceğine baktı. Bankanın Bitbond ile ortaklığı, bankaya blockchain teknolojisine erişim fırsatı verdi. Blok zincirinin bankanın menkul kıymetleştirme operasyonlarını daha verimli ve etkili hale getirmesi bekleniyor.

Euro Stablecoin, blockchain’de geleneksel bankalara yer olduğunun kanıtı – Stellar Foundation CEO’su

Stellar Vakfı’nın CEO’su Denelle Dixon, bu dijital varlığın lansmanını selamladı ve Euro Stablecoin’in, geleneksel bankacılık sistemlerinin blok zincirini operasyonlarında nasıl kullanabileceğinin kanıtı olduğunu ekledi.

Dixon ayrıca, EURB gibi heyecan verici bir ürünün büyümesini sağlamak için en eski ve en saygın Avrupa bankalarından biri ile bir Fintech girişimi arasındaki ortaklığın, Stellar ağındaki ortalama kullanıcı ve geliştiriciler için çok mantıklı olduğunu söyledi.

Stablecoinler , genellikle, 1: 1 bazında bir itibari para birimine sabitlenen düzenlenmiş kripto varlıklarıdır. Kripto varlıkları çoğunlukla ticaret yapmak veya DeFi getirileri elde etmek için kullanılır, ayrıca kripto pazarında farklı işlevler de yerine getirir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here