Home Kripto Para Haberleri ABD Haber Kaynakları Kuzey Kore’nin Kripto Suçlarına Karşı Birleştiler

ABD Haber Kaynakları Kuzey Kore’nin Kripto Suçlarına Karşı Birleştiler

0
ABD Haber Kaynakları Kuzey Kore’nin Kripto Suçlarına Karşı Birleştiler
  • Birden kaç ABD haber kaynakları, Kuzey Kore’nin yaptığı zannedile kripto suçları ile yayın yapabilmek adına bir araya geldiler
  • Yetkililer, Kuzey Kore’nin yaptığı kripto ve siber saldırıların Nükleer silahlara para kaynağı olarak kullanılması
  • Burda amaçlanan hedefler ve bazı önlemler yer aldı

ABD Hazinesi, Dışişleri Bakanlığı, Savunma Bakanlığı ve FBI, Kuzey Kore tarafından başlatıldığı iddia edilen siber saldırılar hakkında bir haber yayınladı. Kuzey Kore’nin siber alandaki çalışmalarına karşı uluslararası olarak birlikte karşı çıkalım mesajı yayınladı. işte oz sözler:

Uluslararası toplum, ağ savunucuları ve halk için uyanık kalmak ve Kuzey Kore’nin siber tehdidini azaltmak için birlikte çalışmak hayati önem taşımaktadır.

Meşhur Lazarus Hack Grubunun kripta para borsalarını çoğu kez hacklediklerini ve Bu hacklerden en büyüğü sayılacak Coincheck türünün en büyüğü (500 milyon $). Ayrıca 2017 yılında gerçekleşen meşhur WannaCry fidye yazılımına da atıfta bulunuyor. Bu konu hakkında Yetkililer, Kuzey Kore’nin kripto ve siber saldırılara olan ilgisini nükleer silah üetmek için finanse ettiklerini duyurdu

Sağlam ABD ve BM yaptırımlarının baskısı altında DPRK, kitle imha silahları ve balistik füze programlarından gelir elde etmek için siber suçlar da dahil olmak üzere artan yasadışı faaliyetlere giderek daha fazla güveniyor.

Bizleri Telegram Üzerindende Takip Edebilirsiniz: @blokchaintr

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here