Home Bitcoin (BTC) Haberleri ABD Fed Baskılarından Etkilenmeyen Bitcoin, 1 Günde 9.8M BTC’ye Eşdeğer

ABD Fed Baskılarından Etkilenmeyen Bitcoin, 1 Günde 9.8M BTC’ye Eşdeğer

0
ABD Fed Baskılarından Etkilenmeyen Bitcoin, 1 Günde 9.8M BTC’ye Eşdeğer

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi, Bitcoin ( BTC ) arzının yarısının ekonomiye eşdeğer olmasını sağladı – ancak bankalar daha fazla para istiyor.

As New York Fed kendi web sitesinde doğruladı, yeniden satın işlemleri sözde veya “Repo,” tek başına 5 Mart 89 milyar $ seviyesinde gerçekleşti.

Coronavirus Nakitte Sıkıntı

Depolar borç verenlere geçici likidite sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Blokchaintr’ın daha önce belirttiği gibi, uygulama fiat değerini ince havadan birleştirmeye benzer.

Fed, bu ayki faiz oranı hedefini önemli ölçüde kestikten sonra koronavirüs karşısında ekonomik zayıflığa tepki veriyordu .

Perşembe günkü likidite spree değeri yaklaşık 9.8 milyon BTC’ye eşitti – toplam çıkarılan arzın yarısından fazlası.

Wall Street Journal Cuma günü yaptığı açıklamada, son haftalarda repo parasına olan toplam talebin bu arada Fed’in kendi sınırını bile aştığını belirtti .

Bitcoin yorumcuları, gerçek değeri olmayan ve doğrulanabilir herhangi bir varlık tarafından desteklenmeyen paraya dayanarak fiat ekonomisinin sağlığı hakkında alarm çalmaya başladılar.

“Faiz oranlarını düşürün ve para yazdırın. Bunlar merkez bankalarının araçları. ”Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Wall Street Journal geçen hafta özetledi.

Daha fazla dolar, daha fazla değer değil

Koronavirüs salgını, geleneksel pazarların sistemik kararsızlıklarını vurgulamıştır. Hisse senetleri tarihi oynaklık gösterirken, oran düşerken ve petrol tüketimindeki düşüş birçok ülkenin fiat para birimlerinin kanama değerini gördü. 

Bu kırılganlık Bitcoin gibi “sert” paraları gündeme getiriyor. Parayı manipüle etmek imkansız olan doğrulanabilir şekilde sınırlı bir arzla kullanan bir dünyada ne döviz piyasalarına ne de merkez bankaları tarafından ekonominin “yönetilmesine” gerek yoktur.

Bitcoin’in güvenilir tedariki, yüksek bir stok / akış oranına sahip olduğu anlamına gelir. Stok-akış kullanan eşlik eden bir modelin yaratıcısı, Bitcoin’in fiyatı ile birlikte entegre edildiğini ve bu nedenle 2021’de bir noktada 100.000 dolara ulaştığını gösterdi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here