ABD Altın’ı (1933) Ele Geçirdiği Gibi Bitcoin (BTC)’yi Ele Geçirir mi?

Coronavirus Sebebiyle Küresel Kirizde ABD Ne Yapacak

Keskin bir küresel durgunluk kaçınılmaz görünmektedir. ABD veya başka bir hükümet kripto borsalarını kapatabilir veya yasaklayabilir mi?

İlk bakışta, bu komplo teorisi gibi görünüyor. Bununla birlikte, kripto piyasasındaki rakamlar, ABD örnek gösterirsek, uzun bir kriz döneminde USD’nin ciddi bir enflasyonla karşılaşması durumunda gerçek bir teori olabileceğine inanıyoruz.

Borsaları ve cüzdan gibi hizmetleri kapatarak, ABD hükümeti  Bitcoin (BTC) ve diğer paralar için giderek daha fazla değer kaybeden USD alışverişi yapan insan sayısını sınırlamaya çalışacaktır.

Bununla birlikte, ABD hükümetinin borsaları kapatmak ve kripto piyasasını yasaklamak için dışarıdan bir şans olsa da, bu tür bir hareketin Amerikalıların kriptoyu tutmasını ve ticaretini durdurmasında etkili olması muhtemel değildir. Yani, hükümetler harekete geçmeden önce paralarını ABD merkezli herhangi bir üçüncü taraf platformundan çıkardıkları sürece. Teorik olarak, aynı senaryo diğer ülkelerde de geçerli olacaktır.

Messari’nin Kurucusu Ryan Selkis Takipçilerine 12 Mart 2020’de Uyardı

“FDR dönemi” ile Selkis eski Cumhurbaşkanı Franklin Delano Roosevelt’ten söz ediyor. 5 Nisan 1933’te, Büyük Buhran’ın ortasında, Roosevelt, tüm ABD vatandaşlarının “şu anda sahip oldukları tüm altın para, külçe altını ve altın sertifikalarını … Federal Reserve Bank, şube veya acente. ” Federal Rezerv’in kriz sırasında para arzını artırmasına yardımcı olmak için tutmak ve saklamak benzer şekilde altın istiflenmesi yasaklanmıştı. Ayrıca 10.000 ABD Doları ve / veya beş ila on yıla kadar hapis cezası verildi.

Bununla birlikte, o zamanlar, Federal Rezerv Kanunu hala Federal Rezerv Notlarının% 40’lık altın desteğini gerektirirken, bugün ABD doları altın (veya bu konuda BTC) ile desteklenmiyor.

Her iki durumda da, Selkis’in Trump yönetiminin, FDR’nin altın için yaptığıno kripto piyasası içinde yapacağından endişe duyuyor. Ve kripto piyasasında çalışan bir sürü insanın onunla hemfikir olduğu anlaşılıyor.

“Hükümetler tarafından kullanılan en popüler neden kripto paraların kullanımını yasaklamaktır ve bunların kullanımını destekleyen hizmetler yasadışı faaliyettir.” “Ancak, hükümetler, vatandaşların tercihi olsaydı, kendi para sistemleri üzerindeki etkisinden en çok endişe duyduklarına inanılıyor.”

Gerçekten de, diğer hükümetler sermaye kontrolleriyle ilgili nedenlerden dolayı kriptoya karşı sert kısıtlayıcı önlemler almışlardır. En meşhur olanı, Çin hükümeti 2017’de, büyük ölçüde sermaye kaybı korkusu (yani yurtdışına para gönderen veya ticaret yapan insanlar) nedeniyle kripto borsalarını (BTC değil) yasakladı.

Dolayısıyla, eğer koronavirüs pandemisi resesyonunun derin bir kriz ve yüksek Amerikan Doları USD enflasyonu ile sonuçlanması durumunda, ABD hükümeti de dahil olmak üzere diğer hükümetlerin benzer adımlar atabileceği kesinlikle düşünülemez.ABD’de, bazı tahmininin söz konusu Amerika Doları önümüzdeki 12 ay içinde.

Borsa Çıkışları

- Advertisement -

Bu tehdidin ortadan kaldırılamayacağı göz önüne alındığında, sektördeki sesler mümkün olduğunda üçüncü taraf platformlarından kriptoyu çıkarmanızı önerir.

Yatırımcıların kendi cüzdanlarını kullanmaları gerektiğini kabul eden Lou Kerner, ” Anahtarlarınız değil, madeni paralarınız değil, popüler bir ifade çünkü hükümetler her zaman bir kripto borsasında veya Chase Bankasında varlıklarınızı ele geçirebilir ” diyor. Kriptolarını korumak için kendi özel anahtarlarını.

Aslında, bazı trader’lar zaten kriptoyu borsalardan çıkarmaya başlamış gibi görünüyor. Bildirildiği gibi borsalardan  BTC çıkışı 18 Mart’tan beri her geçen gün artmaktadır.

Aynı şekilde, Para Metrik geçenlerde söyledi o  Bitmex BTC% 22 düşen elinde olan, 13 Mart beri “kitle tasfiyelere” yaşadı.

Bu göçün gerçekleşip gerçekleşmediğini doğrulamak zor çünkü insanlar hükümetin eylemlerinden korkuyor. İnsanların olası kapanışlara veya nöbetlere hazırlanıp hazırlanmadığı sorulduğunda Lou Kerner, çıkışların çeşitli nedenlerden kaynaklanabileceğini öne sürüyor.

“Aynı anda çok sayıda çapraz akım var. Neler olduğunu tam olarak bilmek zor” diyor. “Balinaların kendi cüzdanları vardır. Balinaların daha büyük bir yüzdesine sahip olmaları olabilir.”

Ve açıkçası, 6,6 milyon insanın Amerika Birleşik Devletleri’nde işsizlik iddasıyla , ceplerine fazladan USD koymak için daha fazla insan kriptolarını tasfiye ediyor olabilir. Marcus Swanepoel, kripto değişimi kurucularından ve CEO’su Luno , uyardı büyük bir küresel durgunluk durumunda bile uzun vadeli geçtiğimiz günlerde hodlers hayatta kalmak için onların BTC satmaya zorlanabilir.

‘Büyük ölçüde önemli değil’

Ancak en kötü senaryoda, ABD hükümetinin ABD merkezli borsaları kapatmaya ve kripto para biriminin sahipliğini yasaklamaya çalıştığını varsayarsak, bu büyük bir fark yaratacak mı? Bitcoin ve diğer kriptoassetlerin yasaklanması az çok uygulanamaz mı?

“Hükümetler çıkarlarının yüksek olduğuna inandıkları şeyi yapıyorlar,” diyor Lou Kerner, yasağın bir olasılık olabileceğini kabul ediyor. Diyerek şöyle devam etti: “Bence önemli olan önemli değil. Çin, Google’ı, Facebook’u ve Twitter’ı yasakladı.

Yine Çin örneğinde, hükümetin kripto borsaları yasaklaması Çinli insanların kripto para birimlerine sahip olmalarını ve tezgah üstü ( OTC ) de dahil olmak üzere çeşitli platformlarda ticaret yapmalarını engellemedi . Örneğin, PANews tarafından Ekim 2019’da yürütülen küçük bir ankete göre , ankete katılan 300 Çinli öğrenciden% 8’i bir çeşit kriptoasset barındırırken, toplam% 17’si bir noktada kripto tutuyor.

Dolayısıyla, ABD hükümeti ABD merkezli borsaları kapatmayı başarsa bile, ABD vatandaşları ve sakinleri teknik olarak hala uluslararası, merkezi olmayan, eşler arası platformlarda kripto ticareti yapabilirler. Ve hükümet kriptoların mülkiyetini açıkça yasaklasa bile, özel cüzdanlarda tutulan kriptoyu izlemek hala zor olurdu. Dahası, müşterilerinin kim olduğunu bilen düzenlenmiş kripto borsaları olmadan kripto sahiplerini izlemek daha da zor olurdu. (Umarız hükümetin takasınızdaki bir kullanıcı veritabanına erişemez.)

Sonuç olarak, genel fikir birliği kripto yasaklarının% 100 etkili olmadığı görünse de, zarar veremeyeceği anlamına gelmez. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

70BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
756TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Student Coin (STC) Nedir? Student Coin (STC) Özellikleri Nelerdir?

Son yıllarda, işe alım görevlileri yüksek eğitimli insanlara büyük ilgi gösterdiler ve bu da potansiyel öğrenciler arasında daha fazla paraya ihtiyaç duyulmasına yol açtı.  Ancak...

2021’de Takip Edilmesi Gerek En İyi 10 DeFi Coin’leri

DeFi veya Merkezi Olmayan Finans sektörü, 2020 yılında muazzam bir ilerlemeye tanık oldu. Bu, yatırımcılara DeFi tokenlerine olan inancı güçlendirdi. Arenaya gelen birçok DeFi varlığı...

Ripple Yatırım Yapmaya Değer mi? 2021’de XRP Alınır mı?

Ripple'ın bu yıl yatırım yapmaya değer olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Aşağıdaki kılavuzda sizin için Ripple, devam etmekte olan SEC davasının ardından düzenleyici netlik arıyor.XRP...
bitcoinBitcoin
49,270.00 $
49,270.00 $
2.62%
ethereumEthereum
1,604.78 $
1,604.78 $
4.75%
binance-coinBinance Coin
244.51 $
244.51 $
8.45%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.01%
cardanoCardano
1.03 $
1.03 $
0%
polkadotPolkadot
32.90 $
32.90 $
8.75%
xrpXRP
0.460627 $
0.460627 $
5.35%
litecoinLitecoin
179.36 $
179.36 $
3.53%
chainlinkChainlink
27.14 $
27.14 $
3.44%
bitcoin-cashBitcoin Cash
523.91 $
523.91 $
3.58%

Benzer Haberler

Coinbase Kullanıcıları Ademi Merkeziyet İddaları Yüzünden Çok Kızgın

ABD kripto borsa şirketi Coinbase, artık merkeziyetsizlikten çıktığı ve ademi merkeziyet olduğu için kullanıcıların bütün öfkesini almış durumda gözüküyor. 25 Şubat'ta “Coinbase, merkezi olmayan, merkezi...

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC’de Kar Satışları Boğaları Zora Sokuyor

Bitcoin fiyat tahmini, fiyat 50.000 $ dolar'ın altına düştüğü için belirsizlik aşamasına giriyorBoğalar, yükselen ivmeyi sürdürmek için giderek daha fazla baskı altında45.000 $ dolar'lık...

ABD Hazine Bakanı Bitcoin Hakkındaki Endişelerini Dile Getirdi, Dijital Dolara İhtiyaç Duyuyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, önde gelen kripto para birimi Bitcoin ile ilgili endişelerini dile getirdi. New York Times DealBook konferansında Yellen, Bitcoin'in teknik becerisini,...

Binance Coin Analizi: BNB 250 Dolar Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

Binance Coin fiyatının yatay hareket etmesi bekleniyor.BNB, 250 $ dolar üzerine çıkamyı başaracak mı?En yakın destek 225 $ dolar'da ve en aşağıdada 200 Doların...