ABD Savunma Bakanlığı DOD Blockchain Teknolojisine Güveniyor

ABD Savunma Bakanlığı (DOD) salı günü yaptığı basın açıklamasındaBlockchai’ne güven imasında bulundu, 4000’den fazla kullanıcının 4,5 milyondan fazla belgesinden oluşan son derece gizli bir veritabanını güvence altına almak için .

Geçen sene,ABD Savunma Bakanlığı DOD başka ülkelerle ve bazı kurumlarla siber güvenliği artırmak için kullanılacak yapı olarak Blockchain alt yapısını ima etti.

ABD Savunması DOD, Blockchain Teknolojisi Kullanacak

Salı günü, federal araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) tahsislerinin yaklaşık yüzde 40’ından sorumlu olan ABD hükümet departmanı, bu konuda bir adım daha ileri gitmeye ve SIMBA Chain , Plymouth, Indiana’dan blockchain yenilikçi olarak ele alıyor.

Çok ciddi bir sorumluluk ile SIMBA, şu anda federal hükümet tarafından ele alınan muazzam bir veri yığınının güvenliğini, okunabilirliğini ve yönetimini güçlendiren, kavram kanıtı blok zinciri destekli bir platform tasarlamayı planlıyor. 

Yapılan duyuruda , Denetlenebilir Askeri Kapsamlı Veri Erişimi (ALAMEDA) için Orijinallik Defteri adı verilen çok konuşulan proje, 1 Haziran 2020’den başlayarak beş ay sürecek. 

Yapılacak olan ilk test sonucuna göre, ABD DOD, SIMBA Zinciri’ne, ticari bir alanda daha geniş bir blok zincirinin benimsenmesini amaçlayan ikinci aşama için 1 milyon dolar daha yatırım yapıpılıp yapılmıyacağına karar verilecek aşama olarak geçiyor.

SIMBA Zinciri İle Gelişmiş Güvenlik

Özünde, blockchain teknolojisine dayanan sistem, ABD savunma departmanının bilimsel veritabanlarını kolaylık ve verimlilikle sürdürmesine ve entegre etmesine ve kötü niyetli aktörlere veya saldırılara av olmadan doğrulanmış kaynaklar arasında paylaşmasına yardımcı olacaktır. Bu şekilde saldırılarda kolayca bertaraf edilecek.

Çözüm olarak, DOD’un blockchain platformundaki kullanıcı sayısını eklemesine veya silmesine ve izinleri etkili bir şekilde işlemesine izin vererek ekstra bir güvenlik katmanı eklemesine de olanak sağlayacak.

SIMBA Zinciri’nin önerilen çözümü, Github’a benzer şekilde, üçüncü taraf sağlayıcılar ve kullanıcılar arasında bir köprü oluşturan bir katalitik ajan olarak hareket etmek için dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) potansiyelinden faydalanacaktır.

Bu başarı hakkında yorum yapan SIMBA Zinciri CEO’su Joel Neidig, duyuruda ABD DOD’sinin, servis sağlayıcıların ve birkaç kurumsal düzey firmanın mobil cihazlardan ve bilgi akışının serbest bırakılmasını kolaylaştırabildiğini söyledi. Ancak Neidig, bu veri alışverişi kolaylığının potansiyel olarak yanlış ellere geçme riski taşıdığını söyledi.

Bu nedenle, Neidig , kullanıcı erişimini desteklemek, doğrulanmış kullanıcılar arasında doğrudan ve güvenli bağlantıları kolaylaştırmak ve herhangi bir yasadışı kullanıma maruz kalmadığından emin olmak için sofistike ve oldukça karmaşık blockchain teknolojisi çözümlerinden yararlanmayı umuyoruz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
30,132.00 $
30,132.00 $
0.5%
ethereumEthereum
2,046.08 $
2,046.08 $
0.49%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.17%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.11%
binance-coinBNB
299.34 $
299.34 $
0.79%
xrpXRP
0.422781 $
0.422781 $
0.69%
cardanoCardano
0.572853 $
0.572853 $
4.83%
solanaSolana
54.60 $
54.60 $
3.62%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.02%
polkadotPolkadot
11.03 $
11.03 $
0.27%

Benzer Haberler

/