ABD’de Milletvekilleri Kripto’ya Netlik Getirmek İçin Tasarıyı Tanıttı

0
24

Milletvekilleri, ABD’deki kripto düzenlemelerini açıklığa kavuşturmak için yeni mevzuat önerdiler ve bir dijital varlığın menkul kıymet olup olmadığını hangi niteliklerin belirlediğine ışık tuttu.

Temsilcileri Patrick McHenry (RN.C.), Stephen Lynch (D-Mass.), Glenn Thompson (R-Pa.) Ted Budd (RN.C.) ve Warren Davidson (R-Ohio) ilave mevzuat “olarak adlandırılan 2021 Yenilik Yasasının Önündeki Engelleri Kaldırın ”Salı günü.

Kanunun amacı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) kripto para birimleri üzerindeki yargı yetkisini oluşturmaktır. 

SEC, menkul kıymet olarak sınıflandırılan varlıkları denetlerken, CFTC mallardan sorumludur.

Tasarı, ABD’deki dijital varlıkları yöneten yasal ve düzenleyici çerçeveleri değerlendirmek için bir çalışma grubu oluşturacak.

Grup, faturanın onaylanmasından sonraki 90 gün içinde oluşacaktır. SEC ve CFTC’den sektör uzmanlarından ve finansal hizmetler ve finansal teknolojiyle ilgili kuruluş ve şirketlerden sivil toplum temsilcilerinden oluşacaktır.

Grup, mevcut kripto düzenlemelerini analiz edecek ve bir yıl içinde mevcut yasal önlemlerin piyasaları ve ülkenin rekabetçi konumunu nasıl etkilediğine dair bir rapor sunacak. 

Ayrıca, birincil ve ikincil dijital varlık pazarlarının bütünlüğünü ve etkinliğini iyileştirmek için öneriler de sunacaktır.

Hareket , Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerine kurumsal ilgi artmaya devam ederken düzenleyici netlik için ön planda olan SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce ile daha net kripto düzenlemeleri çağrılarının ortasında geldi .


E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz