Home Kripto Para Haberleri ABD Bitcoin Madenciliğini Bir Devrim Olarak mı Görüyor?

ABD Bitcoin Madenciliğini Bir Devrim Olarak mı Görüyor?

0
ABD Bitcoin Madenciliğini Bir Devrim Olarak mı Görüyor?

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin , merkezi finansal ekosistemin eksikliklerinin üstesinden gelmek için öncülük etti. Bununla birlikte, PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel, dijital para biriminin yakın tarihli bir Richard Nixon Vakfı etkinliğindeki rolü hakkındaki görüşünü detaylandırdı.

Peter, Bitcoin’in itibari para birimi için tehdit oluşturduğunu vurguladı. Bunu bir Çin mali silahı olarak algıladı ve ABD’nin savaşta galip gelmesini istedi.

Thiel dedi ki ,

“İtibari parayı tehdit ediyor, ancak özellikle ABD dolarını tehdit ediyor. Çin, belki de jeopolitik bir perspektiften Bitcoin konusunda uzmnansa, ABD bunun tam olarak nasıl çalıştığına dair daha zor sorular sormalıdır. ”

Kendisi de Bitcoin yanlısı bir maksimalist olan Thiel’in açıklaması, kripto topluluğunda kargaşa yaratmayı başardı.

Pomp Investments’ın kurucusu ve ortağı Anthony Pompliano, Thiel’in duruşunu haklı çıkarmaya devam etti ve gelişen kripto piyasası söz konusu olduğunda küresel rekabetin ortaya çıktığına dikkat çekti. Bunu ABD’yi istikrarsızlaştırmak ve mali olarak saldırmak için kullanmaya çalışan başka ülkelerin de olduğunu vurguladı. Yakın tarihli bir CNBC röportajında şunları söyledi :

“İhtiyacımız olan şey, ABD’nin burada lider olması. Bunu benimsememiz ve küresel sahnede lider olarak kalabilmek için bu teknolojiyi kullandığımızdan emin olmamız gerekiyor. “

Bu noktada, Çin’in şu anda büyük miktarda Bitcoin madenciliğinin yapıldığı merkezi merkez olduğunu belirtmek önemli hale geliyor. Ancak ABD, kripto altyapısını hızla iyileştirmeye ve inşa etmeye çalışıyor. 

Pompliano, Great American Mining’in mahsur kalan gazı nasıl yakalayıp Bitcoin madencilik gücü olarak kullandığını ve Kentucky’nin kripto madencilerine vergi indirimlerini açıkladığını anlattı:

“Gördüğümüz şey, Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin madenciliği ve enerji üretimi söz konusu olduğunda bir devrimdir. Yapılaşmanın gerçekleştiğini görmeye devam edeceğiz. “

Siyasi manzara hakkında konuşurken, dedi,

“Bitcoin tutan ve bitcoin yanlısı senatörlerimiz ve kongre üyelerimiz var. Dolayısıyla, yeniliğin hızını artırmaya ve bu şeyleri benimsemeye devam edecekler. “

Bununla birlikte, Bloomberg’in ‘Yükselen Bitcoin Benimseme Dalgası’ başlıklı son Crypto Outlook raporu , Bitcoin nedeniyle altının karşılaştığı tehditlerin altını çizen başka bir yapıcı hikayeyi anlatıyor. Rapor, Bitcoin’in geleneksel yatırımcıların portföylerine girme şansının oldukça yüksek olduğunu tahmin ediyor.

Rapor vurgulandı, 

“Altın, kripto tasarruf hesaplarında yüzde 6-8 kazanabilen ve dijital bir dünyada küresel bir rezerv varlık olma yolunda ilerleyen Bitcoin ile bir savaş veriyor.”

Bitcoin için artan kurumsal ve perakende talebi, 2017 boğa koşusu sırasında gördüklerine ve şu anda gördüklerine benzer şekilde, aşırı fiyatlara ulaştığını görebilir. İyi şekillenen Bloomberg, Bitcoin’in fiyatının 400.000 $ ‘a doğru yöneleceğini tahmin etti. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here